reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Daně a účetnictví / Vzdálená práce na OSVČ ze zahraničí
« Poslední příspěvek od Honza kdy Včera v 20:41:15 »
Dobrý den,

v současné době pracuji z ČR jako OSVČ v oblasti IT (programovaní), můj hlavní zákazník má sídlo v USA. Práci vykonávám vzdáleně, mohu ji dělat odkudkoliv.
V druhé polovině roku se chystám odjet na rok na Nový Zéland, kde bych kromě cestování rád pokračoval i v práci pro svého amerického zákazníka. Na Zélandu se nehodlám trvale usadit, chci se po roce vrátit do ČR.
Je v tomto případě možné normálně pokračovat v české živnosti nebo zde musím živonost přerušit a založit si novou na Zélandu?
Varianta s pokračováním je podle mě nejjednodušší a finančně bych snad taky netratil - ze zdravotního pojištění v ČR se mohu odhlásit, pokud doložím, že jsem byl celou dobu pojištěn jinak (budu mít cestovní pojištění).
Zajímá mě, zda je toto možné z právního hlediska či s tím mohou mít úřady nějaký problém.

Děkuji za každou radu či nasměrování k relevantním informacím.
 
2
Volné fórum / Re:dotaz
« Poslední příspěvek od Hanča kdy Včera v 13:47:41 »
Proč jste to už dávno neřešili přes právníka?
3
Volné fórum / dotaz
« Poslední příspěvek od Karel kdy Včera v 13:38:29 »
Zdravím,


mám dotaz ohledně neuhrazené faktury. Borec nám zaplatil zálohu 10% a na zbytek se vy víte co. To se stalo v roce 2008 poté byl dán návrh na jeho insolvenci, ale ta byla zamítnuta. My to dali na policii, ale ta řekla že měl snahu platit ( zaplacená záloha) Dnes je rok 2019 a do dnes nemáme ani korunu a firma je na Justici aktivní. Tedy máme ještě teoretickou šanci vymoci si platbu, nebo je to promlčeno a máme smolíka ?


díky Karel
4
Volné fórum / Prodejni stánek
« Poslední příspěvek od DominikS kdy Včera v 13:24:50 »
Dobrý den, mam dotaz.. Chtěl bych na léto založit pojizdny stánek s rychlým občerstvením (tricycle).
Jelikož mám možnost si stánek na kole vyrobit sám chci se zeptat jestli musí kolo projít nějakou kontrolou nebo jestli jsou nějaké normy jak musí být kolo řešeno. Díky za odpovědi
5
Volné fórum / Příjem-startovač
« Poslední příspěvek od renata38 kdy 19. 03. 2019, 23:33:50 »
Můžete mi prosím někdo poradit jak zdanit finance získané přes "Startovač". Byly vybrány na vydání knihy. Příjem se daní podle § 7 nebo podle §10? Jedná se o jednorázovou akci, a příjemce není nikde jako "autor" registrován. Jde mi o to, zda je povinen tyto příjmy zohlednit jako OSVČ v přehledech na socku a zdravku. Nemám s tímto zkušenosti. Prosím poraďte, děkuji Renata
6
Volné fórum / Re:Změna sídla provozovny
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 19. 03. 2019, 16:07:57 »
Změnu byste měla nahlásit na všechny instituce, kde mají adresu provozovny zaregistrovanou, tzn. všechno co jste vyjmenovala.
7
Volné fórum / Re:Nezletilý brigádník
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 19. 03. 2019, 16:06:16 »
Na základě smlouvy, kde souhlasíte s tím, aby ten daný člověk zodpovídal za chod prodejny a tím na sebe vzal hmotnou odpovědnost za tyto svěřené prostředky, může být sjednaná na dobu určitou a radila bych nechat úředně ověřit podpisy. Tady bych nedoporučovala sjednat jen běžnou DPP.
8
Volné fórum / Re:Nezletilý brigádník
« Poslední příspěvek od Jan kdy 19. 03. 2019, 11:27:47 »
Takže dospělý brigádník na DPP tedy podepíše hmotnou odpovědnost a může být měsíc ,,prodejcem" za mě, jestli to tak chápu?
9
Volné fórum / Změna sídla provozovny
« Poslední příspěvek od Lenka kdy 19. 03. 2019, 10:14:13 »
Dobrý den,

mohu poprosit o radu co vše je potřeba při změně sídla provozovny vyřídit? Dočetla jsem se jen, že se musí kontaktovat FÚ min. 3 dny dopředu.. Pak i někdě že je oznámení důležité pro OR, ŽÚ, FÚ, Soc. a zdrav. pojišťovnu ...

Děkuji za rady. Lenka
10
Volné fórum / Re:dotaz ohledně založení živnosti
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 19. 03. 2019, 09:28:42 »
Založit živnost si můžete kdykoliv, jestli bude hlavní nebo vedlejší se rozhodnete podle příjmů. To, že jste osoba která o někoho pečuje, bude hrát roli až při vyúčtování ZP a SP za kal. rok.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama