reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Volné fórum / Re:dodání služby do Anglie
« Poslední příspěvek od MM kdy 09. 04. 2019, 16:19:30 »
jo a tohle plati jen do brexitu... jak to bude pak, kdo vi.
92
Volné fórum / Re:dodání služby do Anglie
« Poslední příspěvek od MM kdy 09. 04. 2019, 16:18:13 »
bez DPH, na fakturu uvest, ze dph je povinen odvest prijemce. id osoba uz jste, takze pak jen podat souhrne hlaseni (neplest s kontrolnim hlasenim). Priznani k DPH netreba pokud tam nic jineho nepriznavate, napr. nakup sluzby ze zahranici. Staci, ze to je v tom souhrnem hlaseni. Pokud ale ano, tak treba nezapomenout na ten r. 21.
93
Volné fórum / dodání služby do Anglie
« Poslední příspěvek od Dana Zajíčková kdy 09. 04. 2019, 12:40:35 »
Dobrý den, mám dotaz [size=0px] :) [/size][/font] Chci vyfakturovat podporu marketingove kampaně na firmu vedenou v Anglii, která má DIC. Jsem FO, neplátce daně, identifikovaná osoba, nejsem vedena v MOSS. Nikdy jsem nic do EU nefakturovala. Chápu správně, že vystavím fakturu bez DPH. V MOSS nemusím být registrovaná pokud si ohlídám 10.000 EU za rok. Místo plnění je v jiném členském státu?  Musím podat potom přiznání k DPH, kde udedu na řádku 21 částku na faktuře nebo to nikam neuvádím? Musím vyplnit souhrnné hlášení?  Moc děkuji za tvůj čas i odpověď. Dana Zajíčková
94
Volné fórum / Re:souběh nároků na náhradu mzdy
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 05. 04. 2019, 08:18:22 »
V dubnu bude mít nárok jen na náhradu v DPN, darování krve ne.
95
Volné fórum / Re:DPH u ubytovacích služeb přes Booking a Airbnbn
« Poslední příspěvek od Jelen kdy 05. 04. 2019, 01:52:28 »
Ahoj lidi,

poskytuji ubytování jen přes Booking.com pouze příležitostně, 1xročně asi na 4 dny, pronajímám vlastní nemovitost, kde jinak normálně bydlím, jsem OSVČ, neplátce DPH, živím se programováním, na ubytování nemám živnost. Předpokládal jsem, že se jedná o příležitostný pronájem dle §9 DAP, ale už to neplatí, Orwell měl pravdu, už se krade i význam slov. Postupně jsem vygooglil strašné věci a byl jsem se přeptat i na finančáku, měli celkem pochopení, ale prý to tak skutečně je. Dle názoru berňáku se jedná o příjmy  z podnikání  http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Ubytovani_nebo_najem_EET_verejnost.pdf a pokud máte inzerát na Booking.com a poslali Vám nějaké hosty a s nima i tzv. reverse charge fakturu, neboli fakturu bez DPH s poznámkou "DPH podléhá odpočtu v režimu přenesení daňové povinnosti" měli byste to zacálovat, 21% z cifry na faktuře. Chtěl jsem inzerát na Booking.com zrušit a vykašlat se na to,  ale to není jen tak, už mám rezervaci na letošní rok a inzerát zrušit nejde, skoro jako profil na Facebooku. Berňák prý má info jen o klientech AirBNB, Booking.com jim dobrovolně nic nepošle, ale kdo ví? Rozhodl jsem se to zaplatit, možná dělám chybu, za dobrotu na žebrotu, uvidíme. Pokud chci zůstat v ČR neplátce DPH, musím se zaregistrovat jako identifikovaná osoba  a podat přiznání k DPH za období, kdy jsem pronajímal. Měl jsem to udělat v dalším měsíci po pronájmu, sorry jako, to už nestihnu, snad se slitujou a nedají mi flastr. Souhrnné ani kontrolní hlášení  posílat nemusím. Příjmy z pronájmu jsem dal do §7 písmeno c) DAP, paušál 40%, prý to tak jde. Jde to všechno udělat přes EPO a datovku, aspoň nějake pozitivum. Prachy jsem Andymu poslal z normálního účtu, radši jsem se neptal, jestli je to OK. No a nakonec prý udeří další vlna EET i na tyhle pronájmy, takže platby od klientů jen na účet, jinak bych si asi musel pořídít kvůli jednomu klientovi speciální kasu. Můžete mi tu napsat nějaké komenty, jestli to mám jakžtakž dobře, nebo jestli na mě Andy klekne a půjdu do tepláků:) Celé to je jak podle hlavy XXII.
http://www.jakpodnikat.cz/prenesena-danova-povinnost.php
https://www.jandaconsulting.org/single-post/ZDANENI-PRIJMU-Z-INTERNETOVYCH-PLATFOREM
http://www.portalsvj.cz/diskuse/zet-booking-airbnb-a-dph-podruhe
96
Volné fórum / souběh nároků na náhradu mzdy
« Poslední příspěvek od Alena kdy 04. 04. 2019, 10:08:39 »
Zaměstnanec má od 2.4. doklad o PN. Na datum 3.4. si přinesl doklad od darování krve. Bude mít tedy souběh nároků na náhradu mzdy. Která z těchto náhrad má "přednost" při vyplácení? Nebo se vyplácejí obě náhrady současně?
97
Volné fórum / Prodej Limonád
« Poslední příspěvek od Andrea kdy 03. 04. 2019, 14:24:21 »
Dobrý den, chtěla bych prodávat vlastní domací limonády ve stánku (koupaliště, parky)
Tak jsem se chtěla zeptat zda stačí volná živnost a co je potřeba k vyřízení.
Děkuji
98
Volné fórum / Opožděná registrace k DPH
« Poslední příspěvek od Stepan kdy 02. 04. 2019, 17:51:11 »
Dobrý den,

