reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.

Poslední příspěvky

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
21
Pro začínající podnikatele / Re:Nákup a prodej zeleniny ze zahraničí
« Poslední příspěvek od Jana kdy 24. 03. 2019, 07:10:22 »
Dobry den mohl by mi nekdo prosim poradit, chtel bych zacit podnikat. Jedna se o nakup zeleniny v zahranici a nasledny prodej v ČR, co musim splnovat , kde bych nasel zakony a podrobnosti . Dekuji za odpoved.
22
Daně a účetnictví / Vzdálená práce na OSVČ ze zahraničí
« Poslední příspěvek od Honza kdy 20. 03. 2019, 20:41:15 »
Dobrý den,

v současné době pracuji z ČR jako OSVČ v oblasti IT (programovaní), můj hlavní zákazník má sídlo v USA. Práci vykonávám vzdáleně, mohu ji dělat odkudkoliv.
V druhé polovině roku se chystám odjet na rok na Nový Zéland, kde bych kromě cestování rád pokračoval i v práci pro svého amerického zákazníka. Na Zélandu se nehodlám trvale usadit, chci se po roce vrátit do ČR.
Je v tomto případě možné normálně pokračovat v české živnosti nebo zde musím živonost přerušit a založit si novou na Zélandu?
Varianta s pokračováním je podle mě nejjednodušší a finančně bych snad taky netratil - ze zdravotního pojištění v ČR se mohu odhlásit, pokud doložím, že jsem byl celou dobu pojištěn jinak (budu mít cestovní pojištění).
Zajímá mě, zda je toto možné z právního hlediska či s tím mohou mít úřady nějaký problém.

Děkuji za každou radu či nasměrování k relevantním informacím.
 
23
Daně a účetnictví / přechod z HPP na OSVČ během roku a DP
« Poslední příspěvek od Malman kdy 23. 02. 2019, 21:02:06 »
Zdravím,
minul rok (2018) jsem k 31.3.2018 ukončil pracovní poměr (HPP) a od 1.4.2018 přešel na OSVČ (založil živnost). Během roku 2018 jsem tedy byl 3 měsíce "klasický" zaměstnanec a 9 měsíců OSVČ (každé vždy zvlášť). Během zaměstnání za mě zaměstnavatel vyřizoval všechny daňové povinnosti a já dostával svoji čistou mzdu na účet. Jako OSVČ si budu již podávat daňové přiznání sám a zajímá mě zda-li budu v DP za rok 2018 uvádět pouze příjmy z OSVČ období nebo zde musím uvést i příjmy z HPP období?


Díky M.
24
Pro začínající podnikatele / Založení živnosti
« Poslední příspěvek od Dušan kdy 15. 02. 2019, 07:40:41 »
Dobrý den ,
Úspěšně jsem absovoval zkoušky na TIČR a poštou mi dorazilo osvědčení . Vzal jsem si vše potřebné a vyrazil jsem na živnostenský úřad abych si mohl založit živnost a mohl vykonávat práci revizáka. Na živnostenském úřadě jsem narazil na problem . Živnost mi nebyla vydána . Můj obor nesplnoval jejich tabulkové obory a nemám 6 let praxe . Mám pouze 5 . Nějaké osvědčení od TIČR  ji v podstatě nezajímalo . Jak mám ted postupovat . ,??? čekat další rok se mi nechce .

děkuji
25
Daně a účetnictví / Re:Tuzemská faktura v EUR
« Poslední příspěvek od Jana Bratanova kdy 31. 01. 2019, 20:29:38 »
Tady o tom taky něco máte napsaného https://imboss.cz/jak-na-faktury/
26
Daně a účetnictví / Odpočet DPH zpětně - živnostník paušální výdaje
« Poslední příspěvek od tnqm kdy 30. 01. 2019, 14:09:06 »
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli si jako živnostník uplatňující paušální výdaje mohu odečíst DPH zpětně za posledních 12 měsíců ode dne, kdy se povinně stanu plátcem DPH.


