reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Platba DPH za opravu u nezaviněné havárie - auto i k soukromým účelům
« Poslední příspěvek od Petr kdy Dnes v 18:17:42 »
Dobrý den,
jsem plátce DPH a auto používám i k soukromým účelům. U auta jsem měl nezaviněnou havárii a pojišťovna servisu uhradila cenu bez DPH. DPH bych měl uhradit já a pak si ji odečíst. Protože však auto používám k soukromým účelům nemohu si odečíst celou DPH. Nevíte, jak v tomto případě postupovat?
2
Pro začínající podnikatele / Re:Jak založit franšízu
« Poslední příspěvek od Jaroslav kdy Dnes v 17:18:43 »
Dobrý den Tomáši, měl bych na vás prosbu, čtu, že podnikáte pod franšízou partners a zajímalo by mě jestli v pravidlech, které musíte dodržovat je něco, s čím jste trochu bojoval například, nebo vám bylo proti srsti. Hodně si o tom zjišťuji, jelikož bych se chtěl na tuto dráhu vydat já sám. Chtěl bych mít do začátku hodně informací z vnitřku, jelikož vnější koncept, který jsem si nastudoval se mi velmi zamlouvá, tak ať znám obě strany. Díky moc.
3
Volné fórum / Re:Dvě brigády na DPP
« Poslední příspěvek od ivZ kdy Dnes v 08:10:28 »
… jak je to v situaci, kdy budu chodit na dvě brigády současně. Obě na DPP, ani na jedné můj výdělek nepřesáhne 10.000. U prvního zaměstnavatele jsem podepsala růžové prohlášení. Jak je to s daněmi? Musím podat daňové přiznání? Vrátí se mi z druhé brigády nějaké peníze z odvedených daní?

Jestli máte jenom příjmy ze zaměstnání, nemusíte podávat daňové přiznání (DP).
DP byste musela podat v případě souběhu dvou či více zaměstnání, z nichž se odváděla zálohová daň,
nebo v případě dalšího příjmu z pronájmu apod. 

… Vrátí se mi z druhé brigády nějaké peníze z odvedených daní?

Nepodáte-li DP, nelze z druhého zaměstnání nic vrátit.

___

Máte-li příjmy jenom z těchto DPP, mohlo by pro Vás být dobré vyžádat si od obou zaměstnavatelů
po skončení roku potvrzení o zdanitelných příjmech a DP podat. Jako přílohu k DP byste musela přiložit
prohlášení k dani z příjmu, potvrzení o studiu apod.
4
Pro začínající podnikatele / Re:Podmínky pro provozování odtahu vozidel
« Poslední příspěvek od Totál amatééér kdy Včera v 14:22:11 »
Dobrý den,
odvažuji si napsat, ale jsem totální amatér, jen potenciální zájemce o tuto práci.. Jak jsem to tu pročítal.. Po škole bych rád třeba jen pro přivýdělek občas něco přitáhl.. Chtěl jsem se zeptat.. Mám béčko, když si koupím odtahovku o celkové hmotnosti nepřevyšující 3,5 T. Tak by mi to mělo stačit že? + (koncesní listinu + Živ. opr., profesák atd.) .. Kdyby se dařilo a práce by byla a i by to bavilo, tak bych za odtahovku přikoupil plato, to už jsem pochopil že už musím si udělat C sk. ř. o.


Prosím jaké je třeba pojištění na odtahovku atd? .. Počítaje tedy do 3,5 t..


