reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 8 + 2 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: MM
« kdy: 10. 01. 2019, 23:00:34 »

Pokud jste poskytla službu s místem plnění v jiném státě EU podle § 9 odst. 1 zákona o DPH a služba je v jiném státě EU osvobozena od DPH, tak se nestavate identifikovanou osobou. Nicmene mam za to, ze je potreba i tak podavat souhrne hlaseni, paklize je ta Nizozemska firma registrovana k DPH. Nic na tom nezmeni fakt, ze nema povinnost odvest DPH za prijatou sluzbu od Vas.
Poslal: Pavla
« kdy: 08. 01. 2019, 17:58:08 »


Dobrý den.


Jsem neplátcem DPH, poskytuji službu do Nizozemí společnosti. V Nizozemí se však vztahuje na služby poskytované OSVČ ze zemí EU 0% DPH. Tudíž můj odběretel neplatí DPH (VAT). Tudíž je neplátcem (ikdyž se jedná o firmu = architektonickou). Musím se stát osobou identifikovatelnou?


Děkuji. Pavla
Platby GoPay

reklama