reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / z FO neplátce na PO plátce - uznání DPH?
« Poslední příspěvek od Jan kdy Dnes v 14:45:53 »
Dobrý den,
Pokud FO neplátce přechází na PO plátce (založení s.r.o.), může stát vykompenzovat DPH jako při přechodu FO z neplátce na plátce?
Na finančním úřadě mi bylo naznačeno, že to asi možné je. Ale paní, která mi měla říct více, nebere několik dní telefon a potřebuji vědět, jak to je (asi má dovolenou).


Má s tímto někdo zkušenost?  ???


2
Volné fórum / Re:ZTP
« Poslední příspěvek od Hanča kdy Dnes v 12:53:13 »
Určitě na Úřadu práce, protože tam si budete žádat o dotaci a tam Vám sdělí všechny podmínky.
3
Volné fórum / ZTP
« Poslední příspěvek od Tereza Spiller kdy Dnes v 10:49:29 »
Zdravím,


mohu jako jednatelka s.r.o. zaměstnat svého ZTP manžela a zažádat o dotace na vytvoření chráněného místa?
Popřípadě, na koho se obrátit, aby poradil.

[size=78%]Děkuji Tereza [/size]
4
Volné fórum / Re:Příjem z pronájmu, danit jej podle §7 a nebo podle §9?
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 16. 07. 2019, 14:39:04 »
Pokud půjde o soustavné pronajímání ne jen občas, tak je to podle mě už určitá forma podnikání,
5
Volné fórum / Domácí výroba potravin
« Poslední příspěvek od Klára Uherová kdy 15. 07. 2019, 10:23:08 »
Dobrý den,ráda bych se pustila do výroby a prodeje domácích lízátek.

Chci se zeptat, jaké jsou podmínky. K tomuto tématu mě napadají třeba následující konkrétní dotazy. Za ucelenou informaci o podmínkách budu velmi ráda.Je třeba ŽL, je to ohlašovací živnost nebo je třeba nějaké osvědčení?Existují nějaké limity prodeje pro různá oprávnění atd.?Jaké jsou hygienické požadavky na výrobu, skladování a prodej domácích potravin?Jaké jsou požadavky na označování?


Předem velice děkuji Klára Uherová
6
Volné fórum / Příjem z pronájmu, danit jej podle §7 a nebo podle §9?
« Poslední příspěvek od Karel kdy 15. 07. 2019, 09:58:22 »
Vážené dámy, vážení pánové, obracím se na Vás s žádostí o kalkulaci zodpovězení mého dotazu.

Jedná se mi o to, že bych si chtěl od právnické osoby pronajmout bytový dům (právnická osoba má tento bytový dům pochopitelně zahrnut v obchdoním majetku). Já bych si tedy dejme tomu pronajal 8 bytových jednotek v tomto domě a ty bych dále podnajímal koncovým nájemníkům. Můj dotaz konkrétně směřuje na to, zda se tato situace posuzeje z pohledu daňového jako příjem z pronájmu daněný podle § 9 DAP a nebo již jako podnikání klasicky podle §7? Samozřejmě jde o sociální a zdravotní pojištění, na který má paragrafové vyhodnocení této situace podstatný vliv.

Děkuji a jsem s pozdravem Karel
7
Volné fórum / OSVČ a HPP
« Poslední příspěvek od Zdeněk kdy 14. 07. 2019, 23:30:42 »
Dobrý den,
  jsem studentem vysoké školy a jsem zaměstnán na zkrácený HPP, kde mám i podepsané potvrzení o zdanitelných přijmech. Jsem ve výpovědní lhůtě, která skončí 31.8. Od 1.8. jsem ale přijat na pozici, ve které budu OSVČ. Proto jsem se chtěl zeptat, zda-li s tímto nebude problém. Jsem student, takže jak HPP tak OSVČ by pro mě byla vedlejší činnost ke studiu. Bude s tím ten jeden měsíc problém?
Děkuji za odpověď, snad je vše srozumitelně vysvětlené.
8
Pro začínající podnikatele / Může mít podnikající FO zaměstnance?
« Poslední příspěvek od Radek Jančík kdy 13. 07. 2019, 21:54:25 »
Přátelé,


vím že existuje "spolupracující osoba". Kdybych chtěl mít zaměstnance, mohu je mít i jako OSVČ nebo musím být právnická osoba? Myslím že je to logické už z názvů ale třeba to je jinak.


Díky za reakce
9
Daně a účetnictví / Převod auta mezi podnikajícími manželi
« Poslední příspěvek od Magdaléna kdy 11. 07. 2019, 20:21:56 »
Dobrý den,[/size]měl bych následující dotaz - jak probíhá převod vozu mezi manželi, pokud jsou oba OSVČ. Jeden z manželů má v majetku vůz (vede DE) a chce auto převést na druhého z manželů, který také vede DE. Manželé jsou ve sdružení. Může se tento převod provést bez odkupu ? Tj. aniž by musel jeden z manželů tomu druhému auto prodávat.Děkuji.
10
Volné fórum / Dovoz zboží
« Poslední příspěvek od Martin kdy 10. 07. 2019, 20:38:19 »
Zdravím. Chci nakupovat výrobky v Rakousku v obchodním řetězci. Toto zboží budu prodávat v ČR, v kamenné prodejně. Nevíte někdo, jak je to s DPH, když za zboží jsem v Rakousku zaplatil cenu i s DPH. Budu plátcem, nebo identifikovanou osobou? Nyní plátcem DPH nejsem. Děkuji za rady.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama