reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Jednatelka s.r.o. vs předsedkyně občanského sdružení  (Přečteno 1239 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Petra Ch.

  • Host
Hezký večer,

ráda bych se zeptala, zda mohu být jednatelkou společnosti s ručením omezeným (jsem ve společnosti jediným podílníkem) a zároveň mohu být předsedkyní občanského sdružení, které se zabývá obdobnou činností, jakou se zabývá společnost, jejíž jsem jednatelkou?

§ 136, 1d uvádí, že jednatel nesmí: "vykonávat činnost jako statutární orgán nebo člen statutárního nebo jiného orgánu jiné právnické osoby se stejným nebo s obdobným předmětem podnikání, ledaže jde o koncern."

Občanské sdružení je právnickou osobou, ovšem zároveň nejde o podnikání, tedy sdružení negeneruje žádný zisk. Nejsem si tedy jistá přesným výkladem předešlého.

Předem vělmi děkuji za odpověď,

Petra Ch.
 

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



 

Platby GoPay

reklama