reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 8 + 2 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Lada
« kdy: 23. 08. 2017, 10:09:41 »

Také jsme takovou situaci řešili a pokud zaměstnanec opravdu trvá na tom, že už u vás dále pracovat nechce, a navíc přestal chodit do práce, není jiná možnost, než s ním rozvázat pracovní poměr. Nemáte jak ho přinutit, aby opět začal chodit do práce. Leda si před ním kleknout a škemrat, případně mu slíbit, že mu přidáte do mzdy několik tisíc Kč a doufat, že to zabere... (Pokud je opravdu skálopevně rozhodnutý, tak nemáte šanci.) Ale ruku na srdce - opravdu chcete člověka s takovým přístupem k pracovním povinnostem nadále zaměstnávat? A i kdyby se vám ho přece jen podařilo uprosit či uplatit, aby se vrátil, jak dlouho asi bude trvat, než to udělá znovu?
Poslal: AUTODOPRAVAs.r.o.
« kdy: 23. 08. 2017, 07:37:35 »

ANO  trh  je  vyluxovaný to je přesné  ,platy  se  zvýšily o 20% .Volných míst přibývá, a to napříč obory. ..avšak  stát  nic   neřeší krom zvýšení  minim.mzdy !! ...K 31. 7. 2017 evidoval Úřad práce ČR celkem 303 074 uchazečů o zaměstnání !!!
Poslal: M.M.
« kdy: 22. 08. 2017, 14:41:17 »

Dobrý den,

nemáte žádnou možnost, než co uvádíte tz. ukončit jej pro hr. porušení. Teoreticky, pokud by svojí neomluvenou absencí způsobil škodu ( např. prokazatelné prostoje výroby, logistiky atd. ) ale ! jednak je náhrada limitována ZP ( takže stejně více méně o ničem ), jednak to dobrovolně nezaplatí ani nepodepíše uznání škody, a chcete li se roky soudit ? .

Nevím co více napsat, vím, že je vyluxovaný trh práce ( všichni dělají ve státním a na FÚ kde lámou korporát  ) ale zbavte se toho člověka.
Poslal: ZAMĚSTNAVETEL
« kdy: 22. 08. 2017, 13:32:48 »

Zaměstnanec chtěl odejít z PP na dohodu, což mu šéf nepodepsal, protože máme moc práce a potřebujeme  za něho nejdříve sehnat a zaučit  náhradu, takže mu řekl, aby podal výpověď.
Může si zaměstnanec VYNUTIT ukončení PP tím, že přestane chodit do práce?? Zde  mu sice  zkrátím dovolenou za absenci 3 dny za jeden  áčkový den - asi?( má nyní 19 dnů) a dál mu sázet  neomluvenou absenci
Pak je to hrubé porušení a zaměstnavatel ho může vyhodit - ale co když nechceme??? jak to potom řešit?
Nic jiného nám asi  nezbude, protože odvádět ZP za zaměstnance a pak to na něm vymáhat soudně, když nebude z čeho srazit je dost "nešikovný".
-Důvod zrušení pro hrubé porušení pracovních povinností se uvede do potvrzení o zaměstnání.


 Jak se má   dnes zaměstnavatel  bránit proti takovému jednání???
Platby GoPay

reklama