reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Kdo chce psa bít, ... si vždycky najde.:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Lada
« kdy: 07. 07. 2016, 15:24:30 »

Těch 9900 Kč měsíčně platí pro zaměstnance s pracovní dobou 40 hodin týdně. Vy máte pracovní dobu jen 20 hodin týdně. Minimální hodinová mzda pro rok 2016 činí 58,70 Kč / hod., zatímco vy máte 100 Kč / hod., což je skoro jednou tolik. Takže nemůžete požadovat po zaměstnavateli dorovnání do minimální mzdy - naopak byste měla být ráda, že vám sám od sebe dává mnohem vyšší mzdu, než je minimální mzda. S pracovní dobou 20 hod. týdně byste měla minimální mzdu méně než 5.000 Kč hrubého.
Poslal: Bára
« kdy: 07. 07. 2016, 12:56:21 »


Dobrý den,
pracuji na dohodu o pracovní činnosti s pracovní dobou 20 h týdně. Hodinovou mzdu mám 100 Kč (měsíčně průměrně 7500 Kč). Zaměstnavatel za mě platí sociální a zdravotní. Zajímalo by mě zda se mě týká dorovnání do minimální mzdy, což je 9900 Kč. A kdyby jo je to možné vymáhat nějak zpětně? Pracuji tam už dva roky.


Děkuji
B.
Platby GoPay

reklama