reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Doplňte nástroj k vyhazování hlíny (l.p.ta):

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Eva
« kdy: 13. 06. 2018, 19:14:39 »

Dobrý den,


pracuji jako lektor přes IČO (fyzická osoba) ve firmách, popř. u soukromých osob, ale nestíhám pobrat poptávku. Ráda bych do firem a k ostatním klientům zasílala jiné živnostníky, u kterých v rámci oboru ověřím znalosti, předám nějaké rady apod. a popř. budu dohlížet, že lektor vykonává slíbenou činnost a popř. ho vyměním, pokud bude třeba. Nebudu to ale dělat zadarmo. Živnost na služby mám, nevím ale, jak to udělat co nejefektivněji, nejjednodušeji a abych netratila, ale samozřejmě vydělávala.
Nevím, zda jsou jiné logické možnosti, ale asi bych podepsala smlouvu já-firma a já-lektor a komunikace by probíhala přes mne plus já bych fakturovala firmu a lektor fakturoval mně. Některé spolupráce se protáhnout i na 6 měsíců a déle a tam by jednorázová odměna ztrácela smysl, obzvlášť pokud bych lektora měla ve své správě (pracuješ špatně -> letíš a hledám nového). Je to nejlogičtější, dělat dvojitou fakturu já-firma lektor-já? A jak byste prosím poradili vést učtárnu, procentem asi nesmysl, vést příjmy výdaje a zapisovat, že?


Děkuji za veškeré rady, myslela jsem, že si najedu delší praxi a líp se zorientuji v zákonech, ale klienti na mě tlačí, ať pospíším...
Platby GoPay

reklama