reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Co je doma, to se...:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Dagmar Kučerová
« kdy: 29. 04. 2011, 20:12:47 »

Dobrý den,


nemocenská se vyplácí každý měsíc. ČSSZ ji zasílá na Vámi uvedenou adresu nebo číslo účtu, pokud jste ji správně na tiskopisu neschopenky vyplnila. Do 21. dne nemoci jste byla zabezpečena náhradou mzdy od zaměstnavatele. Od 22. dne náleží nemocenské.


Rozhodně bych se telefonicky spojila s příslušnou OSSZ, kde Vám sdělí, zda zaměstnavatel všechny doklady řádně odeslal, případně jiný důvod prodlení.


Obecně se nemocenské vyplácí (stejně jako ostatní dávky nemocenského pojištění) nejpozději do jednoho měsíce ode dne následujícího po dni, ve kterém byly příslušné okresní (pražské) správě sociálního zabezpečení doručeny stanovené doklady pro nárok na výplatu dávky (§ 110 odst. 3 ZNP).


Dagmar Kučerová  ;)


   
Poslal: 2007kamila
« kdy: 29. 04. 2011, 10:47:18 »

Dobrý den měla bych na vás dotaz a můžete mi prosím poradit?Už 3měsíc jsem na nemocenské a ještě mi nepřišložádne vypláceni od OSSZ můžete mi prosím poradit kdy se vyplácí jestli až ukončím nemocenskou nebo každý měsíc s výplatou!A pak koho mám informot nebo na jaké straně je chyba.Veškeré podklady pro vyplácení zasílám každý měsíc do účtárny našeho podniku s lístkem na peníze.Jsem matka samoživytelka a peníze potřebuji.Děkuji mnohokrát za radu Roušarová.
Platby GoPay

reklama