reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Re:přepočet hodinové zaručené mzdy při kratším týdenním úvazku
« Poslední příspěvek od anaJ kdy Včera v 14:19:21 »
…dotaz skrz přepočet hodinové zaručené mzdy při kratší týdenní pracovní době. Pokud máme zaměstnance, co uklízí a je v první skupině prací, tedy nově má mít na hodinu nejméně 79,8 Kč a pracuje denně 6 hodin. Úvazek je tedy 30 hodin za týden. Bude nápočet vypadat následovně 40/30*79,80= 106,4 Kč nebo se vše i tak přepočítává na zkrácený úvazek 37,5 hodiny týdně?  Děkuji za odpověď

Co je „dotaz SKRZ“??

Minimální zaručená mzda se vztahuje k plnému úvazku. Pracuje-li někdo na  zkrácený úvazek,
vydělá si poměrnou část. Hodinová mzda se kvůli zkrácenému úvazku nemění (nepřepočítává).
2
Volné fórum / Re:VÝPOČET PRODEJNÍ CENY
« Poslední příspěvek od ivZ kdy Včera v 14:14:36 »
Potřebuji poradit s výpočtem prodejní ceny tento vzorec mi dělá problém .... marže 20%nakupni cena 300 prodejní cena?
PC=300/(1-0,20)M=(375-300)/375X100
PC=375 M=20%

75 je 20 % z nákupní ceny 300 Kč? (Podle mne by se marže měla vypočíst z nákupní ceny.)
3
Volné fórum / Zdanění zisků
« Poslední příspěvek od Tomáš kdy Včera v 14:08:22 »
Dobrý den,
 
 jsem herní vývojář a příští rok plánuji spustit kampaň na Kickstarteru. Jelikož KS není podporován v ČR bude tato kampaň spuštěna přes kamaráda v Anglii a tomu pak v případě úspěchu kampaně příjdou na účet peníze. Tento kamarád bude povinnen z této částky v Anglii odvést daň z příjmu. Můj dotaz teď zní. Abych kamarádovi ušetřil trápení s odvody daní apod. napadlo mě jako OSVČ mu vystavit fakturu na celou tuto částku kterou jsme na Kickstarteru vybrali tím pádem by mohl při daňovém přiznání zároveň přidat moji fakturu jako náklady a daně by byl zproštěn? Peníze by tedy poslal na můj český firemní účet a daň z této částky bych odvedl až u nás v ČR. Chci se zeptat zda-li se to takhle dá vůbec provést, případně jestli tím neobcházíme nějakým způsobem zákon a není to trestné? A ještě doplňující dotaz dočetl jsem se že v případě nabízení služeb mimo ČR je podnikatel povinnen se přihlásit jako plátce DPH jaká sazba se uplatňuje na grafické služby v tomto případě (toto bych napsal totiž kamarádovi do one faktury).
 
 Mockrát děkuji za rady doufám že jsem to napsal srozumitelně s podnikáním teprve začínám a tak mám velké mezery.
4
Volné fórum / Platba DPH za opravu u nezaviněné havárie - auto i k soukromým účelům
« Poslední příspěvek od Petr kdy 11. 12. 2018, 18:17:42 »
Dobrý den,
jsem plátce DPH a auto používám i k soukromým účelům. U auta jsem měl nezaviněnou havárii a pojišťovna servisu uhradila cenu bez DPH. DPH bych měl uhradit já a pak si ji odečíst. Protože však auto používám k soukromým účelům nemohu si odečíst celou DPH. Nevíte, jak v tomto případě postupovat?
5
Pro začínající podnikatele / Re:Jak založit franšízu
« Poslední příspěvek od Jaroslav kdy 11. 12. 2018, 17:18:43 »
Dobrý den Tomáši, měl bych na vás prosbu, čtu, že podnikáte pod franšízou partners a zajímalo by mě jestli v pravidlech, které musíte dodržovat je něco, s čím jste trochu bojoval například, nebo vám bylo proti srsti. Hodně si o tom zjišťuji, jelikož bych se chtěl na tuto dráhu vydat já sám. Chtěl bych mít do začátku hodně informací z vnitřku, jelikož vnější koncept, který jsem si nastudoval se mi velmi zamlouvá, tak ať znám obě strany. Díky moc.
6
Volné fórum / Re:Dvě brigády na DPP
« Poslední příspěvek od ivZ kdy 11. 12. 2018, 08:10:28 »
… jak je to v situaci, kdy budu chodit na dvě brigády současně. Obě na DPP, ani na jedné můj výdělek nepřesáhne 10.000. U prvního zaměstnavatele jsem podepsala růžové prohlášení. Jak je to s daněmi? Musím podat daňové přiznání? Vrátí se mi z druhé brigády nějaké peníze z odvedených daní?

