reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Re:Uplatnění zálohové faktury na části
« Poslední příspěvek od Hanča kdy Včera v 15:04:41 »
Můžete, klidně můžete mít jednu větší zálohovou fakturu a z ní postupně čerpat na konečné faktury, takže v konečné fázi budete mít 1 ZFA a třeba 5 FAV.
2
Volné fórum / ukončení podnikání - poslední daňové přiznání
« Poslední příspěvek od Honza kdy Včera v 10:18:44 »
Zdravím,
v roce 2018 jsem ukončil podnikání a teď jsem narazil na to, že poslední daňové přiznání se musí vyplnit jinak než ve všech předcházejících letech: "Pokud se samostatnou činností končíme nebo ji přerušujeme, provedeme stejné úpravy základu daně jako při přechodu na paušální výdaje".

Můžu se zeptat co kam mám napsat jinak? Podotýkám, že v tabulce D daňového přiznání pro podnikatele jsem měl v předcházejících letech vždy samé 0 (hmotný majetek, zásoby, pohledávky, dluhy, rezervy, mzdy) na začátku i konci zdaňovacího období.Když jsem podnikal, tak mi první daňové přiznání udělal kamarád a pak už jsem to v dalších letech jenom dělal stejně jako první rok (jen jsem tam vždy napsal příjmy a výdaje platné pro daný rok), tak jsem teďka trochu bezradný, když mám vyplnit ještě nějaké jiné řádky daňového přiznání. Podnikání jsem měl celou dobu jako vedlejší činnost, o žádné velké sumy nešlo. Žádné složité účetnictví. Díky předem za jakoukoliv odpověď.
3
Volné fórum / Re:První daňové přiznání
« Poslední příspěvek od Hanča kdy Včera v 07:30:06 »
1) Daňové přiznání na FÚ - započíst jen příjmy ze zaměstnání, plus Čestné prohlášení, že jste z podnikání neměl v roce 2018 žádné příjmy.
2) Přehledy na OSSZ a Vaši zdravotní pojišťovnu, kde budete mít za podnikání nulu a započítáte si příjmy ze zaměstnání. K tomu přiložíte stejné Čestné   prohlášení. Nezapomeňte přiložit potvrzení o studiu, abyste nemusel platit zdravotní pojištění, protože za Vás platí pojištění stát. Pravděpodobně budete mít podnikání jako hlavní činnost, tak byste se měl při podání obou přehledů domluvit na zálohách.
4
Volné fórum / Autodoprava
« Poslední příspěvek od Dominika kdy 25. 03. 2019, 19:14:18 »

Dobrý den,

Chtěla bych Vás moc požádat o radu.
Začala jsem podnikat s autodopravou jen pro ČR..
Mám já možnost dostat dotaci? A jakou?

Dekuji a hezky den
Dominika
5
Volné fórum / sterilizatir
« Poslední příspěvek od Jiřina kdy 25. 03. 2019, 12:33:32 »
Prosím, chci otevřít kosmetický salon. Je potřeba ke sterilizátoru mít certifikát? Děkuji.
6
Volné fórum / Rozdělená rezidentura - jak vyplnit DAP?
« Poslední příspěvek od Tomáš kdy 25. 03. 2019, 08:40:50 »
Dobrý den,
loni v polovině září jsem se přestěhoval do Nizozemska. V ČR jsem byl OSVČ, v Nizozemsku také pokračuji jako freelancer (nevykonávám závislou činnost). Podle mého nizozemského daňového poradce se mě týká tzv. rozdělená rezidentura - příjmy do poloviny září budu danit v ČR, od poloviny září v NL. Jak to funguje prakticky v českém DAP? (a) Musím vyplit kromě oddílů 1-7 a Přílohy 1 ještě něco? (kde např. indikuji příjmy z NL, ale uvedu, že je zdaňuji v NL? Nebo mám příjmy po přestěhování v českém DAP zcela ignorovat?) (b) Mám zaslat své DAP na obvyklou pobočku FÚ (dle místa registrace mé OSVČ), nebo na Prahu 1? (c) Mám vyplnit na první stránce "za zdaňovací období 2018", nebo mám vyplnit "... nebo jeho část od 1.1.2018 do 18.9.2018"? Moc děkuji!
7
Pro začínající podnikatele / Společnost / sdružení bez právní subjektivity
« Poslední příspěvek od Jakub.F kdy 24. 03. 2019, 12:01:49 »
Dobrý den,


jsme dvě OSVČ bez zaměstnanců. Společně pracujeme na vývoji softwaru a hledáme nejlepší a nejjedoduší právní rámec naší spolupráce. Původně jsme se zajímali o s.r.o, nicméně zdá se nám to pro naše potřeby zbytečně krkolomné. Jako druhá možnost nás napadla společnost bez právní subjektivity. Měli bychom pár otázek k této formě spolupráce:


  • Můžeme vystupovat společným jménem, tedy vytvořit jméno studia? Nypříklad XYZ - Software studio?
  • Rozumíme, že daně řešíme každý zvlášt, úplně stejně jako doposud. Zároveň můžem nadále uplaťnovat daňový paušál, minimálně do té doby dokud se jeden z nás nestane plátcem DPH, nebo nezačne vést účetnictví, pak bychom museli oba, je to tak?
  • Můžem smlouvou omezit nakládání s prostředky, resp vznik závazků? Jde nám o to, aby výdaje nad nějakou minimální částku museli být schváleny námi oběma, protože za zisk i ztrátu ručíme bezrozdílně.
  • Něco na co bychom si měli dát pozor a není na první pohled zjevné?
Děkujeme mockrát za odpovědi8
Volné fórum / Crowdfundingové portály a OSVČ
« Poslední příspěvek od Diana kdy 24. 03. 2019, 11:57:26 »

Dobrý den,


mám dotaz ohledně zaúčtování peněz získaných na crowdfundingových portálech. Dělám přednášky na základních školách a mám v plánu zavěsit tento projekt na hithit portál. Na podnikání mám živnost a výdaje přiznávám paušálem. Mohu stále využít paušál, pokud se projekt na hithit stane úspěšným a získám peníze? Na poradně hithit portálu mi nepomohli.


Velmi děkuji za odpověď.
9
Volné fórum / První daňové přiznání
« Poslední příspěvek od nováček2019 kdy 24. 03. 2019, 11:53:10 »
Dobrý den,
čeká mě odevzdání prvního daňového přiznání a potřebuji poradit.
V listopadu 2018 jsem přešel z HPP na OSVČ. První fakturu jako OSVČ jsem vydal až na leden 2019. Zároveň jsem byl až do 18. ledna 2019 studentem.
Co vše musím podat?
10
Pro začínající podnikatele / Re:Nákup a prodej zeleniny ze zahraničí
« Poslední příspěvek od Jana kdy 24. 03. 2019, 07:10:22 »
Dobry den mohl by mi nekdo prosim poradit, chtel bych zacit podnikat. Jedna se o nakup zeleniny v zahranici a nasledny prodej v ČR, co musim splnovat , kde bych nasel zakony a podrobnosti . Dekuji za odpoved.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama