reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Daňové přiznání DPP, OSVČ a student
« Poslední příspěvek od Mirolsav kdy Dnes v 20:36:38 »
Zdravím,
Minulý rok jsem měl od ledna do července DPP, příjmy z DPP nepřesáhly 10 tisíc za měsíc a podepsal jsem prohlášení k dani. K tomu jsem byl vedený jako student do konce srpna. Poté jsem byl měsíc vedený na úřadu práce. Po měsíci jsem se rozhodl, že budu podnikat, stal jsem se OSVČ a byl jsem vyřazen z evidence úřadu práce. Teď budu podávat daňové přiznání a měl bych dotaz, zda musím v daňovém přiznání vyplnit příjmy, které jsem měl z DPP? Pokud ano mám k daňovému přiznání přiložit přehled příjmů?
Předem děkuji za odpověď.
2
Volné fórum / Re:Vyhazov z práce
« Poslední příspěvek od Martin kdy Dnes v 16:06:57 »
A pokuď jsem se teďka 23.3.2018 nahlásil na UP, tak už to asi nemůžu zrušit a podat neschopenku na bývalé zaměstnání že? Jinak děkuji mockrát za odpověď..
3
Volné fórum / Část roku student, poté OSVČ
« Poslední příspěvek od Martin kdy Dnes v 15:28:42 »
Dobrý den,
Do září jsem byl vedený jako student, pak jsem byl měsíc na úřadu práce.
A od října jsem vedený jako OSVČ.
Teď budu podávat daňové přiznání, jde mi o to zda na prvni stránce mám vyplnit  místo roku pouze říjen 2017 až prosinec 2017. Pokud ne, tak musím někde jinde vyplnít časové období po které jsem podnikal.
Děkuji
4
Volné fórum / přijmutá služba v EU - neplátce DPH
« Poslední příspěvek od Jarda kdy Dnes v 15:00:39 »
Dobrý den,
potřeboval bych vědět, zda člověk, který nakupuje zboží v EU a je zároveň neplátcem DPH (splňuje podmínku nákupu zboží do 326tis za rok), nakoupí službu v EU (např. doprava zboží kamionem třetí firmou), se stává také tím okamžikem plátcem DPH. Děkuji, Jarda.
5
Volné fórum / Re:proplacení dovolené ve zkušební době
« Poslední příspěvek od Petr kdy Dnes v 14:15:55 »
mockrát děkuji za odpověd
6
Volné fórum / Souběh hlavní pracovní činosti, živnosti a DPP
« Poslední příspěvek od Kristýna kdy Dnes v 14:08:06 »
Dobrý den, pracuji na HPP u zaměstnavatele a nově jsem si zřídila i živnostenské oprávnění na vedlejší činnost. Veškeré zálohy za mě tedy platí zaměstnavatel. Dále bych se zeptala, zda k tomuto mohu mít souběh přivýdělku na DPP.


Děkuji
7
Daně a účetnictví / odečet úroků z hypotéky na bydlení
« Poslední příspěvek od Petr Daniel kdy Dnes v 10:10:56 »

Dobrý den,
prosím o radu. V roce 2014 jsme koupili pozemek se starým domkem. Domek jsme v roce 2016 zbourali a postavili nový. Záměr užívat novostavbu jsme oznámili stavebnímu úřadu v prosinci 2017, v lednu 2018 nám vzniklo právo užívat stavbu, ale fakticky jsme dům užívali už od září 2017. Na nákup pozemku jsme si vzali jednu hypotéku, na stavbu nového domu druhou. Můj dotaz je, od kdy si můžu úroky z hypoték odečíst od daňového základu a jestli není možné považovat nákup pozemku se starým domem za nákup stavebního pozemku, když jsme ten původní dům zbourali. Děkuji

8
Volné fórum / Re:Vyhazov z práce
« Poslední příspěvek od Hanča kdy Dnes v 09:08:21 »
Úřad práce pracovní neschopnost neproplácí. Abyste nezůstal úplně bez peněz , tak máte možnost si nechat vystavit neschopenku na bývalého zaměstnavatele, nyní Vám běží 7denní ochranná doba, kdy Vám musí neschopenku bývalý zaměstnavatel uznat, ovšem s tím, že prvních 14 dnů nemoci nebudete dostávat žádné peníze a od 15.kalendářního dne nemoci Vám bude platit OSSZ nemocenské dávky po celou dobu léčení. Je spíš otázka, jestli Vám lékař vystaví PN už teď, musel byste to stihnout do příští středy. Pokud by nebyla možná tato varianta, tak se nechejte zaregistrovat na Úřadu práce, budete mít aspoň nějaké peníze z podpory, ovšem za PN ne.
9
Volné fórum / Vyhazov z práce
« Poslední příspěvek od Martin kdy Včera v 13:25:01 »
Dobrý den, 21.3.2018 mě vyhodili z práce, protože jsem chodil po doktorech skrz koleno a asi se jim nelíbilo, že jsem tam často nebyl. Bylo to ve zkušební době, zaměstnaný jsem byl poprvé a to od 1.2.2018 do té doby jsem dělal nástavbu kterou jsem nakonec nedokončil protože jsem se rozhodl jít na Vojáka z Povolání, dneska jsem byl na ortopedii a dozvěděl jsem se, že 10.4 musím jít na operaci vnitřního meniskusu, chtěl bych se zeptat, jak na tom budu s penězi, když bych šel na úřad práce, doktor říkal, že je to marodění tak na 2 měsíce, ale nemůžu si dovolit 2 měsíce být bez peněz, je to nějak zařízené, že mi úřad práce bude dávat nějaké peníze když jsem po operaci a jsem na neschopence? Pedem děkuji za odpovědi :-)
10
Volné fórum / Re:proplacení dovolené ve zkušební době
« Poslední příspěvek od Hanča kdy Včera v 08:06:40 »
Protože nemáte odpracovaných 60 dnů v roce, máte nárok na poměrnou část dovolené za odpracované dny, ve Vašem případě 20 dnů za leden a 1 den za únor, což je 21 dnů a máte nárok na 1/12 z celoroční dovolené. Rozhodně v žádném případě se nelze ze strany firmy odvolávat na nějaké 3 měsíce. Je úplně jedno, jestli Vám ten únorový den zaplatili v lednové výplatě, pokud máte Zápočtový list  od 4.1.2018 do 1.2.2018, musí Vám být za toto období proplacena nevyčerpaná dovolená. Bránit se můžete tím, že je odkážete na Zákoník práce § 214 a § 222,odst.2), pokud ani to nepomůže, tak v krajním případě jim můžete pohrozit Inspektorátem práce.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama