reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Kdo jinému ... kopá, sám do ní padá.:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: M.M.
« kdy: 29. 11. 2017, 07:28:46 »

Dobrý den,

zde vás jako zaměstnance v Rakousku přihlašuje zaměstnavatel ( předpokládám že jde o příjem ze závislé činnosti - tz. máte uzavřený pracovní poměr ). Zaměstnavatel také odvádí za vás daně a pojistné v Rakousku, vaše mzda k výplatě,  bude tedy již zdaněná.

Protože současně podnikáte v ČR musíte si nejprve určit kde jste daňovým rezidentem, pokud jste daň. rezidentem v ČR ( daníte v ČR své celosvětové příjmy ) tz. v ČR si podáte sama DP k DPFO a metodou zápočtu či vynětí si započtete či vyloučíte příjmy již zdaněné v Rakousku.

Pokud,  by jste byla daňový nerezident ČR zdaňujete v ČR pouze příjmy ( ze zdrojů realizovaných na území ČR) , a musíte si zjistit zda je to Rakousku obdobné ( předpokládám že ano ) tz. jako daňový rezident Rakouska by jste zohlednila v DP podávaném v Rakousku ( na Rakouský FÚ )  také své příjmy z ČR ( opět zápočet či vynětí )
Poslal: Krejčířová
« kdy: 29. 11. 2017, 00:13:19 »

Dobrý den,
jsem OSVČ v ČR a zároveň zaměstnanec v Rakousku. U které rakouské instituce se musím nahlásit k platbě sociálního a zdravotního pojištění z příjmů z České republiky?
Děkuji, Krejčířová
Platby GoPay

reklama