Příklad:
Nejsem plátce DPH, koupím si teď pc (cena 100k vč DPH).
Za 3 měsíce se povinně stanu plátcem DPH. Mohu si u prvního přiznání k DPH odečíst 20k s dokladem k tomuto PC, který sem zakoupil předtím?
27
Pro začínající podnikatele / Re:Jak založit franšízu
« Poslední příspěvek od Tomáš kdy 29. 01. 2019, 13:41:13 »
Pokud chcete podnikat jako franšízant musíme přijmout pravidla ať už jakékoliv společnosti. A jaká to jsou se dozvíte. Jinak mě osobně vyhovuje celá myšlenka tohoto nezávislého finančního poradenství, takže jsem s ničím nebojoval.
28
Právo a zákony / Re:Zrušení odpovědného zástupce u vázané živnosti
« Poslední příspěvek od Martin kdy 29. 01. 2019, 07:28:29 »
písemně oznamte na doručenku do vl. rukou podnikateli, že končíte s výkonem funkce odp.zástupce pro živnost(doplnit), do kterého jste byla ustanovena dne... dtto pošlete na ŽÚ a přiložte kopii a doklad o doručení podnikateli.
29
Zaměstnanci a HR / Re:HPP, insolvence, tvorba webu, grafika - vedlejší podnikání, pár dotazů prosím
« Poslední příspěvek od Radek kdy 15. 01. 2019, 20:36:29 »
Tak jsem konečně našel srozumitelnou odpověď na mé otázky.
Měsíční výdaje mít za pojištění nebudu, je to jen jednou ročně doplatek po přiznání. Na pojištovnu a sociální nemusím, protože to jde centrálně (to byla zbytečná otázka). Takže můžu mít SVČ od první zakázky a když žádná jiná nebude, nic mě to měsíčně stát nebude, jen to roční vyúčtování. :) super.

Každoročně stoupá počet zaměstnanců, kteří si samostatnou výdělečnou činností pouze přivydělávají. Tito občané nemusí dodržet za měsíce, kdy vykonávali vedlejší výdělečnou činnost, minimální vyměřovací základ. Během roku nemusí platit zálohy na zdravotním pojištění.
Praktický příklad: Zaměstnanec pan Zelený si přivydělává tlumočením. Za rok 2018 má příjem 100 tisíc Kč, výdaje uplatní 40% paušálem. Na zdravotním pojištění za celý rok 2018 doplatí jednorázově 4 050 Kč (60 000 Kč x 50 % x 13,5 %).
(zdroj finance.cz)
30
Právo a zákony / Mezinárodní online podnikání
« Poslední příspěvek od SirVladimir kdy 15. 01. 2019, 19:57:34 »

Ahoj. Tento dotaz se týká mezinárodní internetové stránky, kterou plánuji vytvořit.


Koncept: Na stránce jsou periodicky zveřejňovány nové šifry; cílem uživatele je rozluštit jejich řešení. Chce-li se uživatel účastnit, zašle stanovenou částku kryptoměny na danou adresu - tímto si koupí možnost odpovědět (vstup).
Výhra: V případě správné odpovědi uživatel vyhrává částku, která činí určitý podíl z celkového vkladu všech uživatelů za dané období (v kryptoměně, samozřejmě). Zbytek připadá stránce (mně). Proces se znovu opakuje.
Otázka: Stránka se svým způsobem vlastně přibližuje spotřebitelským soutěžím, ale vše je zprostředkováno kryptoměnami, které nejsou plnohodnotnou měnou ani peněžním prostředkem. Navíc se stránka vůbec neorientuje na ČR. Založím-li takovou stránku, která se nezaměřuje na žádnou zemi, ale působí online mezinárodně, jakým zákonům podléhají platby, danění apod.? Potřebuji založit firmu?
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
Platby GoPay

reklama