reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - vasekcekal1

Stran: [1]
1
Pro začínající podnikatele / Re:Jednatel zaměstnancem
« kdy: 22. 04. 2014, 20:01:57 »
Tak to nemám radost...  :-[

Jde o vedlejší přivýdělek, několik h týdně a zisk z toho zase není tak vysoký na to ještě z "něj"=mzdy odváděl SP a ZP... To se na nějaký podnikání můžu vykašlat... Čechistán prdel.... SP a ZP odvádím řádně již jinde...

2
Pro začínající podnikatele / Re:Jednatel zaměstnancem
« kdy: 22. 04. 2014, 11:43:27 »
účto si vedu sám, jde o pár desítek pohybů v deníku měsíčně...

Nechci si vyplácet mzdu, zde které se odvádí SP a ZP, to samozřejmně vím, chci si jako jednatel a majitel firmy nárokovat pouze zisk firmy

3
Pro začínající podnikatele / Re:Jednatel zaměstnancem
« kdy: 22. 04. 2014, 10:32:34 »
V kostce
Nechce se mi odvádět SP a ZP když už je odvádím tam kde jsem zaměstnán.

Ve své firmě jsem jednatelem a chci ze své firmy mít jen podíl ze zisku, nikoliv mzdu. Jakožto jednatel mám smlouvu o výkonu funkce jednatele, ale chci i za firmu vykonávat práci za kterou ale nechci mzdu, jen ten podíl ze zisku.

4
Pro začínající podnikatele / Re:Jednatel zaměstnancem
« kdy: 21. 04. 2014, 18:15:59 »
Žádný švarc nebo tak. Nabízím a prodávám služby, které firma klasicky fakturuje zákazníkům.

Jde mi o to, zda musím být zde zaměstnán a odvádět SP a ZP, když to už udvádím jinde...

5
Pro začínající podnikatele / Jednatel zaměstnancem
« kdy: 21. 04. 2014, 17:07:29 »
Zdravím,
obracím se na Vás s dotazem, na který mi mé znalosti a vzdělání nedávají dostatečnou odpověď. Jsem nyní ve fázi začátku podnikání (k mému pracovnímu poměru) a snažím se mít co nejnižší náklady ve firmě, ale řeším následující problém - Musí mít firma (s.r.o.) zaměstnance? Resp. takto - Já, jakožte jediný vlastník a jednatel s.r.o., odvádím ze své mzdy SP a ZP ze své mzdy v pracovním poměru. Jakožto majitel firmy bych pobíral jen příjem, ze kterého bych také řádně odváděl daň z příjmů PO, ale ve škole (ekonomka) kde jsem studoval jsem na toto téma nenarazil, zda musí mít firma zaměstnance?

Jakožto já jako jednatel za firmu vykonávám práci, kterou náležitě vyúčtovávám, ale dotaz - zda musím být zde zaměstnán? Nechcou se mi podruhé platit odvody z mzdy, když už je odvádím jinde, kde mám prac. poměr.

Děkuji

Stran: [1]
Platby GoPay

reklama