reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AntoninSve

Stran: [1]
1
Dobrá, mockrát Vám děkuji. Už jsem v kontaktu s daňovím poradcem.


Chtěl jsem mít představu o tom, co všechno bude potřeba a na co si dávat pozor případně nasměrovat správným směrem.

Děkuji Vám za vaší ochotu a Váš čas.


Přeji pěkný den!

2

Mockrát Vám děkuji za vaše informace. Jsou mi velmi nápomocné.


O DPH toho vím mnohem víc než o Dani z příjmu, jelikož jsme DPH probírali na škole celkem podrobně narozdíl od Daně z přijmu, ale to je mimo téma. Spíš bych rád věděl, co já mám společného s DPH?

Jestli jsem to správně pochopil, tak jste tím myslela DPH za služby za internet, upgrade komponentů na PC, tedy náklady?


Ještě jednou děkuji!
Omlouvám se za téměř identickou zprávu, jako předtím, ale záhadně se tam ocitly různé editorské tagy.

3
Mockrát Vám děkuji za vaše informace. Jsou mi velmi nápomocné.


[size=0px]Kromě daně z příjmu by vás měla zajímat ještě další česká daň, a to DPH. To je však záležitost natolik komplikovaná, že si netroufám vám radit a doporučuji návštěvu daňového poradce.[/size][/size]
Citace

[/size]
[/size][size=78%]O DPH toho vím mnohem víc než o Dani z příjmu, jelikož jsme DPH probírali na škole celkem podrobně, ale to je mimo téma. Spíš bych rád věděl, co já mám společného s DPH? [/size]
[/size]
[/size][size=78%]Ještě jedno, mockrát děkuji![/size]

4Stream videoher, zaměstnání, živnost a daň
« kdy: Dnes v 07:10 dopoledne »
Dobrý den,
zajímá mě jak je to se streamováním videoher. Pročítal jsem si už různé články a každá tvrdí něco jiného a žádná neodpovídá na mé otázky. Proto jsem se rozhodl Vás oslovit zde. Samozřejmostí je pročtení si daňových zákonů atp.

Jsem zaměstnaný a streamováním bych si chtěl přivydělat.

Konkrétně co mě tedy zajímá,
A, Při streamování videoher dochází ke dvěma příjmům
          1 - Tlačítko odběr (angl. Subscribe), jehož částka je 5$ z čehož si stránka Twitch bere 50% a údájně je tato částka automaticky zdaněná, tudiž se neodvádí daň v našem státě.
          2 - Dobrovolné příspěvky (angl. Donate), jejíchž hodnota je libovolná, ale ta se danit musí. (Daň z daru, pokud se nepletu)

   Dočetl jsem se však, že není nutné odvádět daň, pokud roční vedlejší příjem nepřesáhl 30 000Kč. Ovšem mě spíš zajímá, jak to je ve skutečnosti, když by mé příjmy přesáhly částku 30 000Kč?


Ze všech těch článku jsem si vytvořil tuto teorii.
   Jsem zaměstnaný a jako vedlejší činnost přivydělek chci začít streamovat. Zažádal jsem tedy o OSVČ/Živnost volnou a začal jsem streamovat, můj roční příjem z donatů je dejme tomu 67 000Kč tudiž musím podat daňové přiznání, do kterého uvedu příjem ze zaměstnání a příjem z vedlejší činnosti (streamu) přičemž daň z vedlejší činnosti by měla být 15% nepletu-li se. Z toho vyplývá, že za rok 2017 bych měl odvést daň 10 050Kč (bez slev).

Je to tak jak zmiňuji výše?


Druhá situace
B, Třetí příjem díky streamování tzv. sponzoring
         Dejme tomu, že jsem za rok 2017 uzavřel smlouvu s webovou stránkou, která mi poskytuje kredit na jejich stránce určený k otvírání "bedniček se vzhledy na zbraně". Kredit mi poskytují 5 000Kč/měsíc, díky kterému si vyhraji určitý skin, který poté prodám např. v hodnotě 7 500Kč.

Jak je to s daněmi v této situaci? Přidává se částka 7 500Kč k ročnímu výdělku z vedlejší činnosti a daní se společně s dobrovolnými příspěvky?

Doufám, že jsem vše napsal stručně.

Již předem Vám děkuji za vaše odpovědi. 
p. Antonín

Stran: [1]
Platby GoPay

reklama