Poradna Podnikatel.cz

ARCHIVNÍ FÓRUM => Pro začínající podnikatele => Téma založeno: Risko 29. 08. 2017, 09:47:15

Název: Poskytování prostoru pro reklamu na webech
Přispěvatel: Risko 29. 08. 2017, 09:47:15
Dobrý den, potřeboval bych poradit. Chtěl jsem na mé připravované webové stránky vložit reklamu od Skliku. Hledal jsem vcelku dost, ale všude snad píšou něco jiného. Tak se obracím sem, co je tedy vlastně vše třeba k tomu, abych mohl poskytovat reklamu na svých webech. Vím jen to, že kdyby to byl AdSense tak by to bylo nějaké složitější, jelikož to není tuzemská firma :D Nemám s tím žádné zkušenosti tak se předem omlouvám kdyby to vyznělo nějak banálně. Děkuji za budoucí odpovědi.
Název: Re:Poskytování prostoru pro reklamu na webech
Přispěvatel: A380 29. 08. 2017, 12:18:22
Zdravím, dle mého názoru (vlastníme mezinárodní portál, kde provozujeme službu Google Adsense) jde o podnikání v oboru Poskytování reklamních služeb - takže pro začátek takové to kolečko živnostenský list, ohlášení na SP a ŽP (na požádání provedou na živnostenském úřadu) a také na finančním úřadu (je nutno osobně nebo v zastoupení daňovým poradcem). Předpokládám, že toto podnikání nebude Vaší hlavní činností.

Možná by poskytování reklamních služeb mohlo patřit i do kategorie ostatních příjmů, ale jelikož činnost naplňuje podstatu podnikání, asi bych se přikláněl k živnosti.

Kolega M.M. nechť prosím doplní případné detaily nebo mě opraví :-) Díky.
Název: Re:Poskytování prostoru pro reklamu na webech
Přispěvatel: M.M. 29. 08. 2017, 13:14:08
Dobrý den,

toto je stále se pakující téma, poskytování reklamních a propagačních služeb prostřednictvím internetu a inter. portálů, webů. 10-ky článků, 10-ky odpovědí v poradně.  Opakují to ( zejména ) studenti, protože toto podnikání zdánlivě nic moc nestojí, internet mají, NTB také,  web si vytvoří a pak stačí vkládat placené odkazy reklam, placené propagace, jiných zejména nadnárodních platforem za provize z prodeje, či z reklam. K tomu bych se nevracel.

Snad jediné na co bych rád upozornil, protože mi přijde že je jaksi " mystifikován " tzv. ostatní příjem dle § 10 ZDP. Tedy toto poskytování reklam či propagační činnosti,  rozhodně žádný ostatní příjem není, jde o podnikání a jste v §7 ZDP.

Co je obsahem §10 ZDP - ostatní příjmy, nemá smysl vypisovat ( je to dlouhé ) stačí přečíst :

 http://zakony.kurzy.cz/586-1992-zakon-o-danich-z-prijmu/paragraf-10/