Jestli máte jenom příjmy ze zaměstnání, nemusíte podávat daňové přiznání (DP).
DP byste musela podat v případě souběhu dvou či více zaměstnání, z nichž se odváděla zálohová daň,
nebo v případě dalšího příjmu z pronájmu apod. 

… Vrátí se mi z druhé brigády nějaké peníze z odvedených daní?

Nepodáte-li DP, nelze z druhého zaměstnání nic vrátit.

___

Máte-li příjmy jenom z těchto DPP, mohlo by pro Vás být dobré vyžádat si od obou zaměstnavatelů
po skončení roku potvrzení o zdanitelných příjmech a DP podat. Jako přílohu k DP byste musela přiložit
prohlášení k dani z příjmu, potvrzení o studiu apod.
7
Pro začínající podnikatele / Re:Podmínky pro provozování odtahu vozidel
« Poslední příspěvek od Totál amatééér kdy 10. 12. 2018, 14:22:11 »
Dobrý den,
odvažuji si napsat, ale jsem totální amatér, jen potenciální zájemce o tuto práci.. Jak jsem to tu pročítal.. Po škole bych rád třeba jen pro přivýdělek občas něco přitáhl.. Chtěl jsem se zeptat.. Mám béčko, když si koupím odtahovku o celkové hmotnosti nepřevyšující 3,5 T. Tak by mi to mělo stačit že? + (koncesní listinu + Živ. opr., profesák atd.) .. Kdyby se dařilo a práce by byla a i by to bavilo, tak bych za odtahovku přikoupil plato, to už jsem pochopil že už musím si udělat C sk. ř. o.


Prosím jaké je třeba pojištění na odtahovku atd? .. Počítaje tedy do 3,5 t..


Berte mě prosím jako opravdu s rezervou.. Zatím amatér :) .. Díky ;)
8
Volné fórum / Prosím o radu
« Poslední příspěvek od Hary kdy 06. 12. 2018, 13:49:57 »
Zdravím,
chtěl bych poprosit někoho o radu ohledně mého začátku podnikání. Momentálně jsem ve stavu, kdy mám nápad, o kterém vím, že je schopný vydělat mi nějaký ten peníz. Ve zkratce jde o založení eshopu zabývajíc se prodejem ovoce a zeleniny konečnému spotřebiteli s tím, že bych mu objednávku doručil sám až do domu. Vím, jak založit živnost, kam zajít a podobně, ovšem mám trošku zmatek v tom, jak je to s odvody DPH, daní z příjmu a všemi ostatními odvody. V mém případě NEplátce DPH třeba v pondělí nakoupím zboží s DPH, v úterý jej zavezu zákazníkovi, přičemž rozvoz je zdarma. V pondělí tedy nakoupím za 20 000kč plus DPH 3000Kč, V úterý prodám za 30 000kč, zaplatím 1000kč řidiči, který bude u mě na DPP, zaplatím za naftu a pronájem auta 2500kč. Jaká je dále má povinnost? jako neplátce DPH prodávám bez DPH. Ovšem je třeba vyjíždět na místě předání zboží účtenku z EET? A co všechno mě ještě čeká kroém placení pojištění? Díky za odpověď
9
Volné fórum / VÝPOČET PRODEJNÍ CENY
« Poslední příspěvek od NEZNÁMÁ kdy 04. 12. 2018, 09:40:51 »
Potřebuji poradit s výpočtem prodejní ceny tento vzorec mi dělá problém ....VŠE SE SPOČÍTÁM,ALE NA TEHLE BANALITE JSEM SE ZASEKLA.
marže 20%nakupni cena 300 prodejní cena?


PC=300/(1-0,20)M=(375-300)/375X100
PC=375 M=20%
10
Volné fórum / Výdajové paušály a inventura
« Poslední příspěvek od Semi kdy 02. 12. 2018, 23:53:01 »
Dobrý den.
Vedu evidenci příjmů a výdaje paušálem 60%. Mám nějaké zásoby. Je nutné dělat na konci roku inventuru a mít o ní záznam pro případnou kontrolu z FÚ? Nebo si mohu dělat inventuru během roku pro svou osobní potřebu?
Mám příjmy ve větší míře ze služeb a k tomu občas prodám nějaké zboží. Paušál se mi zatím víc vyplatí.
Děkuji předem za odpověď.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama