reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Jaká tekutina se nachází ve slově kalvoda?:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: FK
« kdy: 17. 04. 2019, 13:15:30 »

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně formy příležitostního příjmu. Jsem normálně zaměstnán v IT (v rámci práce mám elektro vyhlášku č.50/1978 Sb. - §6).
Známý mi nabídl přivýdělek, že potřebuje předělat rozvody elektřiny v kuchyni (bez zásahu do rozvaděčea s tím, že si materiál sežene sám), ale potřebuje ode mě papír (smlouvu) na sjednanou částku, která bude do 10 000 kč bez podpisu prohlášení k dani z mé strany.

Otázky.Jaký typ smlouvy, bychom měli použít? Smlouva o dílo, provedení práce nebo kupní ? Smlouva o dílo má mé preference, ale nechám si poradit.Mohu  práci vykonat, i když jde o obor elektro, který patří dle zákona mezi tzv. činnosti vázané, čili na OSVČ?

Děkuji za odpověď.
 

Platby GoPay

reklama