reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Identifikovaná osoba a nákup z EU (německa) včetně DPH  (Přečteno 1712 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Drahomir

  • Host
Dobrý den,


každý slušný velkoprodejce z EU (mimo ČR, kde jsem jako identifikovaná osoba stále neplátce DPH) vystavuje fakturu pro identifikovanou osobu bez DPH (VAT).


Ovšem například německý Amazon si dělá co chce… U toho, co prodává přímo amazon, stanovuje cenu bez VAT (pro firemní účet), ale u jiných prodejců prodávajících skrze Amazon tam někdy VAT je v celkové ceně a nelze jinak, než zaplatit částku s VAT.


Jak poté postupovat? Aby se VAT „vyrovnalo“, nějak dostalo k těm správným úřadům. Nějaký reverse-charge (jaký, jak?). Všude se píše, že identifikovaná osoba nemá nárok na odpočet… Ale není možné, aby nakoupila s VAT a ještě jednou pak VAT odvedla státu jako samo-vyměření… (kort, když se samovyměřuje z ceny bez VAT, pokud jde o nákupy zboží/služeb z EU a přitom ne ČR)


Další podotázka, co když mi jako identifikované osobě amazon doručí zboží z jejich skladu v Praze? Tedy z ČR do ČR a přesto bez VAT?
snad je to dostatečně srozumitelné… díky moc za každý pokus o radu…

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama 

Platby GoPay

reklama