mám dotaz ohledně zpětné registrace k dani za několik let. Prodávám své produkty v e-shopu který sídlí v Litvě, a neuvědomil jsem si že od roku 2015 je Litva součástí EU. Pokud chápu správně zákon o DPH, měl bych se registrovat k placení DPH. Příjmy za celou dobu normálně daním od roku 2003 kdy jsem se stal OSVC a je to moje hlavní pracovní činnost. Také pokud to dobře chápu, tak bych měl DPH odvádět pouze z příjmů které mám z České Republiky a příjmy z ostatních zemí EU nebo zemí mimo EU se na DPH nevztahují. Obrat nikdy nepřesáhl 1 milion za 12 po sobě jdoucích měsíců, a plátcem DPH jsem byl 3 roky při fakturování na Slovensko, za roky 2015-2018 jsem ale neplátce.

Co mi tedy hrozí za sankce, a jak postupovat na FU?

díky za odpověď, Štěpán
99
Volné fórum / Prodej virtuálních kreditů
« Poslední příspěvek od Bluebull kdy 01. 04. 2019, 01:52:58 »
Dobrý den,


jsem streamer na herní platformě Twitch, zároveň mám vlastní webové stránky, kde mám v plánu prodávat svůj vlastní merchendising a digitální produkty. Vyhotovení platební brány nebude problém, stejně tak vytvoření internetového eshopu na jednotlivé produkty. Chtěl bych realizovat myšlenku, že zákazník si u mě bude moct za peníze kupovat virtuální body / kredity na mém webovém portálu, které se budou později dát vyměnit za určité digitální produkty nebo přímo merchendising samotný (zde je problém, neboť se jedná o "nákup" fyzické věci za virtuální kredity, které vlastně nemají / nemohou mít hodnotu).


Uvedu příklad myšlenky, jak by to celé fungovalo.


Zákazník si koupí 5000 virtuálních bodů za 500 kč. Na ty dostane fakturu. 1000 bodů vymění za digitální produkt (software, hra, audiostopa...), za 3000 bodů si vyzvedne fyzickou věc (merchendising) a za zbylý počet bodů pošle donate / podporu do mého živého vysílání (podpora se ukáže na streamu jako upozornění pro diváky, kdo a jakou částku podpořil). Problémy jsou tedy dva. Bude možné vyřešit poskytnutí fyzické věci na mém eshopu za virtuální body? Bude možné z určité části bodů poslat částku zpátky jako donate na živé vysílání? Zde je kámen úrazu, že by se podpora ukazovala v korunách, tudíž by porušila tu vlastnost, že body nemají reálnou peněžní hodnotu. Rád bych našel řešení, které by bylo právně správné.


Předem děkuji za odpověď.
100
Volné fórum / Přeplatek na zdravotním pojištění
« Poslední příspěvek od Martin kdy 31. 03. 2019, 18:40:51 »
Dobrý den,
podával jsem poprvé přehled OSVČ pro zdravotní pojištovnu. Celý rok jsem platil minimální zálohu (12 x 2024), takže jsem celkem zaplatil: 24 288,-. Ale podle elektronického formuláře mi vznikl přeplatek 5 Kč. Takže jsem měl zaplatit pouze 24 283,- , jak je toto možné? Kde se tento přeplatek vzal?
Předem děkuji za odpověď.
Martin
Stran: 1 ... 8 9 [10]
Platby GoPay

reklama