reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Provozovna kadeřnictví v RD  (Přečteno 3663 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondřej Šrejber

  • Host
Provozovna kadeřnictví v RD
« kdy: 12. 12. 2017, 15:52:40 »
Dobrý den,
moje přítelkyně by si ráda otevřela vlastní kadeřnictví. V rodinném domě jejích rodičů jsou volné prostory, v nichž to prý z několika důvodů není možné. Za prvé, rodiče si vzali dotaci na okna a už z toho důvodů prý není možné v domě podnikat, za další, prostory by prý nevyhovovaly po hygienické stránce, protože se nachází vedle garáže pod úrovní přízemí (jakoby sklep) a tudíž nemají okna.


Zajímalo by mě tedy, jestli už kvůli té dotaci je zbytečné cokoliv řešit. Pokud by to možné bylo, jaké jsou požadavky na okna (jestli může být denní světlo nahrazeno umělým), na odvětrávání, na čekárnu, popřípadě sociální zařízení.


Předem děkuji.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



Tomáš Neugebauer

  • Host
Re:Provozovna kadeřnictví v RD
« Odpověď #1 kdy: 24. 12. 2017, 09:34:16 »
Co se týče dotace, tak je těžké odpovědět. Je nutné se řídit podmínkami, za kterých byla dotace poskytnuta.

Co se týče splnění hygienických požadavků, doporučuji seznámit se s § 19 až 21 zákona č. 258/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Zároveň uvádím, že také musí být naplněny požadavky nařízení vlády č. 361/2007 Sb., ve znění pozdějších předpisů. Například:
"Pracoviště, na němž je vykonávána trvalá práce a na kterém nemohou být splněny hodnoty pro denní ani pro sdružené osvětlení podle odstavců 3 a 4, se může zřizovat a provozovat jen v případě, že jde o pracoviště: a) pouze s nočním provozem, b) které musí být z technologických důvodů umístěno pod úrovní terénu, c) jehož účel nebo konstrukční požadavky neumožňují zřídit dostačující počet nebo dostatečnou velikost osvětlovacích otvorů, d) na němž zpracovávaný materiál, povaha výrobků nebo činnosti vyžadují vyloučení denního světla nebo zvláštní požadavky na osvětlení, například použití technologicky nutných vlnových délek spektrálního složení světla, které nelze docílit denním osvětlením, e) kde je nutné zajištění ochrany zdraví zaměstnance před pronikáním chemické látky, aerosolu nebo prachu z výrobní nebo jiné činnosti, jejichž zdrojem je technologie" - § 45 odst. 6 uvedeného nařízení vlády.
Větrání je řešeno v § 41 a 42 uvedeného nařízení vlády.


 

Platby GoPay

reklama