reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Jablko nikdy nepadá daleko od...:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: JAN HORNOF
« kdy: 15. 02. 2018, 15:04:00 »

Dekuji za pomocnou informaci - mam ovsem problem v tom,ze ziji ve Spanelsku a musim proto pujcku vymahat vicemene na dalku.
Dokutmenty mam,potvrzeni bankovnich uradu taktez.
Ma nekdo nejaky kontakt na osobu ci spolecnost,ktera se timto zabyva,resp.muze pomoci?
Poslal: M.M.
« kdy: 12. 12. 2017, 11:32:30 »

Dobrý den,

máte li půjčku ( zápůjčku dle NOZ ) podloženou doklady, tz. smlouvou a doloženo předání ( převodem na BÚ, pokladní doklad ) můžete se domáhat vrácení buď soudní cestou ( žalobou ) nebo mimosoudní cestou ( přes inkasní společnosti ), jejich seznam si najděte přes internet.

Pokud jste však poskytl zápůjčku ústně ( a NOZ to připouští ) je na vás dokázat a ustát důkazní břemeno ( BÚ, svědectví, fotodokumentace,, nevím ... ) , bez dokladové historie nebude takovouto půjčku ani nikdo externě vymáhat. Zde je totiž problém,  že i když prokážete samotou existenci zápůjčky, neprokážete její splatnost a bude li vydlužitel tvrdit, že je splatnost dle ústní dohody 25 let ? jak prokážete opak. 
Poslal: JAN HORNOF
« kdy: 12. 12. 2017, 10:42:09 »

28.12.2015 jsem poskytl financni pujcku ve vysi 100.000 Kc (resp. 4.300$) privatni osobe,ktera nehodla tuto pujcku v terminu 2 let ci vubec navratit.
Muze mi nejaka osoba/firma pomoci?
Predem dekuji
J.H.
Platby GoPay

reklama