reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Podnikání v dopravě
« Poslední příspěvek od Rosta kdy 18. 08. 2018, 14:57:11 »
Dobrý den,chci podnikat v autodopravě do 3,5t s dodávkami jako vedlejší příjem, chci si na podnikání vzít zaměstnance tím způsobem že já budu dělat někde jinde ve firmě. Jednalo by se o práci rozvoz a svoz zboží na určité trase podobně jako u PPL. Mě by zajímalo co je povinností zaměstnavatele co platit a hlavně kolik .Základní tarif na jednoho řidiče je minimálně 2200kč hrubého stoho budu muset odečíst PHM,plat,soc.zdr.poj.,údržba vozidla apod...  Najede se kolem 200km za den... Jezdí tam víc dopravců takže si myslím že to něco málo vydělat musi. Díky za reakci
2
Volné fórum / Alza affiliate
« Poslední příspěvek od Martin Dufek kdy 17. 08. 2018, 11:24:28 »
Dobrý den,


měl bych dotaz k placení daní. Na svém webu umožním banner na Alza affiliate a v případně provize nevím, zda se platí daň a jestli se provádí případně vyúčtování daně ročně, nebo měsíčně. Hlavně nevím, jak je to s DPH.


Děkuji za případnou odpověď.
Martin D.
3
Volné fórum / Požádejte o půjčku dnes, abyste vyřešili jakýkoli finanční probl
« Poslední příspěvek od Michal Hale kdy 15. 08. 2018, 18:55:54 »
Need a quick loan with a relatively low interest rate of up to 2%? We offer a business loan, personal loan, home loan, car loan, student loan, consolidation loan, etc., regardless of the loan result. We are a guarantee of providing financial services to many of our clients around the world. With flexible credit packages, loans can be processed and transferred to the borrower in the shortest possible time, contact our consultant and financial planner. If you need a quick loan, please contact us at michalhale06@gmail.com
4
Volné fórum / Re:Založení Živnosti
« Poslední příspěvek od Vít kdy 15. 08. 2018, 14:28:30 »
Zajít na živnostenský úřad, upozornit na to, že jste zaměstnaný a chcete jen vedlejší činnost, proběhne registrace přes jednotný formulář (tím opdadne nutnost jít na sociální, zdravotní a finanční úřad), nahlásíte svého zaměstnavatele a je to hotové.
Co se týče E-shopu počítám, že obchodní podmínky by tam měli být (dle platného nového občanského zákonníku a zákonu o obchodních korporacích?), také například plugin upozorňující na cookies a upozornění na GDPR (že dle svého nejlepšího svědomí nakládáte s údaji uživatelů jen pro nutné úkony). Problematika je určitě mnohem širší.
5
Pro začínající podnikatele / Re:Informační systém
« Poslední příspěvek od Jana Prošková kdy 15. 08. 2018, 13:22:03 »
Dobrý den, jako ERP systém pro rozrůstající firmu mohu doporučit systém Odoo. Implementujeme ho v rámci České republiky.
Pokud hledáte systém, který pro začátek není finančně nákladný a přitom je schopen růst s velikostí firmy, je Odoo fajn řešení.
[/color]Systém umí CRM, řízení příležitostí, objednávek. Skvěle je tam vyřešená historie komunikace a možnost zasílání nabídek i faktur přímo ze systému. Systém hostujeme v Amazon Cloudu, takže řešení je škálovatelné. Navíc tam nejsou žádné skryté poplatky a vše jsme schopni spustit okamžitě. [/size]
[/color]K systému Vám pak můžeme nabídnout analýzu, konzultace, školení či přímo úpravy na míru.[/size]
[/color]Obrovskou výhodou je napojení na Cribis, Bisnode, ARES a integrace na Abra flexiBee. Jestli chcete, vyzkoušejte si Free demo na [/size][/color]https://odoois.com/cs_CZ/get-odoo/demo#scrollTop=0[/size][/url][/color][/size]
6
Pro začínající podnikatele / Re:Jak založit franšízu
« Poslední příspěvek od RobertSveda kdy 15. 08. 2018, 12:24:54 »
Co se týká franšízy partners, tak si i promyslete kde jí chcete provozovat. Praha je hodně frekventované místo tím pádem hodně klientů a i poradců kteří s vámi mohou podnikat, naopak nějaké menší město mimo vám nemusí přinést ze začátku to co očekáváte. Za sebe bych šel spíš podnikat v Praze.
a můžu se zeptat vy podnikáte v nějakém oboru sám na sebe, nebo jste pod někým?
7
Volné fórum / Fakturace - neplátce DPH
« Poslední příspěvek od Tereza kdy 14. 08. 2018, 19:45:44 »
Dobrý večer, měl byste někdo, prosím, chvíli mi poradit ohledně fakturace, když jsem neplátce DPH? Po přečtení několika fór tady (děkuji) už teda vím, jak vypadá vzor, že nikde nesmí být zmínka o daních, žádné DIČ, atd.

První dotaz - Ve všech vzorech je ale u odběratele uvedeno jak jméno, tak adresa a i IČ - které z těchto údajů jsou povinné o odběrateli uvádět? Musím od každého klienta (vzdělávání) žádat adresu? A předpokládám, že většina z nich ani IČ nemá, tak doufám, že snad samozřejmě mohu takto fakturovat částku i jim a nic tam neuvádět?

Druhý dotaz - Je povinné uvádět datum splatnosti? A pokud ano, mohu si ho nastavit absolutně libovolně?

Děkuji mnohokrát za Váš čas a případnou pomoc! :) Hezký den.
8
Volné fórum / Otevření prodejny repasovaného elektra.
« Poslední příspěvek od Sef1995 kdy 13. 08. 2018, 07:48:08 »
Dobrý den.
Chci otevřít prodejničku. Byt je ve sklepních prostorách jednoho domu,zkolaudovaný jako nebytový prostor. Je aktuálně s odpojenou vodou, elektrikou i plynem.
Dotaz zní: co všechno musím udělat pro to, abych tam mohl fungovat a na kolik mě to vyjde? (Nájem a energie nepočítám)
9
Volné fórum / Vodka
« Poslední příspěvek od Davydov kdy 09. 08. 2018, 19:38:29 »
Dobry den, chtel bych se zeptat co vse potrebuju k tomu, abych mohl dovazet vodku z Ruska do CR,diky za odpoved.
10
Volné fórum / Vrtné práce na Slovensku
« Poslední příspěvek od Petra kdy 08. 08. 2018, 12:23:39 »
Jsme česká společnost, která je registrována k DPH jak ČR tak v SR (máme slovenské DIČ). Provedeme stavební práce na Slovensku pro českou firmu, která má pobočku se sídlem v SR. Kam půjdou náklady (ubytování, PHM nakoupené v SR apod.) i výnosy z hlediska DPH? Domnívám se, že celé to proběhne v rámci slovenského DPH-zdanění v SR a v ČR DPH se to vůbec nepromítne. Co když odběratel nemá slovenské DIČ? Díky předem za pomocnou radu.
PD
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama