reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Paolo777

Stran: [1]
1
Dobrý den,


mám dotaz z oblasti DPH. Máme nově založené s.r.o., které zatím nepřekročilo obrat 1 mil. Kč jako jednu z podmínek pro povinnou registraci k DPH. Zvažujeme dobrovolnou registraci. Firma se zabývá servisem obráběcích strojů a tyto služby poskytuje jak v tuzemsku, tak i v zahraničí, od čehož se odvíjí i místo plnění. V případě ČR fakturujeme bez DPH jako neplátce daně. Nyní budeme mít první servis v EU a budeme fakturovat osobě registrované k dani v jiné členské zemi.


Pokud to chápu správně, měli bychom se zaregistrovat jako indentifikovaná osoba k dani a to do 15-ti dnů od provedení služby. Vznikají nám ale nějaké daňové povinnosti ve členské zemi EU případně třetí zemi? Až budeme plátci DPH, bude třeba zrušit registraci jako identifikovaná osoba?


Předem děkuji za odpověď.


Pavel Včelák

Stran: [1]
Platby GoPay

reklama