reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Monika Sindelkova

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Pro začínající podnikatele / Re:Obnovení živnosti
« kdy: 23. 11. 2016, 14:25:48 »
Předpokládám, že vám živnost přerušili sankčně a stanovili náklady řízení 1.000,- Kč, které jste asi neuhradil, protože jste si té době nepřebíral poštu (takže asi dlužíte v místě bydliště poplatek + penále, možná to předali nějakému exekutorovi). Přerušení bylo zřejmě na 1 rok. Pokud jste nesjednal nápravu, tak je taky možné, že vám živnostenský úřad oprávnění zrušil pro nečinnost a závažné porušování zákona. A pokud jste si změnil bydliště v evidenci obyvatel a máte novou občanku, tak vám údaje v živnostenském rejstříku přepsal nový živnostenský úřad. Aktuální stav zjistíte na http://www.rzp.cz/cgi-bin/aps_cacheWEB.sh?VSS_SERV=ZVWSBJFND (jen bydliště už se tam nezobrazuje).

2
Pro začínající podnikatele / Re:Sídlo spolku
« kdy: 07. 11. 2016, 13:44:22 »
Někde spolek musí sídlit, odněkud řídí svoje aktivity, někam musí chodit pošta, takže ano, musíte uvést přesnou adresu včetně souhlasu vlastníka/ů + výpis z katastru ne starší 3 měsíců.

3
Podle mě ne. Vždy se to musí založit na fyzickou nebo právnickou osobu  (nepodnikající či podnikající). Zkuste založit spolek (dříve sdružení osob), to taky nemá IČO. Ve zřizovací listině si sepíšete za jakým účelem se spolčujete a jak budete nakládat s majetkem. Doporučuji zajít za advokátem a sepsat smlouvu.

4
Pro začínající podnikatele / Re:Založení dětského domova
« kdy: 01. 11. 2016, 08:34:40 »
Je k tomu potřeba licence od MŠMT ČR. Poptejte se na vašem Krajském úřadě, odbor školství.

5
Elektronická evidence tržeb / Re:Školní jídelna a EET
« kdy: 21. 10. 2016, 12:22:34 »
Pokud si jídlo neodnáší s sebou, tak ano, týká.

6
Pro začínající podnikatele / Re:Odpovědný zástupce
« kdy: 14. 09. 2016, 08:19:25 »
Odpovědný zástupce musí doložit VŠ diplom a 3 roky praxe nebo maturitní vysvědčení a 5 let praxe v oboru. Pokud ji zaměstnavatel praxi potvrdí, tak nevidím problém, proč by vám nemohla dělat O.Z..

7
Podnikat můžete i bez živnostenského oprávnění, pokud se jedna o §3 živnostenského zákona.
ARES spravuje Ministerstvo financí. Pokud máte přidělení IČO od ČSÚ, tak ten vás i zavede do ARESu.

8
Pro začínající podnikatele / Re:Živnostenský list
« kdy: 24. 08. 2016, 07:31:15 »
Permanentní makeup u nás není kosmetika (řemeslo), ale porušování integrity kůže (živnost vázaná), pro kterou vám vzdělání všeobecné zdravotní sestry stačí. Pokud tu máte trvalý pobyt, tak nepotřebujete RT ze Slovenska a vztah k sídlu (pohlíží se na vás jako na českou podnikatelku). Pokud tu máte jen dlouhodobý pobyt, tak oba doklady potřebujete. A dále byste neměla mít živnost na Slovensku (jsme schopni si to hned ověřit!). Pak byste tu musela založit organizační složku zahraniční osoby (a nebo živnost na Slovensku zrušit)

9
Pro začínající podnikatele / Re:Výroba lihových tinktur
« kdy: 23. 08. 2016, 10:16:09 »
Zajděte si na živnostenský úřad, který máte po ruce a zeptejte se tam, co po vás budou požadovat za živnost.

10
Pro začínající podnikatele / Re:Výroba lihových tinktur
« kdy: 18. 08. 2016, 07:44:55 »
Záleží jestli ten líh budete vyrábět také nebo ho koupíte už hotový. Pokud ony tinktury budou deklarovány jako léčivo, pak jejich výroba není živnost, ale potřebujete licenci na výrobu léčiv. Pokud to bude doplněk stravy, tak by to mohla být živnost volná, obor č. 7. Pokud budete líh vyrábět, tak potřebujete koncesi.
Jinak, pro dh: tinktura není alkoholický nápoj, teda většinou......  :D

11
Problém to není, pokud si zajdete na ten FÚ. Každopádně měla telefon opravit a číslo účtu, pokud jste je uvedl, do JRF napsat.
Pomocí JRF lze podat přihlášku na FÚ, SSZ a ZP (VZP má problém s načtením dat z JRF), ale zase se nedozvíte kolik a na jaký účet a VS provést platby. DIČ dostanete až po nějaké době poštou. Pokud na podnikání spěcháte, vyzvedněte si výpis ze ŽR a zajděte na uvedené úřady. Samozřejmě si můžete stěžovat na postup dané úřednice, na to máte právo. Ale pokud je to nějaká "oknovka za 6ku třídu", tak se její přístup asi moc nezmění.

12
Tohle jde u mobilů, ale pevná linka žádné apky a smsky nemá.

13
Já nechávám telefon zvonit a věnuji se dál klientovi a pak zavolám zpět. A to i když mi volá matka (protože to je pak hovor na hodinu......). Považuji to za neslušné. Moji kolegové mě za to peskují a zvedají telefon vždy. Asi, že by pak museli zdůvodňovat, proč na to číslo volali.

Mě spíš vadí, že když přijde podnikatel něco vyřizovat a zazvoní mu mobil, tak ho hned zvedne a začne něco řešit. To vždycky zvednu obočí jako pan Spock.

14
Právo a zákony / Re:Výživné
« kdy: 19. 05. 2016, 08:04:48 »
Výživné se platí ve stejné výši dokud soud nerozhodne jinak. Pouze u zvýšení (na popud 2. strany) se výživné dopočítává zpětně do doby podání žádosti o zvýšení alimentů.

15
Je to součást kadeřnictví. Takže 6 let praxe nebo odpovědného zástupce.

Stran: [1] 2 3 ... 8
Platby GoPay

reklama