reklama

reklama

Nový dotaz do odborné poradny

Potřebujete poradit od odborníka?

Odpověď je zajištěna do 72 hodin, vyjma víkendů a svátků. Lhůta pro zaslání odpovědi se však může v případě složitosti dotazu prodloužit. Uváděná cena je včetně DPH. Další podrobnosti o službě v Podmínkách užívání.

Nový dotaz do volného fóra

Chcete se zeptat ostatních uživatelů diskuzního fóra? Využijte zdarma obsahových rubrik.

Odpověď zajištěna není. Odpovídají nahodile pouze uživatelé diskuzního fóra. V případě potřeby rychlé a odborné rady doporučujeme využít placené poradny.


Odpověď

Upozornění: do tohoto tématu bylo naposledy přispěno před 30 dny.
Zvažte prosím založení nového tématu.
Jméno:
E-mail:
Předmět:
Ikona zprávy:

Ověření:
Raní ... dál doskáče.:

Zkratky: stiskněte shift+alt+s pro odeslání nebo shift+alt+p pro prohlédnutí


Shrnutí tématu

Poslal: Jakub Vondra
« kdy: 01. 02. 2019, 13:29:48 »

Dobrý den, já a kamarád jsme rozjeli vlastní podnikání, oba jsme studenti, oba jsme OSVČ. Do nynějška jsme naše nákupy a prodeje psali na mé IČO, nedosahovali jsme zisku takového, abych musel řešit zdravotní a sociální, ale dostáváme se již do fáze, že za tento rok bychom mohli dosáhnout zisku přes 60 000, což je prý strop, kdy musíme odvádět sociální. Rád bych se zeptal, jakou právní formu bych měl nyní zvolit, protože zisk si vždy dělíme na půl, ale jelikož je to psané na jedno IČO, zisk je oficiálně můj a musel bych tak odvádět pojištění. Dala by se tato věc vyřešit například smlouvou, kde bude jasně uvedeno, že polovinu zisku odvedu mému společníkovi a tím pádem můj ani jeho zisk nepřekročí maximální hranici? Nebo je třeba zakládat s.r.o.?
Děkuji, Vondra
Platby GoPay

reklama