reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - panelak12

Stran: [1]
1
Daně a účetnictví / Nákup zboží bez DPH
« kdy: 19. 06. 2012, 10:07:03 »
Dobrý den,

je možnost nakupovat zboží od dodavatele bez DPH? Je to zboží, které bych chtěl dále prodávat. Plátcem DPH bych byl v případě, že bych měl obrat větší jak 1 milion za posledních 12 měsíců.

V jednom článku jste psali: Registrace k DPH je nejvíce výhodná pro podnikatele, kteří nakupují zboží nebo služby rovněž od plátců DPH, protože si mohou odečíst daň na vstupu. Cena nákupu se jim potom snižuje o zaplacené DPH. Ovšem i konečná cena výrobku nebo služby bude o DPH na výstupu vyšší. Jestliže uskutečněné výdaje podnikatele převýší jeho příjmy, nastává nadměrný odpočet.Znamená to, že v celkovém součtu finančnímu úřadu DPH neodvádí, ale naopak on vrací peníze podnikateli.

Když dám příklad:
Cena, kterou mi dává dodavatel 12 374.00 Kč
Celková cena s DPH 14 850.00 Kč

Kdybych chtěl prodávat za 14 000.00 Kč tak bych byl ve ztrátě nebo bych si mohl odečíst DPH od dodavatele a mít to jako nákup za 12 374.00 Kč?

Stran: [1]
Platby GoPay

reklama