Poradna Podnikatel.cz

ARCHIVNÍ FÓRUM => Pro začínající podnikatele => Téma založeno: Lenka 30. 09. 2010, 22:11:35

Název: Nákup zboží v Anglii a jeho prodej v ČR
Přispěvatel: Lenka 30. 09. 2010, 22:11:35
Dobrý den,

ráda bych nakupovala zboží v Anglii a následně ho pak prodávala v česku. Zařídila jsem si živnostenský list na volnou činnost.
Neorientuji se ale v problematice daní.
Našla jsem si, že při nákupu v zahraničí nad 326tis Kč ročně se ze mě stává plátce DPH, je to tak? Co to pro mě bude znamenat?
Budu tu muset odvádět daň z každého jednotlivého kousku?
Prosím, kdo víte, poraďte, jsem v tomhle laik a nerada bych měla problémy :)

Díky moc!
Název: Re: Nákup zboží v Anglii a jeho prodej v ČR
Přispěvatel: AFUK 06. 11. 2010, 13:12:22
Tak to jste začla odzadu. Věci se dělají od začátku, ne odzadu, "zadkem napřed". Ten ŽL jim vraťte a zaregistrujte si firmu v Anglii, tam kupte zboží a pošlete ho Vašim českým kupuícím. Je to snadné... žádný ŽL nepotřebujete.
Název: Re: Nákup zboží v Anglii a jeho prodej v ČR
Přispěvatel: ivan malejovsky 23. 11. 2010, 03:45:22
Dobry den
resim podobny problem,chci nakupoat znbozi v UK a prodavat ho ve svem butiku v CR,ctel bych vedet jak je to z dovozem znackoveho zbozi(nike,puma..)a jeho nasledovnym prodejem v CR,co k tomu musim myt za povoleni a pod.Znama rikala,ze je to dost velkej problem..dekuji za odpoved
Název: Re: Nákup zboží v Anglii a jeho prodej v ČR
Přispěvatel: ivan malejovsky 23. 11. 2010, 04:05:14
...tak tady procitam ty prispevky,a musim priznat,ze mi z toho vseho de hlava kolem...ve skratce a co mozna nejjednoduseji,ziju 3.rokem v UK,kde i pracuju,a chtel bych si v CR v mem rodnem meste otevrit butik,v dome,ktery je psany na otce,prostory vyzaduji rekonstrukci za nemale financni naklady..vsichni mi rikaji,ze si musim udelat zivnostensky list v CR,a to az budu myt butik pripraveny k otevreni..,takze naklady na rekonstrukci a vybaveni si nemzu pak odvadet v danovem priznani?A jak je to pak se samotnym nakupem zbozi,nebudu nakupovat ve velkoskladech ale primo v obchodech..,kde ani nedavaji na pokladni listek razitko(pro ucetni)Ja chci nadale zit v UK a pracovat ve stavajici firmne a ridit odsut ten butik v CR..je to mozne?nekdo tady nekde psal o nahlaseni podniku primo v uk,ale to se tykalo vyvozu zbozi,ale kdyz chci k tomu myt svuj butik ,kde se to bude prodavat(jeden zamestanec na pul uvazku)..poradite prosim?Dekuji
Název: Re: Nákup zboží v Anglii a jeho prodej v ČR
Přispěvatel: xxx 23. 11. 2010, 07:34:14
Dobrý den, zkuste mrknout na § 69a živnostenského zákona, dále na Smlouvu o zamezení dvojího zdanění mezi ČR a Spojeným královstvím VB a SI - č.89/1992 Sb.
Název: Re: Nákup zboží v Anglii a jeho prodej v ČR
Přispěvatel: Lukas 15. 01. 2011, 02:16:19
Dobrý den,
chci se zeptat zda musím mít nějaké povolení od firmy v UK, když má v ČR své zastoupení a to prodává zboží v ČR.

Chci toto zboží nakupovat z Anglie přímo od výrobce přes eshop a prodávat ho v ČR přes Eshop. nechci nakupovat od dovozce (zástupce) v ČR protože je to dražší.

Výrobce v Anglii mi už zboží několikrát prodal a v obchodních podmínkách není zmíněno nic o tom, že zboží nesmím dále prodávat nebo, že si ho musím nakoupit od zátupce v ČR.

Jedná se nejspíš o franchising společnost.

Může nastat nějaký problém s licencí, smlouvo nebo něčím podobným? Neměl by na nemožnost dalšího prodeje výrobce před prodejem zboží upozornit pokud by to tak bylo?

Děkuji předem.
Název: Re:Nákup zboží v Anglii a jeho prodej v ČR
Přispěvatel: Pavlik 11. 11. 2017, 16:10:03
Za sprchový gel NSPA s vůní passion z ASDY bych i vraždil, ale v čr je nemožné ho koupit :-(
Název: Re:Nákup zboží v Anglii a jeho prodej v ČR
Přispěvatel: Lada 12. 11. 2017, 13:11:28
Pokud má ta firma v ČR nějaké zastoupení, které má výhradní právo zde prodávat její výrobky, tak pochopitelně problém nastat může, když zjistí, že jim lezete do zelí. Na to, že zboží nesmíte přeprodávat dál, vás podle mě upozorňovat nemusí, to byste si měl zjistit sám.