reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
31
Zaměstnanci a HR / HPP, insolvence, tvorba webu, grafika - vedlejší podnikání, pár dotazů prosím
« Poslední příspěvek od Radek kdy 15. 01. 2019, 16:49:49 »
Dobrý den,


mám hlavní pracovní poměr s příjmem 180.000/ročně a insolvenci. Zbývá mi 9500Kč + dýžka, na která mi nikdo nemůže sáhnout.


Chtěl bych příležitostně vytvořit web a pracovat s grafikou. Řekněme, že bych si vydělal 20.000 - 80.000Kč/rok. Čistý příjem bych použil na rychlejší doplacení insolvence, stejně jim musím odevzdat všechno, dluh mám 297.000Kč.


Dotazy:
Četl jsem, že se zdravotní musí teď platit měsíčně, ať mám příjem jakýkoliv - tj minimum 2200Kč - tudíž bych z té částky, kterou mi nechává insolvence, měl 7300Kč? Pokud ano, doporučíte mi nějaké kroky, které mám udělat, abych vůbec mohl začít.


Sociální bych platit musel až od těch 65000Kč a to se dovím při odevzdávání daňového přiznání nebo mi to někdo pošle poštou, včetně celkové částky?


Jaké danění bych měl podle vás použít? Insolvenční správce mi napsal, že musím vést složitější účetnictví. Budu muset koupit nějaké licence na programy a to bude stát třeba 20.000Kč. Časem lepší notebook třeba okolo 25000Kč. 


Pokud přece jen bude nějaká schůdná cesta, zajdu si na úřad podat žádost o vedlejší podnikatelské činnosti, nahlásit na zdravotní pojištovnu a na sociální?


Kolik budou mé povinné měsíční výdaje, které budu muset platit, i kdybych vydělal méně než 20000Kč?


Budu vděčný tomu, kdo si na mé dotazy udělá čas a poradí mi, at se konečně mohu dostat na nějakou úroveň, než jen přežívat. Udělal jsem dřív pár chyb a musím za ně ještě 4 roky platit. Bohužel v mé práci jdou dýžka dolů každým rokem a už mám sotva na nájem a to nepočítám zubaře, sem tam nějaké oblečení.. Taky nechci stát na mrtvém bodě 4 roky, ale rozvíjet se dál, protože mám dost volného času. Za ty 4 roky získám praxi, reference a nějakou reklamu.


Předem moc děkuji za odpověď.
Radek
32
Pro začínající podnikatele / Re:Stream videoher, zaměstnání, živnost a daň
« Poslední příspěvek od J.M. kdy 14. 01. 2019, 10:23:56 »
! a toto je to co vás má zajímat, tedy jestli ona podnikatelská činnost " streamováním videoher  - při streamování se jedná o kontinuální  přenos zvukových dat či třeba videa, hry,  přes vcelku libovolnou počítačovou či jinou síť, která to umožňuje "
 je činností ( přenášíte data - tz. něco děláte - poskytujete služby za úplatu ( nakonec čeho jiného ? zboží neprodáváte ) na někoho kdo vám za to platí - tedy váš odběratel ! , a pokud má váš odběratel sídlo v EU ( to si musíte zjistit ) a pokud je podnikatelem, tz. osobou pov. k dani, se sídlem v EU, pak jde li o službu jejíž místo plnění je podle základního pravidla určení  " v místě sídla odběratele"  - pak se stanete právě IO.

Identifikovaná osoba musí podat přiznání k DPH a v případě, že poskytuje přeshraniční služby, tak i souhrnné hlášení v souladu s § 102 ZDPH. Do přiznání a souhrnného hlášení se zahrnuje ovšem pouze přeshraniční plnění. U tuzemských plnění ( v ČR ) zůstává neplátcem DPH.
Dobry den, mohli by jste tohle nejak blize rozvest? Jak bude vyse popsane platit/neplatit pro streamovani napr. pres webovou stranku Twitch.tv, kterou koupil AMAZON (tzn. US firma)? Chapu tedy spravne, ze je nutne v pripade streamingu platit jak dan z prijmu, tak DPH (jelikoz se stane osoba/organizace automaticky Identifikovanou osobou)?
Dekuji.
33
Pro začínající podnikatele / Placení v e-shopu Bitcoinem
« Poslední příspěvek od Dalimil Hrubý kdy 10. 01. 2019, 10:25:49 »
Dobrý den,
nemáte někdo zkušenosti s placením v e-shopu Bitcoinem? Chtěl bych to vytvořit ve svém e-shopu, abych nabízel něco navíc...ale nevím, zda je to vůbec reálné. Já osobně nějaké bitcoiny, respektive desetiny Bitcoinu mám. Začal jsem obchodovat podle tohohle návodu a ono to opravdu není nijak složité. Tak by mě právě zajímalo, jestli je i tak snadné mít nějakou platební bránu na Bitcoiny.
Děkuji za radu!

