reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
41
Volné fórum / Crowdfundingové portály a OSVČ
« Poslední příspěvek od Diana kdy 24. 03. 2019, 11:57:26 »

Dobrý den,


mám dotaz ohledně zaúčtování peněz získaných na crowdfundingových portálech. Dělám přednášky na základních školách a mám v plánu zavěsit tento projekt na hithit portál. Na podnikání mám živnost a výdaje přiznávám paušálem. Mohu stále využít paušál, pokud se projekt na hithit stane úspěšným a získám peníze? Na poradně hithit portálu mi nepomohli.


Velmi děkuji za odpověď.
42
Volné fórum / První daňové přiznání
« Poslední příspěvek od nováček2019 kdy 24. 03. 2019, 11:53:10 »
Dobrý den,
čeká mě odevzdání prvního daňového přiznání a potřebuji poradit.
V listopadu 2018 jsem přešel z HPP na OSVČ. První fakturu jako OSVČ jsem vydal až na leden 2019. Zároveň jsem byl až do 18. ledna 2019 studentem.
Co vše musím podat?
43
Pro začínající podnikatele / Re:Nákup a prodej zeleniny ze zahraničí
« Poslední příspěvek od Jana kdy 24. 03. 2019, 07:10:22 »
Dobry den mohl by mi nekdo prosim poradit, chtel bych zacit podnikat. Jedna se o nakup zeleniny v zahranici a nasledny prodej v ČR, co musim splnovat , kde bych nasel zakony a podrobnosti . Dekuji za odpoved.
44
Volné fórum / Medovina
« Poslední příspěvek od Martin kdy 23. 03. 2019, 02:53:55 »
dobry den
Měl bych dotaz ohledně výroby medoviny. Jaké potřebné dokumenty získat pro prodej a výrobu medoviny? Našel jsem koncesi na Výroba a úprava kvasného lihu, konzumního lihu, lihovin a ostatních alkoholických nápojů (s výjimkou piva, ovocných vín, ostatních vín a medoviny a ovocných destilátů získaných pěstitelským pálením) a prodej kvasného lihu, konzumního lihu a lihovin. [/size][size=78%]Ale tam je psáno ze se to na to nevztahuje. A tak by me zajímalo co musím mit.[/size]
45
Volné fórum / Uplatnění zálohové faktury na části
« Poslední příspěvek od Tomas kdy 22. 03. 2019, 10:52:19 »
Dobrý den, pro zákazníka jsem prováděl činnost na kterou potřebuje dvě koncové faktury (A a B). Vystavoval jsem dvě zálohové faktury Az a Bz, ale na konci se ukázalo, že záloha na Az je větší než bude výsledná částka na A. U Bz a B je to naopak. Mohu do koncových faktur napsat, že na koncovou A je uplatněna jen část z Az a na koncovou fakturu B je uplatněn zbytek z Az a celá Bz?
46
Daně a účetnictví / Vzdálená práce na OSVČ ze zahraničí
« Poslední příspěvek od Honza kdy 20. 03. 2019, 20:41:15 »
Dobrý den,

v současné době pracuji z ČR jako OSVČ v oblasti IT (programovaní), můj hlavní zákazník má sídlo v USA. Práci vykonávám vzdáleně, mohu ji dělat odkudkoliv.
V druhé polovině roku se chystám odjet na rok na Nový Zéland, kde bych kromě cestování rád pokračoval i v práci pro svého amerického zákazníka. Na Zélandu se nehodlám trvale usadit, chci se po roce vrátit do ČR.
Je v tomto případě možné normálně pokračovat v české živnosti nebo zde musím živonost přerušit a založit si novou na Zélandu?
Varianta s pokračováním je podle mě nejjednodušší a finančně bych snad taky netratil - ze zdravotního pojištění v ČR se mohu odhlásit, pokud doložím, že jsem byl celou dobu pojištěn jinak (budu mít cestovní pojištění).
Zajímá mě, zda je toto možné z právního hlediska či s tím mohou mít úřady nějaký problém.

Děkuji za každou radu či nasměrování k relevantním informacím.
 
47
Volné fórum / Re:dotaz
« Poslední příspěvek od Hanča kdy 20. 03. 2019, 13:47:41 »
Proč jste to už dávno neřešili přes právníka?
48
Volné fórum / dotaz
« Poslední příspěvek od Karel kdy 20. 03. 2019, 13:38:29 »
Zdravím,


mám dotaz ohledně neuhrazené faktury. Borec nám zaplatil zálohu 10% a na zbytek se vy víte co. To se stalo v roce 2008 poté byl dán návrh na jeho insolvenci, ale ta byla zamítnuta. My to dali na policii, ale ta řekla že měl snahu platit ( zaplacená záloha) Dnes je rok 2019 a do dnes nemáme ani korunu a firma je na Justici aktivní. Tedy máme ještě teoretickou šanci vymoci si platbu, nebo je to promlčeno a máme smolíka ?


díky Karel
49
Volné fórum / Prodejni stánek
« Poslední příspěvek od DominikS kdy 20. 03. 2019, 13:24:50 »
Dobrý den, mam dotaz.. Chtěl bych na léto založit pojizdny stánek s rychlým občerstvením (tricycle).
Jelikož mám možnost si stánek na kole vyrobit sám chci se zeptat jestli musí kolo projít nějakou kontrolou nebo jestli jsou nějaké normy jak musí být kolo řešeno. Díky za odpovědi
50
Volné fórum / Příjem-startovač
« Poslední příspěvek od renata38 kdy 19. 03. 2019, 23:33:50 »
Můžete mi prosím někdo poradit jak zdanit finance získané přes "Startovač". Byly vybrány na vydání knihy. Příjem se daní podle § 7 nebo podle §10? Jedná se o jednorázovou akci, a příjemce není nikde jako "autor" registrován. Jde mi o to, zda je povinen tyto příjmy zohlednit jako OSVČ v přehledech na socku a zdravku. Nemám s tímto zkušenosti. Prosím poraďte, děkuji Renata
Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 10
Platby GoPay

reklama