Poradna Podnikatel.cz

PODMÍNKY A MANUÁLY => Manuály fóra => Archiv => Téma založeno: A.K. 15. 01. 2013, 12:43:26

Název: Obchod s oblečením
Přispěvatel: A.K. 15. 01. 2013, 12:43:26
Dobrý den,
chci si otevrit obchod s oblecenim. Na co je důležité nezapomenout? Jak postupovat a ceho se drzet? Cim zacit? Je nejak omezeno,kde nakupovat zbozi a dokladat puvod zbozi? Mam vyhlednute komercni prostory ,jsou tam potrebna nejaka povoleni? Jakou sumu si mam pripravit na poplatky, nez budu mit zalozenou zivnost a bude mozne obchod otevrit?
Dekuji za odpoved.
Název: Re:Obchod s oblečením
Přispěvatel: petr.cizek2 17. 01. 2013, 13:03:48
Dobrý den,
 
pro otevření obchodu s oblečením potřebujete podnikatelské oprávnění, např. ve formě ŽL, pro obor "Maloobchod, velkoobchod". Jedná se o volnou živnost, pro kterou není třeba žádné speciální kvalifikace. Živnost si můžete vyřídit na kterémkoliv živnostenském úřadě nebo online zde (http://www.ZalozFirmu.cz). Vyřízení ŽL stojí ca 1.000 Kč. Doba vystavení ŽL je zhruba do 1 týdne.
 
Prostory, ve kterých budete oblečení prodávat, musí být pro tento účel schváleny (zkolaudovány) stavebním úřadem. Pokud nejsou pro tento účel schváleny, bude nezbytné požádat na stavebním úřadě o změnu užívání (rekolaudaci). Informace o náležitostech pro tuto změnu Vám podají na příslušném stavebním úřadě.
 
Nákup zboží pro prodej v obchodě není v zásadě ničím omezen, můžete jej pořídit jak v České republice tak v zahraničí. Při nákupu v ČR nebo v zemích EU není třeba již žádného dalšího řízení, postačí doklad o nákupu zboží a toto pak již můžete bez omezení nabízet Vašim zákazníkům. Při nákupu zboží ze zemí mimo EU je nutné při dovozu zaplatit clo a daň z přidané hodnoty.
 
S pozdravem
 
Petr Čížek
ZalozFirmu.cz