reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Jablko nikdy nepadá daleko od...:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Blaid
« kdy: 30. 11. 2010, 23:50:49 »

V dnešní době se každý kraj snaží vybudovat instituce, které nabízejí zvýhodněné služby pro  podnikatele. Ať už jsou to podnikatelské centra, inovační centra nebo agentury, které podporují podnikání. Jde jen o to hledat, zajímat se o to, ptát se a nebo mít kontakty na správné lidi. Když nenajdete nic ve vašem kraji (o čemž pochybuju), tak hledejte v jiném.
Poslal: AFUK
« kdy: 06. 11. 2010, 13:49:49 »

My poskytujeme finance pro podnikání a také zprostředkováváme rizikový kapitál od investorů. Skutečnost je tková, že kapitálu je přebytek ale není do čeho jej investovat. Když čtu tady tu debatu, je to o tom samém, jak nám píší lidé z Česka a Slovenska: "půjčte mi prachy, já zkusím podnikat a neptejmte se mne jak to dopadne". Jenže za takovéhoto přístupu jim nikdo nic nepůjčí.

Podmínky jsou jasné a dané:

(1) půjčuje se výhradně právnickým osobám (tj. firmám) registrovaným v obchodním rejstříku v právním státě. Důvod: vymahatelnost zákonů.

(2) žadatel to jest právncká osoba registrovaná v právním státě (viz bod (1) musí předložit podnikatelský projekt

Česši chtějí postupovat odzadu (já říkám "zadkem napřed"): nejdříve peníze, pak se rozhodne v čem se bude podnikat a nakonec, možná se zaregistruje podnikání.
Už několik roků jim říkáme, že takhle ne, a oni to pořád jak berani zkoušejí a nedají si pokoj.
Zajímavé je, že asiati jsou mnohem úspěšnější než češi. Tam dosáhne na půjčku skoro 50% zájemců hned na první pokus. Z Bangladéshe, Thajska, Malaysie, Indonésie to jsou nejčilejší a nejúspěšnější žadatelé.
Poslal: Karel.Simik
« kdy: 21. 09. 2010, 10:46:45 »

Dobrý den, podnikám v oboru zemědělství a kovo. Hledal jsem kdo mi půjčí s 0 dań přiznáním. Stálo mě to dost času a peněz ( různí podvodníčci¨) Nakonec jsem uspěl u malé nebankovní společnosti deutschecapital. Zkuste, třeba budete mít štěstí. Šimik Karel
Poslal: Ex13m
« kdy: 14. 09. 2010, 22:13:48 »

Ja podnikat be penez :
1. Najit na internetu zbozi ktere chcete prodavat .
2. Podepsat s prodejcem smlovu o obchodnim zastoupeni (treba 5% premije).
3.Prodavat'. 
Poslal: Pavel
« kdy: 28. 05. 2010, 15:05:50 »

S tím nemůžu souhlasit. Začít podnikat bez plánu je sebevražda (pokud se teda jedná o podnikání a ne práci obchoďáka pro nějakou firmu). Jde spíš o to proč začinající podnikatel nedostane žádnou podporu? Od toho je banka aby riziko posoudila na základě mimo jiné i toho záměru. Ale pokud chce člověk začít tak se s ním vůbec nebaví. Nemusí jít o miliony a "hutě", každé podnikání ma nějaké náklady. A pokud někdo tvrdí že ne tak lže. Přece nebudu podnikat na netu s minimen nákladů, když mám prostě jiný záměr. To je jako by jste řekli ševci nepodnikej v botách ale buď správce sítě.
Poslal: Jaromír Adámek
« kdy: 28. 05. 2010, 08:03:05 »

nejlépe k bohu ....

respektive máte nějaký podnikatelský plán?

Podnikatelský plán je na dvě věci, tedy pokud člověk není jasnozřivec...

Lepší je rovnou začít podnikat (samozřejmě s minimálními náklady) a ono se uvidí...
Poslal: Jaromír Adámek
« kdy: 28. 05. 2010, 08:00:26 »

No vy jste krásně najivní ,takhle to šlo před 20ti lety ,ale v dněšní konkurenci bych Vás chtěl vidě,a věřte tomu že vím o čem mluvím
           S pozdravem Lojza

Jde začít podnikat i s kompletně prázdnou kapsou. Jdou rozjíždět projekty na webu, kde počáteční náklady jsou $7,5 za doménu a hosting za pár dolarů za měsíc.

