reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Přerušení podnikání a termín pro zahájení  (Přečteno 3531 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Eva

  • Host
Přerušení podnikání a termín pro zahájení
« kdy: 27. 11. 2017, 13:30:51 »
Dobrý den,
podnikatel (vede účetnictví) má přerušenou podnikatelskou činnost od 1.12.2017. Aby se přerušení nezměnilo v ukončení musí činnost zahájit do termínu pro podání daňového přiznání  za příslušné zdaňovací období, ve kterém byla podnik.činnost přerušena. Termín podání je 1.4.2018. Myslí se tím 1.4 včetně? Musí tedy podnikatel zahájit činnost  1.4.2018 nebo 31.3.2018?
Děkuji za odpověď 


Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklama



M.M.

  • Host
Re:Přerušení podnikání a termín pro zahájení
« Odpověď #1 kdy: 27. 11. 2017, 15:15:15 »
Dobrý den,

zde si myslím že je to tak, že podnikání ( u podnikajících FO a myslím že není podstatné zda vedou DE nebo dobrovolně či ze zákona účetnictví resp. podstatné to je pouze pro úpravy DP dle §23 ZDP ) lze přerušit na ŽÚ na libovolně dlouho dobu ( bývalo tuším  2 roky pak se muselo obnovovat - teď to myslím není časově omezeno  ), a to ( asi nejlépe přes změnové formuláře CRM - tím se informují také na FÚ, ZP a OSSZ ), je pravou že, pokud přerušíte podnikání a opětovně ho nezahájíte do termínu pro podání daňového přiznání za příslušné zdaňovací období, ve kterém jste podnikání přerušila, vznikne Vám povinnost upravit svůj základ daně podle § 23 odst. 8 Zákona o daních z příjmů.


Ale jste v příjmovce ( tedy upravujete DP k DPFO dle pravidel ZDP ), myslím si že nemáte povinnost znovu zahajovat podnikatelskou činnost ( pokud nechcete), je to o tom, že pokud činnost znovu zahájíte, tyto úpravy ( dle §23 ods.8 ZDP)  neděláte.

Pokud tedy současně chcete znovu zahájit podnikání OSVČ, volte raději termín do 31.3.2017.     


M.M.

  • Host
Re:Přerušení podnikání a termín pro zahájení
« Odpověď #2 kdy: 27. 11. 2017, 15:23:30 »
Dobrý den,

oprava , termín do 31.3.2018 samozřejmě, k 31.3.17. už bych toho aktuálně moc nezahájil...

Redakční tip

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.M.

  • Host
Re:Přerušení podnikání a termín pro zahájení
« Odpověď #3 kdy: 27. 11. 2017, 22:03:29 »
*a u plátce DPH mohou nastat ještě situace ( mimo úpravy ZD dle §23 (8 )  ZDP )  pro povinnost vratky či poměrné vratky dříve nárokovaného DPH ( přes korekce odpočtu ).




 

Platby GoPay

reklama