34
Daně a účetnictví / Re:Poforma faktura vs. zálohová faktura
« Poslední příspěvek od Jan Bratan kdy 26. 12. 2018, 08:26:52 »
Zdravím, jen bych se vás zde chtěl zeptat (vidím že se v tom vyznáte) - používáte někdo tento fakturační systém? https://imboss.cz/ - chystám se na něj přejít a zajímalo by mě jaký doopravdy je.
35
Pro začínající podnikatele / Re:Řemeslná činnost-TIČR
« Poslední příspěvek od Michal550 kdy 19. 12. 2018, 16:55:28 »
Pokud manžel nemá oprávnění od TIČR, nemá absolutně co šahat do elektrříny. Tečka.
36
Pro začínající podnikatele / Re:Jak založit franšízu
« Poslední příspěvek od Jaroslav kdy 11. 12. 2018, 17:18:43 »
Dobrý den Tomáši, měl bych na vás prosbu, čtu, že podnikáte pod franšízou partners a zajímalo by mě jestli v pravidlech, které musíte dodržovat je něco, s čím jste trochu bojoval například, nebo vám bylo proti srsti. Hodně si o tom zjišťuji, jelikož bych se chtěl na tuto dráhu vydat já sám. Chtěl bych mít do začátku hodně informací z vnitřku, jelikož vnější koncept, který jsem si nastudoval se mi velmi zamlouvá, tak ať znám obě strany. Díky moc.
37
Pro začínající podnikatele / Re:Podmínky pro provozování odtahu vozidel
« Poslední příspěvek od Totál amatééér kdy 10. 12. 2018, 14:22:11 »
Dobrý den,
odvažuji si napsat, ale jsem totální amatér, jen potenciální zájemce o tuto práci.. Jak jsem to tu pročítal.. Po škole bych rád třeba jen pro přivýdělek občas něco přitáhl.. Chtěl jsem se zeptat.. Mám béčko, když si koupím odtahovku o celkové hmotnosti nepřevyšující 3,5 T. Tak by mi to mělo stačit že? + (koncesní listinu + Živ. opr., profesák atd.) .. Kdyby se dařilo a práce by byla a i by to bavilo, tak bych za odtahovku přikoupil plato, to už jsem pochopil že už musím si udělat C sk. ř. o.


Prosím jaké je třeba pojištění na odtahovku atd? .. Počítaje tedy do 3,5 t..


Berte mě prosím jako opravdu s rezervou.. Zatím amatér :) .. Díky ;)
38
Pro začínající podnikatele / 3% úvěrová nabídka platí nyní
« Poslední příspěvek od clark kdy 09. 10. 2018, 10:40:11 »

Getting a legitimate loan has always been a major problem for clients, who desperately need financial assistance. The issue of credit and collateral is something clients are always worried about when seeking a loan from private lenders. micro financial auxiliary company was accredited by the creditor council, which provides loans to local and international clients at 3% interest rate. contact us via e-mail: clark123156@gmail.com , whatsapp phone number: +18635356458
39
Pro začínající podnikatele / Eshop - potravinové doplňky stravy
« Poslední příspěvek od Tommyvav kdy 08. 10. 2018, 21:24:37 »
Dobrý den,
chci si založit e-shop na doplňky stravy s tím že se vyhnu soklu - nechci prodávat léky pouze potraviny,takže takové doplňky které jsou pod hodnotami léků. Co musím udělat abych mohl takový e-shop založit. Nejlepší je asi založit živnost a následně registrovat potravinu? Výrobce budu mít externího podle mého receptu.
40
Pro začínající podnikatele / Kde si nechat vyrobit obal?
« Poslední příspěvek od Eva H. kdy 02. 10. 2018, 09:43:44 »
Dobrý den, mohl by mi někdo prosím poradit, kde si nechat vyrobit obal na míru? Například na domácí zmrzliny (představuji si kelímek jako je na polárkový sníh či zmrzlinu Häagen-Dazs, jen asi menší), šlo by pro začátek asi o 1000ks. Stále se snažím najít něco na internetu, ale celkem jsem na nic nenarazila. Pouze na kartonové obaly a obyčejné kelímky. Moc děkuji za jakékoliv informace (z hlediska ceny návrhu, nákladů na obaly, atd atd.). Děkuji!
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
Platby GoPay

reklama