Poradna Podnikatel.cz

ARCHIVNÍ FÓRUM => Právo a zákony => Téma založeno: Petr Slovák 31. 03. 2014, 14:57:30

Název: Provozovna v rodinném domě zkolaudovaném k bydlení
Přispěvatel: Petr Slovák 31. 03. 2014, 14:57:30
Rodinný dům je zkolaudován k bydlení, ne k podnikání. Majitel tohoto rodinného domu mně jej pronajme pro účely podnikání - kanceláře, provozovna, výdejní místo pro internetový obchod. Ve smlouvě bude uvedeno, že mi to pronajímá právě k tomotu účelu. Komu hrozí případný postih (hrozí-li vůbec někomu) za to, že mám provozovnu v nemovitosti zkolaudované k bydlení?


Doma podniká přece spousta profesí (účetní, programátoři, ...), takže kde je rozdíl v tom, pro jaké podnikatelské účely již musí být zkolaudováno k podnikání?
A pokud on mi to pronajal k podnikání, tak je mou povinností si od něj vyžádat kolaudační rozhodnutí a ověřit si to? Nebo to není mou povinností a já podnikám v dobré víře na základě smlouvy. A je to tedy jen a pouze jeho problém?
Název: Re:Provozovna v rodinném domě zkolaudovaném k bydlení
Přispěvatel: Janča 02. 07. 2019, 07:56:31
Dobrý den, jak jste to prosím nakonec vyřešil? Mě čeká brzo vlastně úplně to samé. Dům jsem si pronajala tady (http://www.eurobydleni.cz/domy/pronajem/) i s rodinou k celoročnímu bydlení. Ale k tomu tam chci mít provozovnu e-shopu a podnikat. Bojím se, abych s tím neměla nějaké problémy, když stavba není zkolaudována k podnikání.