reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Domácí výroba potravin
« Poslední příspěvek od Klára Uherová kdy Včera v 10:23:08 »
Dobrý den,ráda bych se pustila do výroby a prodeje domácích lízátek.

Chci se zeptat, jaké jsou podmínky. K tomuto tématu mě napadají třeba následující konkrétní dotazy. Za ucelenou informaci o podmínkách budu velmi ráda.Je třeba ŽL, je to ohlašovací živnost nebo je třeba nějaké osvědčení?Existují nějaké limity prodeje pro různá oprávnění atd.?Jaké jsou hygienické požadavky na výrobu, skladování a prodej domácích potravin?Jaké jsou požadavky na označování?


Předem velice děkuji Klára Uherová
2
Volné fórum / Příjem z pronájmu, danit jej podle §7 a nebo podle §9?
« Poslední příspěvek od Karel kdy Včera v 09:58:22 »
Vážené dámy, vážení pánové, obracím se na Vás s žádostí o kalkulaci zodpovězení mého dotazu.

Jedná se mi o to, že bych si chtěl od právnické osoby pronajmout bytový dům (právnická osoba má tento bytový dům pochopitelně zahrnut v obchdoním majetku). Já bych si tedy dejme tomu pronajal 8 bytových jednotek v tomto domě a ty bych dále podnajímal koncovým nájemníkům. Můj dotaz konkrétně směřuje na to, zda se tato situace posuzeje z pohledu daňového jako příjem z pronájmu daněný podle § 9 DAP a nebo již jako podnikání klasicky podle §7? Samozřejmě jde o sociální a zdravotní pojištění, na který má paragrafové vyhodnocení této situace podstatný vliv.

Děkuji a jsem s pozdravem Karel
3
Volné fórum / OSVČ a HPP
« Poslední příspěvek od Zdeněk kdy 14. 07. 2019, 23:30:42 »
Dobrý den,
  jsem studentem vysoké školy a jsem zaměstnán na zkrácený HPP, kde mám i podepsané potvrzení o zdanitelných přijmech. Jsem ve výpovědní lhůtě, která skončí 31.8. Od 1.8. jsem ale přijat na pozici, ve které budu OSVČ. Proto jsem se chtěl zeptat, zda-li s tímto nebude problém. Jsem student, takže jak HPP tak OSVČ by pro mě byla vedlejší činnost ke studiu. Bude s tím ten jeden měsíc problém?
Děkuji za odpověď, snad je vše srozumitelně vysvětlené.
4
Pro začínající podnikatele / Může mít podnikající FO zaměstnance?
« Poslední příspěvek od Radek Jančík kdy 13. 07. 2019, 21:54:25 »
Přátelé,


vím že existuje "spolupracující osoba". Kdybych chtěl mít zaměstnance, mohu je mít i jako OSVČ nebo musím být právnická osoba? Myslím že je to logické už z názvů ale třeba to je jinak.


Díky za reakce
5
Daně a účetnictví / Převod auta mezi podnikajícími manželi
« Poslední příspěvek od Magdaléna kdy 11. 07. 2019, 20:21:56 »
Dobrý den,[/size]měl bych následující dotaz - jak probíhá převod vozu mezi manželi, pokud jsou oba OSVČ. Jeden z manželů má v majetku vůz (vede DE) a chce auto převést na druhého z manželů, který také vede DE. Manželé jsou ve sdružení. Může se tento převod provést bez odkupu ? Tj. aniž by musel jeden z manželů tomu druhému auto prodávat.Děkuji.
6
Volné fórum / Dovoz zboží
« Poslední příspěvek od Martin kdy 10. 07. 2019, 20:38:19 »
Zdravím. Chci nakupovat výrobky v Rakousku v obchodním řetězci. Toto zboží budu prodávat v ČR, v kamenné prodejně. Nevíte někdo, jak je to s DPH, když za zboží jsem v Rakousku zaplatil cenu i s DPH. Budu plátcem, nebo identifikovanou osobou? Nyní plátcem DPH nejsem. Děkuji za rady.
7
Volné fórum / dron
« Poslední příspěvek od Kateřina kdy 09. 07. 2019, 07:30:51 »
Dobrý den, poradil by mi někdo prosím kam zatřídit do cz-cpa dron? Děkuji
8
Pro začínající podnikatele / malíři založení živnosti
« Poslední příspěvek od Radka kdy 03. 07. 2019, 15:43:04 »
Dobrý den,
pro založení malířské živnosti je potřeba odbornost, jelikož to je řemeslné. Všude jsem se dočetla, že pro dokázání odbornosti pro řemeslné obory postačí vysokoškolské vzdělání podobného oboru bez praxe. Mám vystudované stavební inženýrství, myslíte si, že by stačilo pro důkaz odbornosti? Neznáme žádného vyučeného malíře a ani jeden z kluků co plánují firmu zakládat nesplňují žádnou podmínku. Děkuji za odpověď
9
Právo a zákony / Re:Provozovna v rodinném domě zkolaudovaném k bydlení
« Poslední příspěvek od Janča kdy 02. 07. 2019, 07:56:31 »
Dobrý den, jak jste to prosím nakonec vyřešil? Mě čeká brzo vlastně úplně to samé. Dům jsem si pronajala tady i s rodinou k celoročnímu bydlení. Ale k tomu tam chci mít provozovnu e-shopu a podnikat. Bojím se, abych s tím neměla nějaké problémy, když stavba není zkolaudována k podnikání.
10
Volné fórum / Re:Přerušení OSVČ a návrat s neschopenkou
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 01. 07. 2019, 09:56:10 »
Na toto by vám nejlíp odpověděli přímo na OSSZ kam patříte.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama