reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Veronikaveronikaveronika

Stran: [1]
1
Děkuji za odpověd. Mám ještě jeden dotaz. Dočítám se, že pokud bych si tedy z OSVČ nechala činnost hlavní, tak bych mohla mít pak nárok na peněžitou pomoc v mateřštví, pokud bych si platila nemocenské pojištění. Je to tak? Pokud bych z hlavní činnosti (jako OSVČ) neměla skoro žádné příjmy, ale i tak si platila nemocenské pojištění, tak jsem pochopila, že bych nárok na peněžitou pomoc v mateřství měla. Je to tak?

2
Zaměstnanci a HR / Vedlejší OSVČ a výpověď + mateřská
« kdy: 11. 01. 2017, 02:28:05 »
Dobrý večer,
k 31.1.2017 jsem dostala výpověď dohodou z důvodu zrušení oddělení. Mám živnostenský list jako OSVČ - vedlejší činnost. Četla jsem, že je lepší tu vedlejší činnost pozastavit, protože se z ní automaticky stane činnost hlavní, což mě nikdy nemůže uživit. Proto se ptám, kde všude toto pozastavení živnosti musím oznámit. Stačí jen na CSSZ nebo i pojišťovně (tam jsem nikdy nemusela platit zálohy a nikdy jsem za OSVČ nic neodváděla)? Co potom oznámení FÚ a živnostenskému úřadu? Musím to nahlašovat úplně všude?
Dále mám dotaz ohledně výpovědi. Dle zákona dostanu 3 měsíce odstupného + 4 měsíce extra jako poděkování od firmy. Jak se tyto částky pak budou danit? Všichni mi říkají že 15ti procenty, ale personalistka mi řekla, že to bude cca 21%. Zajímalo by mě, jak to tedy je.
A poslední dotaz. Kdybych v době, kdy budu hledat práci a budu vedena na pracovním úřadu, otěhotněla a nestihla už nastoupit do nějakého zaměstnání, jak by to potom bylo s mateřskou a rodičovskou? Z čeho by se vypočítávala výše ? děkuji moc!

Stran: [1]
Platby GoPay

reklama