reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 8 + 2 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: acoandrea
« kdy: 06. 04. 2012, 07:48:18 »

Děkuji mockrát a přeji pěkný den....
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 05. 04. 2012, 21:34:08 »

Pak je rada jednoduchá. Ať jednatel podá trestní oznámení. To že je to společník jej neopravňuje ze společnosti tahat peníze. Každopádně to nepatří do nákladů.

V případě podání trestního oznámení bych to zaúčtoval na 378 a ihned k tomu vytvořil 100 % opravnou položku - jednalo by se o pohledávku za neznámým pachatelem. Po prošetření a vydání rozsudku to pak můžete zaúčtovat na 355.

Upozorňuji, že pokud to nebudou jednatelé řešit tak jim to časem někdo může přičíst na jejich triko a vymáhat to po nich.
Poslal: acoandrea
« kdy: 05. 04. 2012, 20:56:22 »

Společník není jediný, jsou dva. Společnost chce tuto pohledávku po učetní závěrce notářsky ověřit a podat k vymáhání. Společníkovi co manko vytvořil, bylo navrhnuto odkoupení jeho podílu ve výši 20% zpět, ale nesouhlasil. Já si jen nevím rady s tou vybranou částkou která společnosti chybí v pokladně  a tedy mankem . Děkuji.......
Poslal: Pavel Říha (Rop)
« kdy: 05. 04. 2012, 18:45:28 »

A společník je jediný a je současně jednatelem? Pokud ano, tak to tak klidně zaúčtujte a modlete se, aby společnost nepřišla na buben.

Pokud to není jediný společník tak je to na delší povídání ... a už nejde o účtování.
Poslal: acoandrea
« kdy: 05. 04. 2012, 18:21:42 »

Dobrý den, měla bych dotaz, společník s.r.o., vybral z bú obnos xxx, který měl vložit do pokladny, to však neučinil, po inventuře jsme zjistlili manko,sepsali zápis a společník odmítl tyto peníze vrátit, takže vznikla vůči němu pohledávka. Zaúčtovala jsem jej na účet 569/211, ale nevím zda je to správně. Děkuji za odpovědi.
Platby GoPay

reklama