reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - zazaa

Stran: [1]
1
Staré odborné poradny / Nutnost koncese pro maceraci
« kdy: 30. 10. 2017, 13:05:26 »
Dobrý den,


vyrábím bylinnou lihovou tinkturu z 1 byliny a chtěla bych se tomu věnovat oficiálně. Bylina se maceruje ve skleněném demižonu v 10 litrech konzumního lihu a dále to pak ředím vodou na 40% obj.alk. Pracovnice živ.úřadu mi sdělila, že pro svou činnost potřebuji koncesi na výrobu a úpravu lihu. (informace ale sama nevěděla, musela se poradit s kolegyní) Tato koncese je vzhledem k mému ekonomickému vzdělání nedostupná, ale údajně mohu mít garanta, na kterého se koncese vystaví. Z informací z internetu jsem zjistila, že k této koncesi potřebuji doložit technickou dokumentaci lihovaru a výkresy lihovaru, ale když žádný lihovar nevlastním a extrakt vyrábím v demižonu? Je možnost tuto koncesi získat, popř. jak postupovat co se týče dokumentů, které budu muset doložit?


2. dotaz se týká také koncese, ale na nákup a prodej lihu.
Na internetu jsem našla nejmenovaného výrobce lihových tinktur, na svých stránkách nikde neuvádí % alkoholu, ani u extra silných tinktur. V registru živ. podnikání má pouze koncesi na nákup a prodej lihu, vlastní e-shop a také má i kamennou prodejnu. Zajímalo by mě, zda je zde nějaká výjimka, popř. nějaký zákon, paragraf apod., který umožní výrobu tinktur provozovat pouze s koncesí na nákup a prodej konzumního lihu? Co je na tom pravdy, že by lahvičky musely být opatřeny kolkem? Dle mě se jedná o nesmysl, který mi rovněž sdělila paní živ. úřadu.


Mockrát děkuji za odpovědi, nevím, na koho jiného se obrátit.Stran: [1]
Platby GoPay

reklama