Berte mě prosím jako opravdu s rezervou.. Zatím amatér :) .. Díky ;)
5
Volné fórum / Prosím o radu
« Poslední příspěvek od Hary kdy 06. 12. 2018, 13:49:57 »
Zdravím,
chtěl bych poprosit někoho o radu ohledně mého začátku podnikání. Momentálně jsem ve stavu, kdy mám nápad, o kterém vím, že je schopný vydělat mi nějaký ten peníz. Ve zkratce jde o založení eshopu zabývajíc se prodejem ovoce a zeleniny konečnému spotřebiteli s tím, že bych mu objednávku doručil sám až do domu. Vím, jak založit živnost, kam zajít a podobně, ovšem mám trošku zmatek v tom, jak je to s odvody DPH, daní z příjmu a všemi ostatními odvody. V mém případě NEplátce DPH třeba v pondělí nakoupím zboží s DPH, v úterý jej zavezu zákazníkovi, přičemž rozvoz je zdarma. V pondělí tedy nakoupím za 20 000kč plus DPH 3000Kč, V úterý prodám za 30 000kč, zaplatím 1000kč řidiči, který bude u mě na DPP, zaplatím za naftu a pronájem auta 2500kč. Jaká je dále má povinnost? jako neplátce DPH prodávám bez DPH. Ovšem je třeba vyjíždět na místě předání zboží účtenku z EET? A co všechno mě ještě čeká kroém placení pojištění? Díky za odpověď
6
Volné fórum / VÝPOČET PRODEJNÍ CENY
« Poslední příspěvek od NEZNÁMÁ kdy 04. 12. 2018, 09:40:51 »
Potřebuji poradit s výpočtem prodejní ceny tento vzorec mi dělá problém ....VŠE SE SPOČÍTÁM,ALE NA TEHLE BANALITE JSEM SE ZASEKLA.
marže 20%nakupni cena 300 prodejní cena?


PC=300/(1-0,20)M=(375-300)/375X100
PC=375 M=20%
7
Volné fórum / Výdajové paušály a inventura
« Poslední příspěvek od Semi kdy 02. 12. 2018, 23:53:01 »
Dobrý den.
Vedu evidenci příjmů a výdaje paušálem 60%. Mám nějaké zásoby. Je nutné dělat na konci roku inventuru a mít o ní záznam pro případnou kontrolu z FÚ? Nebo si mohu dělat inventuru během roku pro svou osobní potřebu?
Mám příjmy ve větší míře ze služeb a k tomu občas prodám nějaké zboží. Paušál se mi zatím víc vyplatí.
Děkuji předem za odpověď.
8
Volné fórum / Dvě brigády na DPP
« Poslední příspěvek od Martina Zob kdy 30. 11. 2018, 20:26:43 »
Dobrý den,
ráda bych se zeptala jak je to v situaci, kdy budu chodit na dvě brigády současně. Obě na DPP, ani na jedné můj výdělek nepřesáhne 10.000. U prvního zaměstnavatele jsem podepsala růžové prohlášení. Jak je to s daněmi? Musím podat daňové přiznání? Vrátí se mi z druhé brigády nějaké peníze z odvedených daní?
Děkuji za odpověď.
9
Volné fórum / přepočet hodinové zaručené mzdy při kratším týdenním úvazku
« Poslední příspěvek od Jana kdy 30. 11. 2018, 09:08:54 »
Dobrý den,

prosím Vás měla bych dotaz skrz přepočet hodinové zaručené mzdy při kratší týdenní pracovní době. Pokud máme zaměstnance, co uklízí a je v první skupině prací, tedy nově má mít na hodinu nejméně 79,8 Kč a pracuje denně 6 hodin. Úvazek je tedy 30 hodin za týden. Bude nápočet vypadat následovně 40/30*79,80= 106,4 Kč nebo se vše i tak přepočítává na zkrácený úvazek 37,5 hodiny týdně?  Děkuji za odpověď
10
Volné fórum / OSVČ jako příjemce daru / příspěvku
« Poslední příspěvek od Jirka kdy 27. 11. 2018, 19:40:38 »
Dobrý den,


momentálně řeším svůj problém a nevím si rady - chci začít sociálně podnikat, ale nejlépe na OSVČ (popravdě je to i kvůli tomu, abych měl začátek podnikání ze začátku co nejjednodušší). A rád bych dal "zákazníkům" možnost přispět finančním darem / příspěvkem. Nejideálnější by byla možnost trvalého měsíčního příkazu, nebo alespoň jednorázový dar (např. jako nabízí služba https://www.darujme.cz).


Je nějaká možnost, jak může OSVČ přijímat dary, aniž by je musel danit?


Předem děkuji za odpověd a přeji hezký den :)
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama