reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Zveřejnění rozvahy a přílohy na rejstříku u mikro společnosti
« Poslední příspěvek od Filip Kohout kdy Dnes v 12:36:42 »
Dobrý den,


pouze se potřebuji utvrdit jak je to s uveřejněním rozvahy při spol. s r.o. o velikosti mikro. Firma nepodléhá povinnému auditu.


Od roku 2016 se nemusí zveřejňovat výkaz zisků a ztrát u malé a mikro firmy, ale jak je to s ostatními dokumenty jako je rozvaha apod. Odpadá zveřejnění i té?


Teprve teď jsem se o tom dočetl, jaké jsou podmínky. Děkuji
2
Volné fórum / Žena v domácnosti
« Poslední příspěvek od Gabka kdy Včera v 12:04:31 »
Dobrý den,chtěla bych se zeptat. Jsem na úřadu práce dva měsíce. Můžu se s úřadu odhlásit a jit si na pojišťovnu nahlásit že budu ženou v domácnosti? A mužů si pak přivydělat na DPP. Děkuji
3
Volné fórum / Zruseni podnikani
« Poslední příspěvek od Vera kdy 18. 01. 2019, 19:03:05 »
Dobry den, potrebuji poradit s celkem zvlastni situaci. Zazadala jsem si o ziv. list a pujdu si ho za dva dny vyzvednout. Problem je, ze z urciteho duvodu musim podnikani zrusit. Co mam ted delat? Da se to zrusit hned nebo musim napred mesic podnikat a registrovat se na financni a dalsi urady a az pak to zrusit? Popripade kdy je to nejlepsi abych nemusela platit uz pojisteni za dalsi mesic. Dekuju za kazdou radu
4
Volné fórum / odpočet z daní
« Poslední příspěvek od Jana kdy 17. 01. 2019, 22:44:21 »
v roce 2018 jsem zaplatila 3000,- příspěvek nadaci Dobrý Anděl. Kolik si může odečíst z daní ?Děkuji Jana
5
Volné fórum / uroky z uvěru - uplatnění
« Poslední příspěvek od alena kdy 17. 01. 2019, 12:53:02 »
Dobrý den,
mám byt ve společném vlastnictví s bývalým manželem, rozvedeni 6 let. Na pořízení jsme měli hypotéku (zbýva ještě asi 8 let) - úroky z úvěru si uplatňoval jen bývalý manžel - nyní bych si ale chtěla úroky začít uplatnit i já . Hypotéka se platí z měho účtu, manžel posílá na můj účet polovinu splátky. Problém je, že se mnou nekomunikuje (a o penízech už vůbec ne). Prvděpodobně si vyřídil u ČS , že potvrzení o zaplacených úrocích chodí jen jemu (žije v jiné, městě) , já nemám ani tu původní Smlouvu o vyřízení hypotéky (odnesl si po rozvodu on).
Mě potvrzení nechodí, přestože jsem spoludlužník a hypotélu platíme napůl. Můj dotaz - mám nárok si uplatnit polovinu úroky a co k tomu budu potřebovat?Děkuji. AJ
6
Volné fórum / Teespring, daně
« Poslední příspěvek od Zapletal kdy 15. 01. 2019, 23:19:43 »
Dobrý den,
Jsem student vysoké školy a chtěl bych se věnovat podnikání jako vedlejší činnosti.
Mým plánem je vydělávat pomocí US platformy Teespring.com. Ve zkratce, o co se jedná: Člověk na tuto stránky vloží svůj návrh na potisk oblečení.  Teespring poté toto oblečení nabízí k prodeji. Pokud si někdo vámi navrhnutý produkt zakoupí, Teespring ho vyrobí a pošle zákazníkovi a odvede Vám jako návrháři provizi z prodeje.
Je mi jasné, že budu určitě potřebovat živnostenské oprávnění. Nejsem si však úplně přesně jistý, jak postupovat dále po založení živnosti.
Děkuji za případné objasnění.
7
Zaměstnanci a HR / Re:HPP, insolvence, tvorba webu, grafika - vedlejší podnikání, pár dotazů prosím
« Poslední příspěvek od Radek kdy 15. 01. 2019, 20:36:29 »
Tak jsem konečně našel srozumitelnou odpověď na mé otázky.
Měsíční výdaje mít za pojištění nebudu, je to jen jednou ročně doplatek po přiznání. Na pojištovnu a sociální nemusím, protože to jde centrálně (to byla zbytečná otázka). Takže můžu mít SVČ od první zakázky a když žádná jiná nebude, nic mě to měsíčně stát nebude, jen to roční vyúčtování. :) super.

