reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Jak se do lesa volá, tak se z lesa...:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Irena
« kdy: 25. 06. 2019, 21:05:25 »

Jako neplátce DPH v ČR chci doručit /osobně/ asi 30 ks knih slovenskému odběrateli plátci DPH. Při vývozu zboží do EU/SK jsem četla, že v tomto případě se nemusím přihlásit jako Identifikovaná osoba. Musím vystavit Fakturu a v ní uvést "nejsem plátce DPH", údaje dle ŽL, a fakturaci v CZK, kterou akceptuje i odběratel v SK, uvést banku zde v ČR kde mi to má uhradit. Potřebuji vystavit nějaké "čestné prohlášení"? na něco... nebo osvědčení o původu zboží , /když ho dopravím sama tak jak prokážu převoz přes hranici/ , když dojde k předání zboží stačí potvrzení o převzetí zboží od SK odběratele př.videozáznam? nebo jiný doklad?Roční obrat předpokládám kolem 30.000Kč, nic moc tedy a papírování a starostí  až moc na svobodu a "podporu podnikání" ...si myslím.  Případně doručení jinou osobou, nebo poštou? Moc díky všem normálním lidem.
Platby GoPay

reklama