reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Volné fórum / odpovědný zástupce/odborný zástupce
« Poslední příspěvek od Eva kdy 19. 11. 2018, 23:26:42 »
Dobrý den,

hledám odpovědnýho zástupce pro mé podnikání v oblasti hotelnictví, potravinářství, řeznictví, cukrářství pro otevření chlebíčkárny Praha-východ nebo kdokoliv z Prahy, byla bych ráda co nejrychlejší jednání.
2
Volné fórum / vystavení faktur
« Poslední příspěvek od Pavla kdy 17. 11. 2018, 16:18:26 »
Dobrý den, podnikám v oblasti pilates a lidé mi platí většinou na účet. Pokud hotově, vystavím PPD. Při platbě na účet vystavuji zpravidla daňový doklad, až když vidím, že platba byla připsána na účet. Chci se zeptat, jaký uvádět datum vystavení faktury - může být pozdější, než je datum připsané platby na účet? a je nutné vyplnit datum uskutečnění zdanitelného plnění? a pokud ano, dle čeho tento datum určit?


Děkuji. Pavla
3
Volné fórum / Jak na živnost
« Poslední příspěvek od Miluše kdy 17. 11. 2018, 00:21:31 »
Zdravím,
chtěla bych si příští rok zařídit živnost. Prodávám a vytvářím na zakázku digitální kresby. Hádám že měsíční výdělek by byl asi kolem 15 až 20 tisíc, tak mě jen zajímá: Kolik budu platit za daně v roce 2019? Bojím se, že bych při daňovém přiznání neměla dost peněz na zaplacení daní (přeci jen mám bydlení, psa....to něco měsíčně stojí). Zdravotní a sociální si budu platot pravidelně každý měsíc. Kalkulačkám upřímně nerozumím, nerozumím celkově těmhle věcem a internet je plný všelijakých informací, kterým dokupy nerozumím a mám ze všeho guláš :'D pardon. Každopádně kamarád, který pracuje na živnost podobně si dává faktury na fakturoidu, dá se to tak i když budu mít přes 20 zakázek měsíčně? Nebude v tom moc veliký nepořádek?
Omlouvám se za mou neschopnost, ale daně se platit musí, já jen nevím jak.
4
Volné fórum / Re:Srážky z poslední mzdy po ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnance
« Poslední příspěvek od Romana kdy 16. 11. 2018, 18:44:18 »
Dopis určitě pošlu. To by mi řekli i na inspektorátu práce, ať nejdřív pošlu dopis s dodejkou a pak se to může řešit dál. Uvidíme, jaká bude odpověď na ten dopis. Chtěla bych to už mít z krku. Nejradši bych se na to vykašlala. Ale to prostě nejde. Nechat se jen tak okrást. A pro normálního člověka o docela dost peněz.
5
Volné fórum / Re:Srážky z poslední mzdy po ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnance
« Poslední příspěvek od Hana kdy 14. 11. 2018, 09:56:32 »
Zkuste napsat dopis, aby Vám neoprávněně sražené peníze vrátili, uveďte tam, že v případě odmítnutí se obrátíte na právníka a Inspektorát práce. Pošlete doporučeně s dodejkou přímo k rukám pana majitele. Někdy stačí už jen takové "bububu" a dají si říct. Pokud mají "hroší kůži" což v této branži bývá, tak je jen na Vás, jak se rozhodnete. Za právníka budete muset určitě platit, oznámení na IP je bezplatné, ale trvá dlouho než se rozhoupou.
6
Volné fórum / Re:Srážky z poslední mzdy po ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnance
« Poslední příspěvek od Romana kdy 13. 11. 2018, 19:20:04 »
Moc děkuji za odpověď. Pracovala jsem přímo v herně/baru. V den mého odchodu se inventura dělala a vše bylo v pořádku. Za mě tam žádný dluh nezůstával. Jen lístky, které neměla zaplacené kolegyně a o kterých paní provozní několik měsíců věděla. Přesto za to strhla peníze mě. Na smsky nereaguje a telefon nezvedá, neozývá se. S panem majitelem firmy o tom ani mluvit nemusím. Protože paní vedoucí manžel je spoluvlastníkem celé firmy a dalších firem, které mají. Takže mi nezbývá nic jiného, než oficiálně napsat dopis s žádostí o to, aby mi peníze vrátila. A po další ignoraci jít na inspektorát práce (kde pochybuji, že mi pomůžou), případně za právníkem.
7
Volné fórum / Re:ověření podpisu
« Poslední příspěvek od Hana kdy 13. 11. 2018, 10:38:53 »
Samozřejmě, pokud má podpis ověřený notářem nebo na úřadu, je její podpis platný i v cizině.
8
Volné fórum / Re:Srážky z poslední mzdy po ukončení pracovního poměru ze strany zaměstnance
« Poslední příspěvek od Hana kdy 13. 11. 2018, 10:35:25 »
Paní provozní má zmocnění podepisovat výpovědi??? Pokud jste pracovala s penězi nebo ve skladě nebo někde,kde jste měla podepsanou hmotnou zodpovědnost, bylo povinností paní provozní udělat inventuru a teprve na základě toho mohla provést případnou srážku. O jakémkoliv zásahu do mzdy zaměstnance mimo zákonných srážek musí být proveden a uschován zápis. Pokud máte jakékoliv výhrady ke mzdě, kontaktujte paní provozní a pokud by s Vámi odmítala komunikovat, obraťte se přímo na účtárnu nebo vedení firmy.
9
Volné fórum / ověření podpisu
« Poslední příspěvek od Klára kdy 12. 11. 2018, 22:35:34 »
Dobrý den, dcera má české občanství a z praktických důvodů hodlá podepisovat (ověřeným podpisem) smlouvu sepsanou v českém jazyce, na Slovensku. Bude smlouva platná, když byl podpis jedné ze smluvních stran ověřen na Slovensku?
Děkuji za odpověď.
Klára
10
Volné fórum / Založení cestovní agentury
« Poslední příspěvek od Veronika Andresová kdy 12. 11. 2018, 14:19:43 »
 činnost. Po založení živnosti nevím jak dále postupovat abych mohla začít prodávat, kde koupit web, je lepší koupit vlastní web anebo platit systém pro CA ročně? Například cesys, anchoice. Jak založit značku a logo a s tím spojená registrace, nutnost podepisovat provizní smlouvy s každou ck zvlášť? Děkuji vám za radu.
Stran: [1] 2 3 ... 10
Platby GoPay

reklama