reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Autor Téma: Propuštění za neefektivní práci  (Přečteno 5114 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Anna Poslužná

  • Host
Propuštění za neefektivní práci
« kdy: 03. 05. 2016, 14:31:55 »
V listopadu roku 2011 propustila jindřichohradecká firma Kasalova pila s. r. o. jednoho ze svých zaměstnanců. Důvodem byla skutečnost, že dotyčný v období od 1. září 2009 do 30. září 2009 strávil v pracovní době celkem 102,97 hodin neefektivní prací na počítači, kdy prohlížel internetové stránky, které se nijak nepojily k jeho pracovní činnosti. Podle firmy se tím dopustil hrubého porušení pracovních povinností podle § 55 odst. 1 písm. b) zákoníku práce, jelikož nedodržel pracovní řád firmy. Zaměstnanec prosurfoval na internetu přes 60 % pracovní doby. Zaměstnanec se bránil tvrzením, že tím, že zaměstnavatel monitoroval jeho sledování internetu, porušil právo zaměstnance na soukromí na pracovišti.
 Posuďte pracovněprávní i osobně právní aspekty této situace. Které ustanovení ZP se zabývá ochranou osobnostních práv zaměstnanců.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0

reklamaNávštěvník

  • Host
Re:Propuštění za neefektivní práci
« Odpověď #1 kdy: 04. 05. 2016, 10:13:32 »
A co kdyby si zaměstnanec raději nejdřív zjistil, zda jaké paragrafy zákoníku práce porušil, např. co takovému "pracantovi" říká například § 301 nebo § 316 bod 1) ZP ?! Asi nic ...PS : mám dojem, že rozhodnutí nejvyššího soudu je právě na dotazovaný případ !


 

Platby GoPay

reklama