reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
11
Volné fórum / Re:Přivýdělek v ČID - jak na daně?
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 13. 02. 2019, 14:35:06 »
Pokud pobíráte ID 1.stupně a nejste hlášená na ÚP jako uchazečka a nikde nepracujete, tak se vám tato doba NEBUDE počítat jako odpracovaná pro starobní důchod. Řešením by byl pracovní poměr i na zkrácený úvazek ze kterého by se odvádělo ZP i SP a tím by byla splněna podmínka zápočtu dob zaměstnání. Navíc by to pro zaměstnavatele přineslo úlevu v ročním daňovém přiznání za jakéhokoliv invalidu. Dohoda o provedení práce bez odvodů (do 10 000 Kč ) je taky řešením, ale jen nárazovým, neplatíte sice žádné pojištění, ale v případě nemoci nedostanete ani korunu a tato doba se vám nebude počítat na důchod. V případě obnovy ŽL je to stejné, aby se vám tato doba započítala, musela byste se přihlásit k hlavní činnosti a platit odvody.
12
Volné fórum / Dodání zboží ze země EU do ČR pro neplátce DPH
« Poslední příspěvek od Vojtěch Pavluch kdy 12. 02. 2019, 20:50:50 »
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda se musím stát identifikovanou osobou, pokud si jako neplátce DPH objednám dopravu zboží z jiného členského státu EU od dopravce, který má určité provozovny v ČR (DPD, DHL, Geis atd.) Nerozumím totiž výkladu zákona " musím se stát identifikovanou osobou, pokud přijmu službu od osoby neusazené v tuzemsku, která zde nemá sídlo ani provozovnu, popřípadě provozovnu má, ale neúčastní se zdanitelného plnění". Jak zjistím, jestli se ho dopravce účastní nebo ne? Děkuji za odpovědi.
13
Volné fórum / Přivýdělek v ČID - jak na daně?
« Poslední příspěvek od Jana kdy 12. 02. 2019, 11:17:01 »
Dobrý den,jsem v ČID 1.stupně, pobírám cca 4.000,- měsíčně; nejsem hlášená na ÚP, nežádala jsem a nepobírám žádné další sociální dávky. Zdravotní pojištění za mne hradí stát; domnívala jsem se, že mi běží i doba započítávaná na důchod, nedávno jsem teprve zjistila, že tomu tak není. Mám i letitý ŽL (aktuálně pozastavený).
Známá má firmu (nic velkého, tak tak na uživení), dohodly jsme se, že bych pro ni mohla nárazově vykonávat administrativní práce, podle toho, jak mi zdraví dovolí.A narazily jsme na problém: jak nejlépe vyřešit formální stránku věci, abychom ani jedna neplatily zbytečně velké daně a ostatní poplatky, a celé to tím neztrácelo smysl?
Je lepší uzavřít dohodu o provedení práce, nebo by se vyplatilo, abych obnovila podnikání a dávala jí za práci faktury; nebo co jiného by se dalo použít?Předem mnohokrát děkuji za jakýkoli typ či nápad.
14
Volné fórum / zrušení s.r.o.
« Poslední příspěvek od Bohumil kdy 11. 02. 2019, 19:00:15 »
Dobrý den, mám s bývalým kamarádem s.r.o., která již minimálně pět let nevyvíjí žádnou činnost. já jsem jediný jednatel, se svým společníkem jsme se rozešli ve zlém. Každý rok musím podávat daňové přiznání, i když nulové, zatímco společník nedělá nic. Pře pěti lety jsem na firmu podal návrh na konkurz, který byl soudem zamítnut pro nedostatek věřitelů. Firma nemá žádný majetek. Poradíte mi někdo, jak zrušit, nebo zlikvidovat firmu, aniž bych musel likvidátora, nebo jiný institut platit ze svého? dá se bez Valné hromady vůbec něco dělat? Všechny mé návrhy totiž společník anuluje. Děkuji.
15
Volné fórum / Změna DPH u sdružení /společnosti/ bez právní subjektivity v r. 2019
« Poslední příspěvek od Květenská Blanka kdy 11. 02. 2019, 17:53:36 »
Prosím poraďte, jak vyplnit kontrolní hlášení k DPH u společníků /sdružení bez právním subjektivity/ v r. 2019. Dříve společník č. 1 podával daňové přiznání za celou firmu a zároveň kontrolní hlášení. 2. společník podával daňové přiznání nulové a kontrolní hlášení podávat nemusel.
Od 1.1.2019 podává daň. přiznání k DPH za sebe každý ze společníků / podle % dohodnutých ve smlouvě/. Jak to bude s kontrolním hlášením, bude ho muset podávat každý? Faktury za práci vystavuje 1. společník. To fakturu /nad 10.000,-/ uvedu do kontrolního hlášení 2x? Jednomu v poměru např. 60 % a druhému 40%? Nebo jak by to mělo fungovat? Děkuji za odpověď
16
Volné fórum / Označení provozovny - identifikační číslo provozovny IČP
« Poslední příspěvek od Tomáš kdy 11. 02. 2019, 16:42:34 »
Ukládá nějaký zákon povinnost zobrazovat i identifikační číslo provozovny IČP na označení obchodu? V živnostenském zákonu jsem to nenašel. Podle IČ se přeci dají dohledat i IČP.
17
Volné fórum / Potravinová výroba v prostorách zákazníka
« Poslední příspěvek od Michelle kdy 10. 02. 2019, 19:27:44 »
Dobrý den,
potřebovala bych poradit ohledně rozšíření živnosti o potravinovou výrobu. Už jsem si vyhledala, že k tomu potřebuji minimálně rekvalifikační kurz v oboru a rok praxe (je tam víc možností, ale pro mě co nejrychlejší je toto).


