reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Spočítejte: 6 + 1 se rovná:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Karolína
« kdy: 09. 03. 2019, 20:09:14 »

Dobrý den,


neplátce v žádném případě nemá nárok na odpočet DPH.


Jediná možnost, kterou zákon o DPH umožňuje, je uplatnit nárok na odpočet z majetku a zásob pořízených 12 měsíců před datem registrace, tedy v prvně podávaném daňové přiznání. Podmínkou je, že je tento majetek součástí obchodního majetku plátce k datu registrace. Nelze tedy například uplatnit odpočet u materiálu nakoupeného v lednu a spotřebovaného v únoru, je-li datum registrace např. k 1.3.
Zásadní podmínkou nároku na odpočet je samozřejmě použití "vstupu" pro "ekonomickou činnost" (nejčastěji podnikání) plátce.


Karolína
Poslal: Filipsv
« kdy: 08. 03. 2019, 09:50:47 »

Dobrý den,


chtěl bych se zeptat, jestli je možné při nákupu nářadí do firmy odečíst DPH i když nejsem plátce. Je možné potom třeba při podání daňového přiznání zažádat o vrácení DPH nebo jak to funguje?


Děkuji
Platby GoPay

reklama