reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Kdo jinému ... kopá, sám do ní padá.:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: M.M.
« kdy: 19. 12. 2017, 07:24:57 »

Dobrý den,

na RD si můžete přivydělat libovolně ( limitováno je to pouze externím hlídáním dítěte, tuším do 2 let na max. 4 h / denně - ale zda to někdo sleduje, nevím ) . Pokud je přivýdělek na závislou činnost ( DPP, PP, či DPČ ) nic sama nepodáváte ( pokud nemáte souběh práce u více zaměstnavatelů ) nebo současně nepodnikáte. Pokud si přivyděláváte podnikáním musíte mít ŽL, kdy na RD budete považována za OSVČ vedlejší. ( pak podáváte DP na FÚ + přehledy na OSSZ a ZP )

Výjimkou může být ojedinělý přivýdělek ( např. sousedská výpomoc, prodej výpěstků, .. ) kdy skutečně nepodnikáte a současně nejste ani v žádné z forem závislé činnosti, pak máte tzv. ostatní příjem, který pokud splní ustanovení §10 ZDP pro osvobození, nemusíte vykazovat do limitu 30 tis. / rok. Nad toto to zdaníte a vykážete v DP k DPFO jako ostatní příjem ( SP a ZP se z §10 neplatí ).

Můžete mít ještě jiné druhy specifických příjmů ( z nájmu, z kapitál. majetku ), ale toto není předmětem vašeho dotazu.   
Poslal: Ilona
« kdy: 19. 12. 2017, 06:50:40 »

Dobrý den,
jsem na rodičovské dovolené a přivydělávám si na brigádě. Zajímalo by mě, zda musím podávat přiznání a jestli je nějaký limit (kdy bych přiznání nemusela podávat).
Děkuji
Platby GoPay

reklama