Ale otázka zní pokud nemám prostory k výrobě potravin (chlebíčky, saláty, obložené mísy, sladké,...) je možné provádět výrobu přímo u zákazníka doma? Tedy abych to lépe vysvětlila - zákazník si mě najme na zorganizování např. narozeninového večírku - tedy co se týká jídla a pohoštění - já přijdu k němu domů a přímo u něj tyto potraviny a pohoštění připravím. Tím pádem nepotřebuji provozovnu/výrobnu.


Ale je to tady v ČR vůbec takhle možné?
Počítám s tím, že by to vše bylo podle předpisů (kromě tedy požární kontroly, hygienické kontroly atd.) Pouze s nahlášením a nějakým dodatkem, že to připravuji přímo u zákazníků???


Děkuji za jakékoliv rady.
18
Volné fórum / DPH - Organizace kroužků, školních výletů, letních táborů
« Poslední příspěvek od Václav Krautštengl kdy 09. 02. 2019, 12:36:38 »
Dobrý den, chtěl bych se zeptat zda někdo neví jaké DPH ( 15% ? nebo 21% ) mám platit u organizace kroužků, školních výletů a letních táborů ?
Díky


19
Volné fórum / Hromadná objednávka a potřeba živnostenského oprávnění
« Poslední příspěvek od karla kdy 08. 02. 2019, 10:53:17 »
Dobrý den, jsem na rodičovské dovolené. Párkrát jsem udělala hromadnou objednávku z Německa - od firmy Benetton, holky mne požádaly, zda bych díky svým jazykovým znalostem tohle pro ně neudělala. Abych to nedělala jen tak, tak si od každé účtuji cca 15 Kc za objednávku ( někdy 1 kus, někdy za 10 Ks v jedné objednávce). Jelikož se to opakovalo, na doporučení známé, která je daňová poradkyně jsem si udělala živnostenský list. Otázka zní, co vše musím dodat k daňovému přiznání. Nakoupím cca za 500 000,- prodám za 510000,- Zisk je 10 ticíc za rok. Jak je to s DPH? Objednávám a platím zboží jako Free obchod, takže platím zboží i se clem. Jedná se pro oblečení nakupované ve výprodejích.


Děkuji Karla K.
20
Volné fórum / Daň zboží z EU (Litvy) při objednání jako neplátce DPH
« Poslední příspěvek od Vojtěch Pavluch kdy 08. 02. 2019, 10:16:26 »
Chystám se objednat zboží z litevského velkoobchodu. Jsem neplátce DPH a zboží plánuji následně prodávat v českém eshopu. Dostal jsem od něj ceník, který nezahrnuje VAT (DPH). Upozornil jsem ho, že nejsem plátce DPH a pokud se nemýlím, budu muset zaplatit litevské DPH, které by mělo být 21 %. Litevský velkoobchod mi napsal, že můžu nakoupit jako soukromá osoba a zaplatit daň jen 5 %, která se na tyto osoby vztahuje v Litvě. Pokud bych zaplatil jen těch 5 %, budu muset v České republice na finančním úřadu doplatit zbylých 16 % nebo mám od litevského velkoobchodu nakoupit zboží a zaplatit jim 21% daň nebo zaplatím jen 5 % a v České republice už nic doplácet nebudu? Děkuji za odpověď. 
Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
Platby GoPay

reklama