Poradna Podnikatel.cz

BYZNYS FÓRUM => Právo a zákony => Téma založeno: Jana 28. 10. 2017, 15:15:46

Název: Ušlý zisk a nereagující pojišťovna
Přispěvatel: Jana 28. 10. 2017, 15:15:46
Dobrý den,
Byli jsme  před rokem účastníci dopravní nehody jako  pškozené  s.r.o.   Firemní  vozidlo  bylo  následně  vyřazené  z výdělečného  podnikatelského  procesu  na 7 měsíců  . Tudíž  veškeré  již  běžící  spolupráce  se  museli  zastavit  a  následně  některé zanikly.  Firma  ne vlastní vinou přišla  o   majetkovou  újmu   tím, že  jsme  nemohly  vykonávat  výdělečnou   činnost  pro  kterou  bylo  nákladní  speciální  vozidlo  pořízeno.
Může  mi  někdo  poradit  jak  z  pojišťovny škůdce  mám  konečně  získat  ušlý  zisk ??? ?
Velmi  často  nereagují  , jen jednou  mi  vzkázal  likvidátor  ,že  se  tím zabývá  speciální  tým !!  Mají  nějaký  termín  na  dořešení  pojistné  události ??
Název: Re:Ušlý zisk a nereagující pojišťovna
Přispěvatel: Lada 29. 10. 2017, 00:47:02
U nás se jednou vyřešení pojistné události vleklo taky asi rok, ale nakonec to pojišťovna přece jen zdárně uzavřela a vyplatila. Jejich přístup byl velmi podobný tomu, co popisujete. Jediné co pomohlo bylo je neustále otravovat, telefonovat jim a mailovat různé urgence. I když vám třeba neodpoví, alespoň se jim tím připomenete a přimějete je se tím zabývat. Mail či dopis je dobrý i k tomu, že v případě potřeby poslouží jako důkazní materiál (telefonát vám můžou zapřít).

Pojišťovny rády nechávají pojistné události "vyhnít": třeba jim tam může ve spise chybět nějaká drobnost (potvrzení, vyjádření...), a tak ho uloží k ledu, pozastaví vyřizování a čekají, až jim ten papír vy dodáte - jenže vám nedají vědět, že od vás něco potřebují doplnit. Pokud se jich sami nezeptáte, kde to vázne, tak budou klidně čekat až do aleluja.
Název: Re:Ušlý zisk a nereagující pojišťovna
Přispěvatel: M.M. 31. 10. 2017, 14:05:20
Dobrý den,

proč pojišťovna ? jako strana poškozená vymáháte škodu po tom kdo jí zavinil, je li pojištěn havarijně ( to snad garantuje pouze to, že nebude viník zcela bez peněz tedy snad ) , tedy že část škody ze zavinění mu refunduje pojišťovna, ale toto je jeho vztah ( jeho pojištění )  - čili vás to nezajímá, proč přistupujete na řešení škody až... " až něco zaplatí pojišťovna viníka ?

co je vám do toho ? vy jste snad uzavřela individuálně dohodu a onou pojišťovnou či viníkem,  že budete vázat váš nárok případně způsobené škody na výsledek její akceptace nebo neakceptace škodové události - ale, ale... a kde ?

Mate li nad toto ušlý zisk, předpokládám, že toto ani nekryje běžně sjednané havarijní pojištění viníka, musíte si to relevantně vyčíslit a  škodu vymáhat či se domáhat její úhrady v obecných ustanoveních občanského zákoníku.