Každoročně stoupá počet zaměstnanců, kteří si samostatnou výdělečnou činností pouze přivydělávají. Tito občané nemusí dodržet za měsíce, kdy vykonávali vedlejší výdělečnou činnost, minimální vyměřovací základ. Během roku nemusí platit zálohy na zdravotním pojištění.
Praktický příklad: Zaměstnanec pan Zelený si přivydělává tlumočením. Za rok 2018 má příjem 100 tisíc Kč, výdaje uplatní 40% paušálem. Na zdravotním pojištění za celý rok 2018 doplatí jednorázově 4 050 Kč (60 000 Kč x 50 % x 13,5 %).
(zdroj finance.cz)
8
Právo a zákony / Mezinárodní online podnikání
« Poslední příspěvek od SirVladimir kdy 15. 01. 2019, 19:57:34 »

Ahoj. Tento dotaz se týká mezinárodní internetové stránky, kterou plánuji vytvořit.


Koncept: Na stránce jsou periodicky zveřejňovány nové šifry; cílem uživatele je rozluštit jejich řešení. Chce-li se uživatel účastnit, zašle stanovenou částku kryptoměny na danou adresu - tímto si koupí možnost odpovědět (vstup).
Výhra: V případě správné odpovědi uživatel vyhrává částku, která činí určitý podíl z celkového vkladu všech uživatelů za dané období (v kryptoměně, samozřejmě). Zbytek připadá stránce (mně). Proces se znovu opakuje.
Otázka: Stránka se svým způsobem vlastně přibližuje spotřebitelským soutěžím, ale vše je zprostředkováno kryptoměnami, které nejsou plnohodnotnou měnou ani peněžním prostředkem. Navíc se stránka vůbec neorientuje na ČR. Založím-li takovou stránku, která se nezaměřuje na žádnou zemi, ale působí online mezinárodně, jakým zákonům podléhají platby, danění apod.? Potřebuji založit firmu?
9
Zaměstnanci a HR / HPP, insolvence, tvorba webu, grafika - vedlejší podnikání, pár dotazů prosím
« Poslední příspěvek od Radek kdy 15. 01. 2019, 16:49:49 »
Dobrý den,


mám hlavní pracovní poměr s příjmem 180.000/ročně a insolvenci. Zbývá mi 9500Kč + dýžka, na která mi nikdo nemůže sáhnout.


Chtěl bych příležitostně vytvořit web a pracovat s grafikou. Řekněme, že bych si vydělal 20.000 - 80.000Kč/rok. Čistý příjem bych použil na rychlejší doplacení insolvence, stejně jim musím odevzdat všechno, dluh mám 297.000Kč.


Dotazy:
Četl jsem, že se zdravotní musí teď platit měsíčně, ať mám příjem jakýkoliv - tj minimum 2200Kč - tudíž bych z té částky, kterou mi nechává insolvence, měl 7300Kč? Pokud ano, doporučíte mi nějaké kroky, které mám udělat, abych vůbec mohl začít.


Sociální bych platit musel až od těch 65000Kč a to se dovím při odevzdávání daňového přiznání nebo mi to někdo pošle poštou, včetně celkové částky?


Jaké danění bych měl podle vás použít? Insolvenční správce mi napsal, že musím vést složitější účetnictví. Budu muset koupit nějaké licence na programy a to bude stát třeba 20.000Kč. Časem lepší notebook třeba okolo 25000Kč. 


Pokud přece jen bude nějaká schůdná cesta, zajdu si na úřad podat žádost o vedlejší podnikatelské činnosti, nahlásit na zdravotní pojištovnu a na sociální?


Kolik budou mé povinné měsíční výdaje, které budu muset platit, i kdybych vydělal méně než 20000Kč?


Budu vděčný tomu, kdo si na mé dotazy udělá čas a poradí mi, at se konečně mohu dostat na nějakou úroveň, než jen přežívat. Udělal jsem dřív pár chyb a musím za ně ještě 4 roky platit. Bohužel v mé práci jdou dýžka dolů každým rokem a už mám sotva na nájem a to nepočítám zubaře, sem tam nějaké oblečení.. Taky nechci stát na mrtvém bodě 4 roky, ale rozvíjet se dál, protože mám dost volného času. Za ty 4 roky získám praxi, reference a nějakou reklamu.


Předem moc děkuji za odpověď.
Radek
10
Volné fórum / fa v eur
« Poslední příspěvek od Alena kdy 15. 01. 2019, 15:12:49 »
Dobrý den, prosím o radu. Jak účtovat podvojném účetnictví přijatou fa z SK v eur, vystavenou 19.12.2018, splatnost 28.2.2019, platba hotově 15.1.2019. A ke kterému datu přepočítávám kurz.
Děkuji
Alena
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama