reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 21 + 6 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Romana
« kdy: 16. 11. 2018, 18:44:18 »

Dopis určitě pošlu. To by mi řekli i na inspektorátu práce, ať nejdřív pošlu dopis s dodejkou a pak se to může řešit dál. Uvidíme, jaká bude odpověď na ten dopis. Chtěla bych to už mít z krku. Nejradši bych se na to vykašlala. Ale to prostě nejde. Nechat se jen tak okrást. A pro normálního člověka o docela dost peněz.
Poslal: Hana
« kdy: 14. 11. 2018, 09:56:32 »

Zkuste napsat dopis, aby Vám neoprávněně sražené peníze vrátili, uveďte tam, že v případě odmítnutí se obrátíte na právníka a Inspektorát práce. Pošlete doporučeně s dodejkou přímo k rukám pana majitele. Někdy stačí už jen takové "bububu" a dají si říct. Pokud mají "hroší kůži" což v této branži bývá, tak je jen na Vás, jak se rozhodnete. Za právníka budete muset určitě platit, oznámení na IP je bezplatné, ale trvá dlouho než se rozhoupou.
Poslal: Romana
« kdy: 13. 11. 2018, 19:20:04 »

Moc děkuji za odpověď. Pracovala jsem přímo v herně/baru. V den mého odchodu se inventura dělala a vše bylo v pořádku. Za mě tam žádný dluh nezůstával. Jen lístky, které neměla zaplacené kolegyně a o kterých paní provozní několik měsíců věděla. Přesto za to strhla peníze mě. Na smsky nereaguje a telefon nezvedá, neozývá se. S panem majitelem firmy o tom ani mluvit nemusím. Protože paní vedoucí manžel je spoluvlastníkem celé firmy a dalších firem, které mají. Takže mi nezbývá nic jiného, než oficiálně napsat dopis s žádostí o to, aby mi peníze vrátila. A po další ignoraci jít na inspektorát práce (kde pochybuji, že mi pomůžou), případně za právníkem.
Poslal: Hana
« kdy: 13. 11. 2018, 10:35:25 »

Paní provozní má zmocnění podepisovat výpovědi??? Pokud jste pracovala s penězi nebo ve skladě nebo někde,kde jste měla podepsanou hmotnou zodpovědnost, bylo povinností paní provozní udělat inventuru a teprve na základě toho mohla provést případnou srážku. O jakémkoliv zásahu do mzdy zaměstnance mimo zákonných srážek musí být proveden a uschován zápis. Pokud máte jakékoliv výhrady ke mzdě, kontaktujte paní provozní a pokud by s Vámi odmítala komunikovat, obraťte se přímo na účtárnu nebo vedení firmy.
Poslal: RomanaNN
« kdy: 10. 11. 2018, 00:58:04 »

Zdravím všechny. Na konci září 2018 jsem ukončila pracovní poměr v jedné z provozoven herny a restaurace. Z důvodu 15 hodinových směn a mého zdravotního stavu. Našla jsem za sebe náhradu a tím pádem nemusela čekat dva měsíce kvůli výpovědní lhůtě - ukončili jsme prac.poměr dohodou. Poté jsem byla do konce října na nemocenské. O všech věcech jsem jednala pouze s paní provozní. Problém je v tom, že jsem od ní nedostala za září celou výplatu. Strhla mi pár tisíc z mých peněz za resty ostatních kolegů (např. za dluh kolegyně, která neměla zaplacenou útratu a dlužila v ,,kasírce´´), apod... Na výplatní pásce mám pouze základ, skutečné odpracované hodiny tam nemám. Ty mi napsala ,,bokem´´ na papír a za ně strhla ty peníze. Takže já mám vlastně výplatní pásku (kterou jsem převzala, ale nepodepsala)´, se špatnými hodinami, na které srážka není vidět. Papír, na který napsala skutečně odpracované hodiny, mínus srážky mám u sebe. Může mi to posloužit jako důkaz? Protože když někde jako důkaz předložím výplatní pásku, tak tam záznam o srážce nebude. Poraďte prosím někdo, máte s tím někdo zkušenost? (Mimochodem mi ještě ,,schválně´´ neposlala včas na OSSZ všechny listiny kvůli nemocenské, takže ji dostanu o měsíc později a navíc nemám evidenční list důchodového, potvrzení o zdanitelných příjmech apod.) Přijde mi to jako msta za to, že jsem odešla. Díky moc za odpovědi a přeji hezký den.
Platby GoPay

reklama