reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Kdo chce psa bít, ... si vždycky najde.:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Lada
« kdy: 20. 06. 2016, 12:09:56 »

1) Ano. Pracovní poměr končí dnem doručení, pokud není v tom dokumentu uveden den pozdější (pak by končil až tímto dnem).
2) Taky ano, dokud tu neschopenku neukončí. I kdyby byl nemocen třeba rok.
Poslal: Květuše
« kdy: 20. 06. 2016, 10:42:01 »


Dobrý den,
zaměstnavatel v pátek ústně probral se zaměstnancem, kterému končí 30.6. zkušební doba, ukončení pracovního poměru ve zkušební době - 30.6. s tím, že v pondělí obdrží oznámení písemnou formou. Zaměstnanec v pondělí 20.6. bohužel nepřišel do práce a jde k lékaři. Pokud bude uznán neschopným zkušební doba se prodlužuje o nemoc a zaměstnavatel nemůže ukončit pracovní poměr v prvních 14 dnech nemoci.Když mu předá ukončení např. 15. den, tak může být pracovní poměr ukončen již tento den? A doklady související s nemocí musí zaměstnanec předávat"bývalému" zaměstnavateli, který je bude posílat na OSSZ tak dlouho dokud bude nemocen (např. i 2 měsíce)?
Děkuji za odpověď
Květuše
Platby GoPay

reklama