Poradna Podnikatel.cz

ARCHIVNÍ FÓRUM => Elektronická evidence tržeb => Téma založeno: Niky 21. 03. 2017, 08:54:53

Název: Dobrovolné vstupné a EET
Přispěvatel: Niky 21. 03. 2017, 08:54:53
Provozuji soukromé muzeum a při něm prodejičku suvenýrů. Na ty suvenýry EET mít musím, to vím. Ale dosud jsem měla v prostorách muzea kasičku s nápisem Vstupné dobrovolné. Měla jsem to schválně mimo dohled z prodejničky, aby návštěvníci neměli hloupý pocit, že jim koukám pod ruce, zda něco dali a kolik. Mimochodem - to vstupné dobrovolné v součtu neuhradí ani energie na provoz muzea.


Podlého vstupné dobrovolné EET?
Název: Re:Dobrovolné vstupné a EET
Přispěvatel: M.M. 21. 03. 2017, 10:03:59
Dobrý den,

Pokud jako soukromé muzeum nejste současně neziskovou organizací, spolkem, atd.. a vybíráte li vstupné za hotové pak samozřejmě podléháte EET. Vstupné, v případě že jej inkasujete je vaší hotovostní tržbou a návštěvník v případě zaplacení má nárok na účtenku. Rentabilita vašeho podnikání není pro EET vůbec podstatná.

Buď podrobte vstupným všechny, nebo dejte vstup bezplatně všem,  ať tak či tak,  i pokud zaplatí jen někdo hotově musíte vydat EET účtenku.   
Název: Re:Dobrovolné vstupné a EET
Přispěvatel: Petr 06. 04. 2017, 09:46:16
Toto je prostě zbytečná nepříjemnost. Také to řeším. Asi málokoho osloví cedule: Dobrovolné vstupné zaplaťte u kasy, dostanete účtenku.
Jedině to specifikovat jinak, než vstupné. Třeba "Odpadkový koš na drobné" :)
Název: Re:Dobrovolné vstupné a EET
Přispěvatel: M.M. 06. 04. 2017, 10:04:03
Dobrý den,

zajímavé pojetí, samozřejmě můžete jít na samou hranu výkladu zákona, :

místo restaurace = založíte dobrovolný spolek ( neziskovou organizaci ) spolku "přátel piva"

koupíte nepojízdné letadlo = zákon hovoří o výjimce z EET z prodejů na palubě letadel, co když z nepojízdného stroje uděláte stánek či bar ? zákon nespecifikuje " že to musí současně létat "

nebo budete vybírat vstupné např. 150,- specifikované jako poplatek za použití toalety = zase toalety jsou z EET vyjmuty

samostatnou kapitolou je tzv. robotická obsluha - ( kávomaty, bagetomaty, atd. ) tedy prodej bez fyzické obsluhy - opět bez EET účtenek, ale kam až lze zajít ? co když budete nabízet párky v rohlíku tzv. samoobslužně ( aneb zákazník zaplatí pouze "poplatek za použití mašiny" - tedy stroje na výrobu párku v rohlíku např. 50,- Kč ale párek si sám vloží do páry - ohřeje, napíchne si sám rohlík a vše poté také zkompletuje - je to bezobslužný prodej který nepodléhá EET - nebo není ?

Ale já jsem to nikdy nenapsal ......??

Název: Re:Dobrovolné vstupné a EET
Přispěvatel: karel 08. 06. 2017, 20:09:03
Dobrý den, a vidíte, v Beskydech na Gruni funguje majitel na Švarné Hance s kýblem na peníze a "dobrovolným příspěvkem" a doporučenou cenou...finančák se tam stavil hned ze startu a asi to odsouhlasil-jede tak pořád...holt, padni komu padni neplatí,