reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - vasekcekal1

Stran: [1]
1
Pro začínající podnikatele / Jednatel zaměstnancem
« kdy: 21. 04. 2014, 17:07:29 »
Zdravím,
obracím se na Vás s dotazem, na který mi mé znalosti a vzdělání nedávají dostatečnou odpověď. Jsem nyní ve fázi začátku podnikání (k mému pracovnímu poměru) a snažím se mít co nejnižší náklady ve firmě, ale řeším následující problém - Musí mít firma (s.r.o.) zaměstnance? Resp. takto - Já, jakožte jediný vlastník a jednatel s.r.o., odvádím ze své mzdy SP a ZP ze své mzdy v pracovním poměru. Jakožto majitel firmy bych pobíral jen příjem, ze kterého bych také řádně odváděl daň z příjmů PO, ale ve škole (ekonomka) kde jsem studoval jsem na toto téma nenarazil, zda musí mít firma zaměstnance?

Jakožto já jako jednatel za firmu vykonávám práci, kterou náležitě vyúčtovávám, ale dotaz - zda musím být zde zaměstnán? Nechcou se mi podruhé platit odvody z mzdy, když už je odvádím jinde, kde mám prac. poměr.

Děkuji

Stran: [1]
Platby GoPay

reklama