reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Volné fórum / Práce v zahraničí
« Poslední příspěvek od Filip kdy 07. 02. 2019, 20:40:46 »

Dobrý den, jsem OSVČ a plánuju odcestovat do zahraničí na delší dobu, chtěl bych se tam zabydlet, najít práci.. a minimánlě rok tam žít. Chtěl bych se zeptat, jaké opatření je potřeba udělat? Na netu jsem se dočetl spoustu nesrovnalostí, tak bych si to chtěl ujasnit.. Když pozastavím živnost, odhlásím se ze soc. a zdrav. tak se ihned po příjezdu do dané země musím registrovat na jejich úřadech? nebo to udělá až potencionální zaměstnavatel? Když pozastavim živnost a třeba do týdne odcestuju.. je potřeba se hlásit na úřadě práce?


Děkuju za pomoc.
22
Volné fórum / Podnikání v zahraničí
« Poslední příspěvek od LD kdy 07. 02. 2019, 16:06:14 »
Dobrý den,

mám dotaz ohledně daňové přiznání. Pokud jsem půl roku pracovala na živnost ve Velké Británii a poté jsem se vrátila a pracovala na živnost zde v ČR, jako daňový rezident bych měla být vedena v ČR. Musím podat daňové přiznání ve VB, kde zahrnu jen příjmy z VB a rovněž musím podat daňové přiznání v ČR, kde uvedu příjmy, jak z ČR, tak z VB. Abych zamezila dvojímu zdanění, použiju metodu prostého zápočtu a vypočítám daň. Chápu to správně? Co mám však dělat proto, aby mi daň z VB byla vrácena?
23
Volné fórum / vozidlo k podnikání
« Poslední příspěvek od Kateřina Fafejtová kdy 07. 02. 2019, 11:19:47 »
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak je to s využíváním automobilu pro podnikání. Můj manžel je OSVČ, FO, plátce DPH. Má v majetku firmy osobní automobil, na který uplatňuje odpisy. Tento vůz je využíván výhradně k podnikání. Předpokládám, že já, jako jeho spolupracující osoba mohu ke služebním účelům toto vozidlo také využívat. Ale existuje nějaká možnost, jak bych mohla toto vozidlo využívat i při provozování s mojí živností?
Předem děkuji za odpověď.
Fafejtová
24
Volné fórum / Re:Zuctovani dani z prijmu
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 06. 02. 2019, 15:43:53 »
Máte 2 možnosti - buď si podáte sama DP nebo si požádáte posledního zaměstnavatele, i když to bylo někdy během roku. Ale ať zvolíte kteroukoliv variantu, dostanete zpět maximálně tu částku daně, kterou jste zaplatila.
25
Volné fórum / Zuctovani dani z prijmu
« Poslední příspěvek od Kubesova Jana kdy 06. 02. 2019, 08:29:37 »
Dobry den, mohu si podat danove priznani k dani z prijmu, kdyz jsem byla zamestnana jen jeden mesic v roce u jednoho zamestnavatele a podepsala jsem ruzovy papir? Predpokladam dobre, ze by mi vysel preplatek na dani, protoze uplatnuji celou nezdanitelnou částku na poplatnika? Zbyle mesice jsem nepracovala a nekolik mesicu jsem take byla na uradu prace.Take nevim, jestli nevadi, ze posledni tri mesice jsem podporu z uradu prace prevedla do zahranični do EU, ale zde jsem nepracovala, pouze byla registrovana na UP v zahranici, ale podporu mi na ucet posilal cesky urad prace. Musim do přiznani zapocitat i prijmy z UP? Nezda se mi totiz, ze by mi byl vracen velky preplatek na dani, kdyz jsem pracovala jen mesic, ale na druhou stranu proc si přiznání nepodat, kdyz na to mam narok. Dekuji. Kubesova
26
Volné fórum / Re:Evidence výdajů u ,,paušálu"
« Poslední příspěvek od lukáš kdy 05. 02. 2019, 18:50:33 »
Jak jsem psal, daně platím paušálem, to jste pochopila správně.


Chápu tedy, že bych měl evidovat hotovostní platby.


Ale co ty bezhotovostní, nákup zboží, platby kartou, ... - ty musím evidovat, schovávat doklady, nebo je právě to kouzlo paušálu, že nemusím evidovat výdaje a takové doklady mohu házet do koše?


Zajímá FÚ původ zboží a musím od nákupu zboží evidovat doklady?


Děkuji.
27
Volné fórum / Re:Evidence výdajů u ,,paušálu"
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 05. 02. 2019, 16:43:41 »
Tu evidenci si samozřejmě vést musíte, ale já jsem myslela, že Vám jde o paušál v daňovém přiznání.
28
Volné fórum / Re:Evidence výdajů u ,,paušálu"
« Poslední příspěvek od lukáš kdy 05. 02. 2019, 10:05:28 »
Tzn. že nejsem povinen FÚ nijak prokazovat, odkud pochází mnou prodávané zboží?


A co odst. 1 § 97 daňového řádu?
Daňový subjekt, který v rámci své podnikatelské nebo jiné samostatně výdělečné činnosti uskutečňuje platby v hotovosti, je povinen vést průběžně evidenci těchto plateb, pokud nezaznamenává údaje o těchto platbách v jiné evidenci stanovené zákonem.
29
Volné fórum / Spolupracující osoba
« Poslední příspěvek od Zdeněk kdy 04. 02. 2019, 14:53:13 »
Dobrý den,


mám pozastavený ŽL, přidělené IČO. Chci se nahlásit jako spolupracující osoba manželky - musím toto zahájení spolupráce znovu hlásit na finančák? Je na to nějaký extra formulář, ideálně jde to elektronicky přes EPO? Vše co jsem našel je jen pro registraci nové osoby.


Díky
Zdeněk
30
Volné fórum / Re:Evidence výdajů u ,,paušálu"
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 04. 02. 2019, 08:13:40 »
Paušál je daný % pro každý druh živnosti, tady nemusíte schovávat žádné účtenky ani vést pokladní knihu pro kontrolu z FÚ. V tomto případě zkontrolují, jestli jste uplatnil správnou výši %.  Evidovat a schovávat  všechny účty byste musel v případě, že byste uplatňoval skutečné výdaje.
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Platby GoPay

reklama