Takhle opravdu psát nejde, že vy potřebujete, ve svém oboru, velké počáteční investice, tak to neznamená, že to je jediná správná a možná cesta. To je, jako by banka říkala, že dnes nejde rozjet podnikání bez 200M CZK, protože to je základní kapitál pro banku...

Opravdu drtivá většina podnikatů začíná doma s vyloženě nulovými náklady.

Ono dnes to není jen o tom postavit hutě za 1 mld. Kč, koupit pět traktorů a začít orat, či postavit mlýn a pec na chleba, hodně lidí dělá ve službách, kde jsou počáteční náklady opravdu nulové, jen je třeba si vybrat ten srpávný obor, že vy jste si vybral jiný je jen vaše věc a vaše počáteční riziko.
Poslal: Pavel
« kdy: 27. 05. 2010, 12:42:48 »

To je fakt hrůza, jak má člověk začít podnikat, když mu nikdo nic nepůjčí? Ani za ty otřesné úroky, co nabízí...  ::)
Plně souhlasím obešel jsem osobně 6 bank a všude požadovali uzavřené zdaňovací období. Na rozjezd podnikání peníze v žádném případě. U ČMZRB mi sdělili. že poskytují pouze záruky na úvěry které poskytne banka - trochu legrační když u banky mám smůlu a úvěr nedostanu. Paní mi ochotně sdělila že ale mají případy kterým záruku poskytli. Když jsem se ji zeptal která banka poskytla úvěr pro zahájení činnosti sdělila mi "přece Vás nemůžu poslat do konkrétní banky!" tak jsme se rozloučili.
Poslal: jezevec
« kdy: 04. 05. 2010, 00:16:47 »

jestli má někdo milion kterej potřebuje investovat - taxemstim
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 03. 05. 2010, 16:35:57 »

nejlépe k bohu ....

respektive máte nějaký podnikatelský plán?
Poslal: pepe
« kdy: 03. 05. 2010, 11:19:34 »

zdravím, měl bych otázku, chtěl bych začít podnikat, potřeboval bych investovat milion, kam se mám obrátit?  :-X
Poslal: lojza
« kdy: 10. 04. 2010, 22:15:59 »

V oboru kovoobrábění .
Poslal: jezevec
« kdy: 07. 04. 2010, 21:00:10 »

No vy jste krásně najivní ,takhle to šlo před 20ti lety ,ale v dněšní konkurenci bych Vás chtěl vidě,a věřte tomu že vím o čem mluvím
           S pozdravem Lojza
víte o čem mluvíte?
v jakém oboru?
pokud znáte odpověď na první otázku threadu, sem s odpovědí.
pokud ne, smiřte se s realitou.
a věřte tomu že vím o čem mluvím
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 07. 04. 2010, 20:47:16 »

A za dvacet let budete na stejnou otázku odpovídat, že to šlo před dvaceti lety? Ono to totiž jde pořád ... jenom to chce a mít štěstí ...
Poslal: lojza
« kdy: 07. 04. 2010, 20:17:48 »

No vy jste krásně najivní ,takhle to šlo před 20ti lety ,ale v dněšní konkurenci bych Vás chtěl vidě,a věřte tomu že vím o čem mluvím
           S pozdravem Lojza
Poslal: jezevec
« kdy: 07. 04. 2010, 10:33:19 »

něco našetříte, vyklepete pokladničku, půjčíte si po kamarádech a po známých, případně prodáte či zastavíte něco co nezbytně nepotřebujete - a zkusíte to v malém. vydělané peníze reinvestujete, a tak pořád. většina i tech největších firem začínala někde v garáži rodičů nebo v koutě obýváku.
Poslal: Marie_Vyskocilka
« kdy: 06. 04. 2010, 20:24:24 »

To je fakt hrůza, jak má člověk začít podnikat, když mu nikdo nic nepůjčí? Ani za ty otřesné úroky, co nabízí...  ::)
Poslal: jezevec
« kdy: 13. 03. 2010, 17:05:22 »

pokud máte do zástavy nějakou lukrativní nemovitost v hodnotě minimálně dva miliony, a k tomu dvě zisková daňová přiznání - dá vám úvěr skoro každá banka. pokud nemáte tak zbytečná námaha
Poslal: ivetka
« kdy: 12. 03. 2010, 15:18:24 »

Mám malou firmu zabývajísí se obchodem, s deseti zaměstnanci. Potřebuji úvěr do 500 tisíc korun. Máte zkušenosti s jednotlivými bankami? Poraďte, kde je šance získat úvěr nejvyšší.
Platby GoPay

reklama