reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / Vyřazení automobilu s DE a DPH
« Poslední příspěvek od tomoking kdy Včera v 14:00:37 »
Dobrý den
narazil jsem na příspěvek ...bohužel do nej nemůžu vložit svůj dotaz
https://poradna.podnikatel.cz/index.php/topic,10830.msg21210.html#msg21210

čeká mě stejná situace /jsem OSVČ , výdaje uplatňuji 60% paušálem/ .... v roce 2010 jsem koupil osobní auto a nárokoval jsem 100% odpočet DPH.
Letos chci koupit nové a staré chci vyřadit z majetku tak, že ho daruji synovi .
Z jaké částky odvedu DPH  _ ? Chápu , že pan Zavadil v tom citovaném příspěvku to udělal špatně když neodvedl žádné DPH .
2
Volné fórum / Je potřeba živnost při onlině přivýdělku?
« Poslední příspěvek od Adam kdy 24. 02. 2018, 20:35:53 »
Dobrý den,
můj dotaz je možná trochu zvláštní, ale začal jsem překládat online přes jeden celosvětový portál, kde mi za mé služby platí převodem peněz v rámci portálu, které si poté vyberu na můj účet. Můj hlavní dotaz je, zda je potřeba si zakládat živnost kvůli platbě daní, nebo jak to mám řešit. Přivýdělek by byl plus mínus 15 000 kč měsíčně, ale nejsem živnostník. Jsem zaměstnán na HPP v jiné firmě. Přivýdělek se může lišit, je možné, že v budoucnu se tomu budu věnovat více a vydělávat i o dost víc.


Takže je potřeba řešit daně, popřípadě zakládat živnost?


Děkuji za odpovědi.
3
Volné fórum / podíl na provozu-videoloteriní terminál
« Poslední příspěvek od Lenka Součková kdy 22. 02. 2018, 14:28:47 »Dobrý den,
mám dotaz (pro někoho možná blbej, za což se předem omlouvám).
Mohla bych vás poprosit o radu.
Mám tady klienta, který provozuje hostinskou činnost. Dal se i na výherní automaty typu VLT. Teď jsem dostala smlouvu, že dostane 50% čistého výnosu (očesáno o 35% daně, která odvede ta společnost).
Dostali jsme "jen" výdajový pokladní doklad od společnosti s vyčíslenou částkou. Ta firma je Štístko. Podle VIES není plátce DPH.
Máme odvést DPH z podílu, když můj klient je plátce DPH?
Máte někdo zkušenost s tímto kšeftem?
Děkuji za odpověď.
Lenka S.
4
Volné fórum / Re:Dvě dohody o provedení práce.
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 22. 02. 2018, 09:09:48 »
1) Pokud máte obě DPP uzavřené u jednoho zaměstnavatele, za běžné zdaňovací období, což je 1 měsíc, se příjmy sčítají, tzn. že součet obou DPP přesáhne 10 000 Kč a zaměstnavatel Vás musí přihlásit na zdrav.pojišťovnu a sociálku a odvody budete mít jako u běžného pracovního poměru ze součtu obou DPP.

2) 300 hodin odpracovaných na DPP za kalendářní rok se počítá u každého zaměstnavatele samostatně, tzn. že klidně můžete mít 2 dohody u dvou  zaměstnavatelů a u každého můžete odpracovat za rok 300 hodin
5
Volné fórum / Dvě dohody o provedení práce.
« Poslední příspěvek od Marek kdy 21. 02. 2018, 16:52:26 »
Dobrý den,


chtěl bych se zeptat. Mám u jednoho zaměstnavatele uzavřenou dohodu o provedení práce kde mám také podepsán "růžový papír". Nepřesáhnu zde částku 10 000 kč. Mám však nabídku na další brigádu kde bych měl druhou dohodu o provedení práce. Výdělek z druhé brigády by také nepřesáhl částku 10 000 kč. Součet částky z obou brigád by, ale částku 10 000 kč přesáhl. Znamená to tedy, že daň soc a zdrav co odvádím se mi počítá ze součtu těchto částek, nebo jí pouze odvádím z částky získané z druhé brigády kde jsem nepodepsal "růžový papír". A pak bych také rád věděl jestli můžu odpracovat 300h u jednoho zaměstnavatele a 300 u druhého zaměstnavatele, nebo zda se hodiny sčítají a u obou zaměstnavatelů po součtu můžu mít pouze 300h


Velice děkuji za odpověď.


Marek Ch.
6
Volné fórum / Zasílání nevyžádané pošty/pozvánky na akci
« Poslední příspěvek od Kristyna kdy 20. 02. 2018, 15:33:15 »
Dobrý den, uměl by mi někdo poradit ohledně zasílání pozvánek na naše akce? Naše firma pořádá workshopy v oblasti cestovního ruchu, na kterých umožňuje českým cestovkám bezplatně se sejít se subjekty cestovního ruchu (např. hotely/služby) ze zahraničí.
Účast pro pozvané (české cestovní kanceláře) je zdarma.

Můžu jim zaslat hromadným emailem pozvánku na takový event? Podmínka pro účast není žádná.
Nutno podotknout, že takovou databázi, na kterou pozvánku zasílám, jsme si vytvořili sami. Všechny kontakty jsme získali z osobních jednání. Nemáme žádné kontakty, keré bychom koupili nebo získlai od třetích stran

Děkuji

7
Volné fórum / Re:soukromé životní pojištění
« Poslední příspěvek od Hana kdy 20. 02. 2018, 07:03:55 »
Bohužel k ničemu, protože to se dá uplatnit pouze u příjmů, které podléhají dani.
8
Volné fórum / soukromé životní pojištění
« Poslední příspěvek od Lenka kdy 19. 02. 2018, 14:46:09 »
Dobrý den, poradíte mi, zda mi k něčemu je potvrzení o zaplaceném pojistném na soukromé životní pojištění v případě, že jsem během roku 2017 nebyla zaměstnaná? Děkuji
9
Daně a účetnictví / Re:Nákup zboží bez DPH
« Poslední příspěvek od Lecram kdy 19. 02. 2018, 08:13:45 »
Dobry den chci se zeptat jak je to s DPH u volné zivnosti chi si otevrit Rybarskou Prodejnu moho nakupovat bez dph kdyz nevim jaky bude cisty zisk ale vetsi jak 200 000kc asi nebude... V zamestnani mam smlouvu na neurcito a prijem okolo 25 000 cisteho diky za info
10
Volné fórum / Hry
« Poslední příspěvek od dejavuu kdy 18. 02. 2018, 18:14:16 »
Dobrý den,


budu potřebovat založit živnost na pořádání turnajů v počítačových hrách o peníze? A zda-li to je vůbec možné, jestli to nebude zasahovat do hazardu a jaké by byly podmínky? Nikde jsem nic nenašel na tohle téma.


Příklad:
Určitý člověk doma za PC převodem zaplatí vstupní poplatek do určitého turnaje a podle umístění se daní hráči odmění příslušnou výherní sumou. ( Určitá minimální částka bude stržena pro zařízení turnaje, čili pro provozovatele ) .
Děkuji a hezký zbytek dne.


S pozdravem,


dejavuu.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama